21 грудня 2021 рокуЛьвівСправа № 140/5543/21 пров. № А/857/19458/21
Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Кузьмича С.М., Шавеля Р.М.
при секретарі судового засідання: Волошин М.М.
за участі представника відповідача: Смалюх Р.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Управління Держпраці у Житомирській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08.09.2021 року (рішення ухвалене у м. Луцьку судом у складі головуючого судді Андрусенко О.О.) у справі за позовом Управління Держпраці у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вест Петрол Маркет» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,-
У червні 2021 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вест Петрол Маркет» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, а саме заборонити виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки в частині: АЗС з АГЗП №09-11: Житомирський р-н, с. Зарічани, м-н Бердичівський, буд. 8 до усунення порушень зазначених в акті перевірки від 31.03.2021 №529/10-699.
Позивач позовні вимоги мотивував тим, що перевіркою дотримання вимог законодавства у сферах охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, з питань оформлення трудових відносин на АЗС з АГЗП, належній відповідачу, було виявлено порушення, які створюють ризик настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності та загрозу життю працівників підприємства, зокрема: не проведено у шестимісячний термін повторну ідентифікацію об'єкта підвищеної небезпеки; суб'єкт господарювання виконує роботи підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, а саме: роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра без подання роботодавцем декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці; відсутні протоколи результатів вимірювання опору розтікання на основних заземлювачах і заземлення магістралей і устаткування, опору ізоляції, перевірки повного опору петлі фаза-нуль; відсутній акт опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів; відсутні оперативні журнали з результатами зовнішнього огляду електрообладнання в вибухонбезпечних зонах; не проведене спеціальне навчання та перевірку знань працівників АЗС з АГЗП (операторів та помічників операторів); не проведено випробування статистичним навантаженням металевих драбинок (2од); на металевих драбинках відсутні бірки з написом: інвентарний номер; дата проведення наступного випробування; належність цеху (дільниці тощо). Зазначені порушення зафіксовані актом від 31.03.2021 №529/10-699. Наявність таких порушень зумовлює застосування до відповідача відповідних заходів реагування - негайного зупинення робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки до повного усунення зазначених порушень. Просив позов задоволити.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 08.09.2021 року у задоволені адміністративного позову відмовлено.
Рішення суду першої інстанції оскаржило Управління Держпраці у Житомирській області. Вважає, що оскаржуване рішення прийняте з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задоволити.
Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги, апелянт зазначив, що на етапі перевірки, закінчення - підписання акту та припису перевірки ТОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» могло поставити питання про необґрунтованість її призначення та проведення, реалізувавши своє право на захист від безпідставного та необґрунтованого здійснення контролю щодо себе, водночас, допуск до перевірки та підписання акту перевірки нівелює правові наслідки про відсутність процедурних порушень, допущених контролюючим органом при призначенні перевірки та її проведення.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід задоволити з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Якщо одна із сторін визнала пред'явлену до неї позовну вимогу під час судового розгляду повністю або частково, рішення щодо цієї сторони ухвалюється судом згідно з таким визнанням, якщо це не суперечить вимогам статті 189 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи, неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено, що ТзОВ «Вест Петрол Маркет» зареєстроване як юридична особа та здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами (основний), роздрібної торгівлі пальним, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно умов договору від 17.12.2018 №1, укладеного між ТзОВ «Вест Ойл Груп» (орендодавець) та ТзОВ «Вест Петрол Маркет» (орендар), останній для зберігання та реалізації нафтопродуктів, роздрібного продажу продовольчих та непродовольчих товарів, надання супутніх послуг, надання послуг громадського харчування прийняв від орендодавця у тимчасове платне користування майно (АЗС з АГЗП) за адресою: Житомирська область, Житомирський район, село Зарічани, майдан Бердичівський, 8. У додатку до цього договору оренди від 01.04.2019 №13/1 визначено перелік майна, яке орендує відповідач за адресою місцезнаходження АЗС.
Відповідно до наказу Управління Держпраці у Житомирській області від 29.03.2021 №610, направлення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 29.03.2021 №529/10 та на виконання доручення Прем'єр-міністра України від 11.03.2021 №10033/1/1-21, посадовими особами Управління Держпраці у Житомирській області у період з 30 по 31.03.2021 за адресою знаходження АЗС з АГЗП №08-11: Житомирська область, Житомирський район, село Зарічани, майдан Бердичівський, 8, було проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) у формі перевірки ТзОВ «Вест Петрол Маркет» на предмет дотримання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, та у формі інспекційного відвідування з питань оформлення трудових відносин.
