Україна
Донецький окружний адміністративний суд
06 грудня 2021 р. Справа№200/9893/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабіча С.І., за участю секретаря судового засідання Тарана Р.С., та представників сторін:
позивача - не з'явився;
відповідача - Голуба М.І.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1" до Головного управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ, код ЄДРПОУ 44070187) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення і зобов'язання вчинити певні дії,
Державне підприємство "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1" (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Головного управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ, код ЄДРПОУ 44070187) (далі - відповідач), відповідно до якого просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Донецькій області № 4441/05-99-18-17 від 14.04.2021 року щодо сплати штрафу з податку на додану вартість на суму 121 160,41 грн.
- зобов'язати Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області провести коригування даних в єдиному кабінеті платника податків ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1», щодо зменшення нарахованої пені з податку на додану вартість у розмірі 814 569,77 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що контролюючий орган поза межами строків, передбачених статтею 102 Податкового кодексу України, провів перевірку та застосував штрафну санкцію.
При цьому, на переконання позивача, строк коли податкова служба мала провести перевірку та як результат визначити суму податкових зобов'язань та/або штрафних санкцій по декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року не повинен бути пізніше 21.09.2018 (граничний строк сплати податкового зобов'язання - 30.09.2015). В порушення вимог законодавства, фіскальний орган поза межами строків (1095 днів), встановлених Податковим кодексом України, провів перевірку підприємства лише 27 липня 2020 року, за результатами якої 31 липня 2020 року застосував штраф, чим вийшов за межі наданих йому повноважень.
Позивач вважає, що застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1211603,91 грн за спірним податковим повідомленням-рішенням, нарахованих по декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року в сумі 1211603,91 грн., та сплачених протягом грудня 2020 року - січня, лютого 2021 року, є незаконним.
Крім того позивач наголошує, що згідно з даними єдиного кабінету платника податків на несвоєчасно сплачені суми податку на додану вартість, в порушення вимог п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України була нарахована пеня у розмірі 814569,77 грн., оскільки нарахування пені було проведено після перебігу строку, передбаченого ст.102 Податкового кодексу України, то таке нарахування пені, на думку представника позивача, є безпідставним.
Відповідач надав відзив на позов, відповідно до якого зазначив про те, що контролюючим органом було проведено камеральну перевірку позивача з питань своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на додану вартість згідно податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року № 9194582601 від 21.09.2015 року.
Перевіркою повноти та своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість за період з 16.12.2020 року по 18.03.2021 року встановлено, що ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" в порушення пп.16.1.4 п. 16.1 ст.16, п. 57.1 ст. 57, п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України несвоєчасно сплачена сума узгоджених сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість у загальній сумі 1211603,91 грн.
Відповідач зазначає, що несплата податкового зобов'язання є триваючим порушенням, яке закінчується у день фактичної сплати суми грошового зобов'язання. Санкції за порушення граничних термінів нараховуються в ІКП платника в автоматичному режимі в день погашення податкового боргу. В зв'язку з чим відповідач вважає, що контролюючий орган може самостійно визначити суму зобов'язань платника тільки після факту погашення податкового боргу.
На переконання відповідача, датою, з якої обчислюється 1095-денний строк, впродовж якого може бути накладений штраф, є дата сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, а не дата, на яку припадає закінчення встановленого законом строку сплати узгодженого грошового зобов'язання.
З огляду на наведене, відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 200/9893/21 за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 04 жовтня 2021 року.
Протокольною ухвалою суду від 04 жовтня 2021 року підготовче судове засідання було відкладено на 18 жовтня 2021 року та замінено відповідача по справі з Головного управління ДПС Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43142826) на Головне управління ДПС у Донецькій області (код відокремленого підрозділу 44070187, місцезнаходження: вул. Італійська, 59, м. Маріуполь, Донецька область, 87515).
У зв'язку з перебуванням судді Бабіча С.І. у щорічній основній відпустці з 19 жовтня 2021 року по 23 жовтня 2021 року та з 25 жовтня 2021 року по 12 листопада 2021 року на лікарняному, розгляд справи було відкладено на 23 листопада 2021 року.
Ухвалою суду від 23 листопада 2021 року закрито підготовче провадження у справі № 200/9893/21 та призначено справу до судового розгляду по суті на 06 грудня 2021 року.
Представник позивача у судове засідання, призначене на 06 грудня 2021 року не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч.1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Представник позивача на судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Представник відповідача на судовому засіданні просив у задоволенні позову відмовити з підстав, що викладені у відзиві.
Дослідивши наявні у справі докази, повно і всебічно встановивши всі її обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог у повному обсязі, з огляду на таке.
