16.12.2021 Єдиний унікальний номер 205/9966/21
16 грудня 2021 року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Калініченко Г.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ІПН відсутній через неможливість однозначно ідентифікувати особу, який не працює, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , який притягується за ч.1 ст.130 КУпАП, -
Відповідно до протоколу серії ААБ №330830 від 04.11.2021 року, 04.11.2021 року о 10:10 годин водій ОСОБА_1 керував моторолером марки «Musstang MT 150T-3», реєстраційний номер НОМЕР_1 , по вул. Макарова в м. Дніпрі з явними ознаками наркотичного сп'яніння (нестійка хода, зіниці очей не реагують на світло), і на вимогу інспектора патрульної поліції від проходження медичного огляду для встановлення стану сп'яніння відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 ПДР України.
В судовому засіданні водій ОСОБА_1 пояснив, що дійсно у вказаний у протоколі час та місці, він, керуючи моторолером марки «Musstang MT 150T-3», реєстраційний номер НОМЕР_1 , став учасником дорожньо-транспортної пригоди. Під час оформлення матеріалів події ДТП працівники поліції почали висловлювати на його адресу підозри, що нібито він перебуває в стані наркотичного сп'яніння, що не відповідало дійсності. Натомість, працівники поліції не запропонували йому пройти медичне обстеження на предмет перебування у стані алкогольного сп'яніння ані на місці складання матеріалів, ані у медичному закладі, про те склали відносно нього протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та письмове клопотання останнього, суддя приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного у протоколі адміністративного правопорушення не знайшла свого підтвердження з наступних підстав.
Відповідно до положень ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
На підтвердження відомостей, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, до справи долучено диск з відео-записом фіксації працівниками поліції дорожньо-транспортної пригоди, за участю, у тому числі, водія ОСОБА_1 .
Переглянувши наявні на наданому відео-диску записи, неможливо прийти до однозначного та переконливого висновку про наявність пред'явленої працівниками поліції законної вимоги на проходження медичного огляду на стан сп'яніння та відмову ОСОБА_1 від проходження огляду, в тому числі, в медичному закладі. В матеріалах справи відсутній як доказ письмове направлення ОСОБА_1 до відповідного закладу охорони здоров'я.
Згідно з положеннями п.п.6-8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року за №1103, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я. Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.
Згідно приписів до ч.3 ст.266 КУпАП, у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Отже, належне складення протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 КУпАП, за відмову від проходження медичного огляду на стан сп'яніння, в даному разі повинно мати місце лише після документування відмови особи, що керує транспортним засобом, від проведення огляду на стан сп'яніння у закладі охорони здоров'я.
У справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 неможливо дійти до об'єктивного висновку, дотримуючись принципу «поза розумний сумнів» про дотримання вищевказаних вимог працівниками поліції при складенні протоколу про адміністративне правопорушення та в дійсності про таку, що мала місце, відмову останнього від проходження у встановленому порядку медичного огляду за наявності ознак стану алкогольного сп'яніння.
Таким чином, висновок про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, не ґрунтується на об'єктивних, належних та допустимих доказах, у зв'язку з чим провадження у справі відносно нього підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.247, 283-284 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Г.П. Калініченко
Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня вступу в законну силу.
Постанова вступила в законну силу «___» ________ 202__ року.
Секретар: ____________
З оригіналом згідно: Суддя -
Секретар -