За результатами перевірки складено акт від 31.03.2021 №529/10-699, в якому зафіксовані порушення, які створюють ризик настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності та загрозу життю працівників підприємства, а саме:
- не проведено у шестимісячний термін повторну ідентифікацію об'єкта підвищеної небезпеки, чим порушено вимоги статті 13 Закону України «Про охорону праці», статті 9 Закону України «Про об'єкти підвищеної небезпеки», пункт 19 постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 №956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки»;
- суб'єкт господарювання виконує роботи підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, а саме: роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра без подання роботодавцем декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, чим порушено вимоги статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункт 21 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107;
- відсутні протоколи результатів вимірювання опору розтікання на основних заземлювачах і заземлення магістралей і устаткування, опору ізоляції, перевірки повного опору петлі фаза-нуль, чим порушено вимоги статті 13 Закону України «Про охорону праці», пункт 7.6 НПАОП 40.1-1.21-98 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів;
- відсутній акт опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів, чим порушено вимоги статті 13 Закону України «Про охорону праці», пункт 8 НПАОП 40.1-1.21-98 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів;
- відсутні оперативні журнали з результатами зовнішнього огляду електрообладнання в вибухонбезпечних зонах, чим порушено вимоги статті 13 Закону України «Про охорону праці», пункт 7.3.16 НПАОП 40.1-1.21-98 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів;
- не проведене спеціальне навчання та перевірку знань працівників АЗС з АГЗП (операторів та помічників операторів), чим порушено вимоги статті 13 Закону України «Про охорону праці», пункт 4.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці;
- не проведено випробування статистичним навантаженням металевих драбинок (2од), чим порушено вимоги статті 13 Закону України «Про охорону праці», пункт 7.27 розділ ІV НПАОП 0.00-1.71-13 Правил охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями;
- на металевих драбинках відсутні бірки з написом: інвентарний номер; дата проведення наступного випробування; належність цеху (дільниці тощо), чим порушено вимоги статті 13 Закону України «Про охорону праці», пункт 7.14 розділ ІV НПАОП 0.00-1.71-13 Правил охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями.
На підставі акта перевірки 31.03.2021 Управлінням Держпраці у Житомирській області видано припис про усунення виявлених порушень законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці №529/10-699, яким ТзОВ «Вест Петрол Маркет» зобов'язано невідкладно усунути виявлені в ході перевірки порушення.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та її гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Відповідно до статті 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходами державного нагляду (контролю) - є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Відповідно до ч. З ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 №2694-ХІІ державна політика у галузі охорони праці базується, зокрема, на принципах: пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці; підвищення рівня промислової безпеки шляхом забезпечення суцільного технічного контролю за станом виробництв, технологій та продукції, а також сприяння підприємствам у створенні безпечних та нешкідливих умов праці.
В силу норм ст. 13 цього Закону роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, зокрема: розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці; забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються; забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом; організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 №877-V (далі - Закон №877-V).
Відповідно до ч. 1 та 4 ст. 4 Закону №877-V державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб та форми здійснення заходів здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа. Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Згідно з ч. 6, 7 ст. 7 Закону №877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт. В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не небезпеки (далі- Порядок ідентифікації) та Порядок декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки (далі Порядок декларування).
Пунктом 3 Порядку ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки передбачено, що суб'єкт господарювання, у власності або користуванні якого є хоча б один потенційно небезпечний об'єкт чи який має намір розпочати будівництво такого об'єкта, організовує проведення його ідентифікації.
Пунктом 18 Порядку ідентифікації суб'єкт господарювання складає повідомлення про результати ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки за формою ОПН-1 і надсилає його у двотижневий термін відповідним територіальним органам Держпраці, ДСНС, Держекоінспекції, державної санітарно-епідеміологічної служби, Держархбудінспекції, а також відповідній місцевій держадміністрації або виконавчому органу місцевої ради (далі - уповноважені органи).
Пунктом 28 Порядку ідентифікації суб'єкти господарювання несуть відповідальність згідно із законодавством за своєчасне, повне і достовірне проведення ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки.