Позивач, Державне підприємство "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" (код ЄДРПОУ 34032208, місцезнаходження: 85670, Донецька область, м. Вугледар, вул. Магістральна, 4), є юридичною особою, який пройшов передбачену законом державну реєстрацію, здійснює свою діяльність на підставі статуту та перебуває на обліку як платник податків та згідно зі ст.43 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки (а.с.4-8).
Відповідач, Головне управління ДПС у Донецькій області (код відокремленого підрозділу 44070187, місцезнаходження: вул. Італійська, 59, м. Маріуполь, Донецька область, 87515) є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Податковим кодексом України (далі - ПК України) повноваження та згідно зі ст.43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки (а.с.74-75).
Відповідачем проведено камеральну перевірку ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з питань своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на додану вартість згідно податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року № 9194582601 від 21.09.2015 (а.с.18-19).
Перевіркою повноти та своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість за період з 16.12.2020 року по 18.03.2021 року встановлено, що ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" в порушення пп.16.1.4 п. 16.1 ст.16, п. 57.1 ст. 57, п. 203.2 ст. 203 ПК України несвоєчасно сплачена сума узгоджених сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість у загальній сумі 1211603,91 грн.
Так, у рамках перевірки встановлено, що податкове зобов'язання з податку на додану вартість за серпень 2015 у сумі 1211603,91 грн., згідно податкової декларації з податку на додану вартість серпень 2015 року від 20.09.2015 № 9194582601 з граничним терміном сплати 30.09.2015 було погашено ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" за рахунок:
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 632,50 грн (платіжне доручення № 40 від 16.12.2020 року) із затримкою на 1904 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1400,00 грн. (платіжне доручення № 102 від 16.12.2020 року) із затримкою на 1905 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 2372,33 грн. (платіжне доручення № 148 від 21.12.2020 року) із затримкою на 1909 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 3000,00 грн. (платіжне доручення № @2PL138661 від 22.12.2020 року) із затримкою на 1910 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1364,56 грн. (платіжне доручення № 51 від 28.12.2020 року) із затримкою на 1916 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1355,00 грн. (платіжне доручення № 62 від 30.12.2020 року) із затримкою на 1918 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 2174,17 грн. (платіжне доручення № 172 від 30.12.2020 року) із затримкою на 1918 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1796,67 грн. (платіжне доручення № 3 від 05.01.2021 року) із затримкою на 1924 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 791,66 грн. (платіжне доручення № 5 від 06.01.2021 року) із затримкою на 1925 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 776,67 грн. (платіжне доручення № 174 від 06.01.2021 року) із затримкою на 1925 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 2235,00 грн. (платіжне доручення № 11 від 12.01.2021 року) із затримкою на 1931 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 739,17 грн. (платіжне доручення № 14 від 13.01.2021 року) із затримкою на 1932 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 832,50 грн., (платіжне доручення № 18 від 14.01.2021 року) із затримкою на 1933 календарних;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1009,56 грн. (платіжне доручення № 19 від 15.01.2021 року) із затримкою на 1934 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 80000,00 грн. (платіжне доручення № 3564 від 15.01.2021 року) із затримкою на 1934 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1179,14 грн. (платіжне доручення № 22 від 16.01.2021 року) із затримкою на 1935 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 825,83 грн., (платіжне доручення № 179 від 16.01.2021 року) із затримкою на 1935 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1032,50 грн., (платіжне доручення № 26 від 19.01.2021 року) із затримкою на 1938 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 805,00 грн., (платіжне доручення № 29 від 20.01.2021 року) із затримкою на 1940 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 876,67 грн., (платіжне доручення № 32 від 21.01.2021 року) із затримкою на 1940 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 3000,00 грн., (платіжне доручення № @2PL798335 від 25.01.2021 року) із затримкою на 1944 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 814,16 грн., (платіжне доручення № 3604 від 25.01.2021 року) із затримкою на 1944 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 979,17 грн., (платіжне доручення № 3600 від 25.01.2021 року) із затримкою на 1944 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1643,33 грн., (платіжне доручення № 34 від 26.01.2021 року) із затримкою на 1945 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 820,00 грн. (платіжне доручення № 38 від 27.01.2021 року) із затримкою на 1946 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 771,67 грн. (платіжне доручення № 41 від 28.01.2021 року) із затримкою на 1947 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 951,67 грн. (платіжне доручення № 45 від 29.01.2021 року) із затримкою на 1948 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 200000,00 грн. (платіжне доручення № 181 від 29.01.2021 року) із затримкою на 1948 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1565,00 грн. (платіжне доручення № 50 від 02.02.2021 року) із затримкою на 1952 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 795,83 грн. (платіжне