Справа №295/16155/21
1-кс/295/7697/21
Іменем України
07.12.2021 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира - ОСОБА_1 ,
за участі секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 погоджене прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №62021240020000229, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.11.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України,-
Слідчий звернувся до суду з указаним клопотанням, посилаючись на те, що у провадженні Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому перебувають матеріали кримінального провадження, №62021240020000229 від 02.11.2021 за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 прийнято рішення від 11.05.2010 № 1086, згідно якого орендодавцем нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст області визначено КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Житомирської обласної ради. Крім цього, цим же рішенням затверджено Методику розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст області, відповідно до якої визначено наступні розмежування орендної плати за нерухоме майно: 90% - до обласного бюджету, 10% орендодавцю, тобто КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Житомирської обласної ради.
В подальшому, Методику розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст області, затверджену рішенням ІНФОРМАЦІЯ_3 було змінено, а саме: рішенням ІНФОРМАЦІЯ_3 від 15.12.2011 №333 у співвідношеннях: 50% - до обласного бюджету; 8% - орендодавцю (КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Житомирської обласної ради); 42 % - на фінансову підтримку об'єктів спільної власності.
Рішенням ІНФОРМАЦІЯ_3 від 08.10.2020 №2019 у співвідношеннях: 32% - до обласного бюджету; 8% - орендодавцю (КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Житомирської обласної ради); 60% на фінансову підтримку об'єктів спільної власності.
Станом на жовтень 2021 року КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Житомирської обласної ради розробила проект рішення відповідно до якого планується внести зміни у рішення ІНФОРМАЦІЯ_3 від 08.10.2020 №2019 «Про визначення єдиного орендодавця та розподіл орендної плати», та розподіл орендної плати для об'єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Житомирської області, на 2021 рік, здійснювати наступним чином: за оренду єдиних майнових комплексів комунальних підприємстві в обласний бюджет; за нерухоме майно та інше окреме індивідуально визначене майно: 90 % - на фінансову підтримку об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, згідно з рекомендаціями постійної комісії обласної ради з питань комунальної власності та майнових відносин та відповідними розпорядженнями голови обласної ради; 10 % - орендодавцю».
До створення КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Житомирської обласної ради орендна плата за нерухоме майно перераховувалась відповідно до рішення обласної ради від 14.11.2008 № 702 у розмірах: 50% - до обласного бюджету, 50% - балансоутримувачам.
У той час встановлено, що балансоутримувачами майна є комунальні підприємства, які згідно з Законом України "Про оренду державного та комунального майна" є уповноваженими на укладання договорів оренди, при цьому грошові кошти, що отримуються від здачі в оренду майна, повивші частково використовуватись на потреби балансоутримувача відповідно до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренда , майна, що є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст області.
Зокрема, Постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 106 «Деякі питання ведення обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету» контролюючими органами щодо справляння до бюджету плати за оренду комунального майна є державні адміністрації та органи місцевого самоврядування. Виходячи з перелічених рішень ІНФОРМАЦІЯ_3 , КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Житомирської обласної ради визначено органом, на який обласною радою покладено контроль за справлянням до бюджету плати за оренду комунального майна. Статтею 78 Бюджетного кодексу України визначено, що податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи місцевого бюджету визнаються зарахованими до місцевого бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень до бюджету. У той же час, кошти від оренди, які повинні зараховуватися безпосередньо до обласного бюджету і в подальшому спрямовуватися на видаткові статті за напрямками, визначеними Бюджетним кодексом України та рішеннями ІНФОРМАЦІЯ_3 , отримує КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Житомирської обласної ради.
Слідчий у судове засідання не з'явився в клопотанні просив розглядати справу без його участі, клопотання підтримує.
Розгляд клопотання проведено без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, що відповідає положенням ч. 2. ст. 163 КПК України.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно положень п. п. 1, 2, 3 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зважаючи на те, що інформація, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » доступ до якої просить надати слідчий, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, причому містить охоронювану законом таємницю, але оскільки неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за її допомогою, тому клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 159, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому та за дорученням слідчого відповідному оперативному підрозділу ТУ ДБР розташованому у м. Хмельницькому (з дислокацією у м. Житомирі) у кримінальному провадженні №62021240020000229 від 02.11.2021 для здійснення тимчасового доступу до речей і документів, які зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_7 , за адресою АДРЕСА_1 , а саме: розрахункових рахунків КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), податкову звітність по ПДВ за період 2019-2021 років (з розшифровкою податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів, їх сум).
Строк дії ухвали визначити до 06 січня 2022 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1