З аналізу зазначених вище положень законодавства випливає, що обов'язок по ідентифікації об'єкта підвищеної небезпеки лежить не тільки на власнику, але і на суб'єкті господарювання в якого в користуванні є хоча б один потенційний об'єкт підвищеної небезпеки.
Згідно наданих відповідачем документів вбачається, що договір оренди від 17.12.2018 № 1 між ТОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» та ТОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» свідчить про передачу в оренду майно АЗС для ведення на ній своїй господарської діяльності та зобов'язує відповідати за стан охорони праці і попереджає про властивості, які можуть бути небезпечними для життя, здоров'я третіх осіб (пункт 6.1.4 та пункт 6.1.6 Договору оренди від 17.12.2018 №1).
Однак ТОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» перекладає дану відповідальність, ризик настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності (смерть працюючої особи, шкода, завдана здоров'ю працюючої особи) на власника ТОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП», що саме цим хоче приховати факт свого неналежного користування об'єкта підвищеної небезпеки та усунення порушень, які зафіксовані актом перевірки та уникнути відповідальності.
Відповідно до акту позапланового заходу державного нагляду (контролю) від 10.09.2021 №1710/10-699 у суб'єкта господарювання ТОВ «Вест Петрол Маркет» було проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства частині виконання вимог припису від 31.03.2021 №529/10-699.
Згідно опису виявлених порушень в акті №1710/10-699 зазначено, що суб'єкт господарювання не провів ідентифікацію об'єктів підвищеної небезпеки. Тобто суб'єктом господарювання не усунено порушення які були виявлені в ході перевірки.
Відтак, апеляційний суд вважає, що виявлені у ході проведення перевірки та зафіксовані у акті Управління порушення кваліфікуються як такі, що створюють реальну загрозу життю і здоров'ю людей.
Тобто, відповідач не у повному обсязі усунув порушення вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що вказані у акті перевірки, тому залишаються актуальними позовні вимоги Управління про застосування до ТОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), шляхом зупинки експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Окрім того, на етапі перевірки, закінчення - підписання акту та припису перевірки ТОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» могло поставити питання про необґрунтованість її призначення та проведення, реалізувавши своє право на захист від безпідставного та необґрунтованого здійснення контролю щодо себе, водночас, допуск до перевірки та підписання акту перевірки нівелює правові наслідки про відсутність процедурних порушень, допущених контролюючим органом при призначенні перевірки та її проведення.
Статтею 1 Закону України «Про об'єкти підвищеної небезпеки» від 18.01.2001 № 2245-ІІІ передбачено, що об'єкт підвищеної небезпеки - об'єкт, на якому використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин чи категорій речовин у кількості, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, а також інші об'єкти як такі, що відповідно до закону є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру;
ідентифікація об'єктів підвищеної небезпеки - порядок визначення об'єктів підвищеної небезпеки серед потенційно небезпечних об'єктів;
декларація безпеки - документ, який визначає комплекс заходів, що вживаються суб'єктом господарської діяльності з метою запобігання аваріям, а також забезпечення готовності до локалізації, ліквідації аварій та їх наслідків передбачено законом. Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю). У разі відмови суб'єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис. Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі в останній день заходу державного нагляду (контролю), а другий зберігається в органі державного нагляду (контролю).
На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Згідно п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02,2015 №96. Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Згідно з п. 7 даного Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
За приписами Положення про Управління Держпраці, Управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.
Частиною 5 ст. 4 Закону №877-V передбачено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Суд першої інстанції за результатами розгляду справи прийняв рішення, врахувавши лише позицію відповідача, без проведення належного глибинного дослідження всіх необхідних доказів, застосувавши спрощений поверхневий підхід до встановлення фактів.
Враховуючи викладене, оцінивши зібрані докази у сукупності, судова колегія приходить до переконання, що доводи апеляційної скарги Управління Держпраці у Житомирській області являються підставними і обґрунтованими.
Керуючись ст. ст. 243 ч. 3, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Управління Держпраці у Житомирській області - задоволити.
Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08.09.2021 року у справі №140/5543/21 - скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задоволити.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ТОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ», а саме: заборонити виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки в частині: АЗС з АГЗП №09-11: Житомирський район, с. Зарічани, м-н. Бердичівсьий, буд. 8, до усунення порушень зазначених в акті перевірки від 31.03.2021 529/10-699.
Постанова набирає законної сили з моменту прийняття.
На Постанову протягом тридцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя В. З. Улицький
судді С. М. Кузьмич
Р. М. Шавель
Повне судове рішення складено 28.12.2021