доручення № 52 від 03.02.2021 року) із затримкою на 1953 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 846,67 грн., (платіжне доручення № 55 від 04.02.2021 року) із затримкою на 1954 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 936,66 грн, (платіжне доручення № 57 від 05.02.2021 року) із затримкою на 1955 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 868,34 грн. (платіжне доручення № 59 від 08.02.2021 року) із затримкою на 1958 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1890,00 грн. (платіжне доручення № 61 від 09.02.2021 року) із затримкою на 1959 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 200000,00 грн. (платіжне доручення № 236 від 09.02.2021 року) із затримкою на 1959 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 879,16 грн. (платіжне доручення № 64 від 10.02.2021 року) із затримкою на 1960 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 882,50 грн. (платіжне доручення № 66 від 11.02.2021 року) із затримкою на 1961 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1405,87 грн. (платіжне доручення № 70 від 12.02.2021 року) із затримкою на 1962 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1507,26 грн. (платіжне доручення № 73 від 15.02.2021 року) із затримкою на 1965 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 913, 34 грн. (платіжне доручення № 84 від 17.02.2021 року) із затримкою на 1967 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1442,38 (платіжне доручення № 100 від 18.02.2021 року) фз затримкою на 1968 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 247428,61 грн. (платіжне доручення № 6 від 18.02.2021 року) із затримкою на 1968 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 329904,81 грн. (платіжне доручення № 5 від 18.02.2021 року) із затримкою на 1968 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму
1162,50 грн. (платіжне доручення № 105 від 19.02.2021 року) із затримкою на 1969 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 2085,00 грн. (платіжне доручення № 298 від 22.02.2021 року) із затримкою на 1972 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 5000,00 грн. (платіжне доручення № @2PL832650 від 24.02.2021 року) із затримкою на 1974 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 883, 34 грн. (платіжне доручення № 128 від 24.02.2021 року) із затримкою на 1974 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 986,66 грн. (платіжне доручення № 132 від 26.02.2021 року) із затримкою на 1976 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 2620,84 грн. (платіжне доручення № 321 від 26.02.2021 року) із затримкою на 1976 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1905,83 грн. (платіжне доручення № 146 від 02.03.2021 року) із затримкою на 1980 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 823,34 грн. (платіжне доручення № 336 від 03.03.2021 року) із затримкою на 1981 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1058,33 грн. (платіжне доручення № 340 від 04.03.2021 року) із затримкою на 1982 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1132,23 грн. (платіжне доручення № 345 від 05.03.2021 року) із затримкою на 1983 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 2283,34 грн. (платіжне доручення № 349 від 09.03.2021 року) із затримкою на 1987 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 200000,00 грн. (платіжне доручення № 156 від 10.03.2021 року) із затримкою на 1988 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 935,00 грн. (платіжне доручення № 351 від 10.03.2021 року) із затримкою на 1988 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1060,49 грн. (платіжне доручення № 398 від 12.03.2021 року) із затримкою на 1990 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 851,66 грн. (платіжне доручення № 385 від 12.03.2021 року) із затримкою на 1990 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1225,00 грн. (платіжне доручення № 411 від 15.03.2021 року) із затримкою на 1993 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 40000,00 грн, (платіжне доручення № 442 від 16.03.2021 року) із затримкою на 1994 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 911,66 грн. (платіжне доручення № 429 від 16.03.2021 року) із затримкою на 1994 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 20000,00 грн. (платіжне доручення № 182 від 18.03.2021 року) із затримкою на 1996 календарних днів;
- надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки на суму 1228,33 грн. (платіжне доручення № 478 від 18.03.2021 року) із затримкою на 1996 календарних днів (а.с. 41-101).
22.03.2021 року за результатами проведеної камеральної перевірки головним ревізором- інспектором Мар'їнського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Донецькій області був складений акт № 71/05-99-18-18/34032208 з питань своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість згідно податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року, за висновками якого податковим органом встановлено порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість, визначеного п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.57.1 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України (а.с.10-13).
За наслідками проведеної перевірки та у зв'язку з виявленими порушеннями відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 14 квітня 2021 № 4441/05-99-18-17 про сплату штрафу у сумі 121160,41 грн. за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 1211603,91 грн. з податку на додану вартість (а.с.14).
Державне підприємство "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" звернулось зі скаргою від 23.04.2021 року № 981 до Державної податкової служби України, про скасування спірного податкового повідомлення-рішення, яка рішенням відповідача від 01.07.2021 року № 14789/6/99-00-06-03-01-06 була залишена без задоволення (а.с.16-17, 39-40).
Крім того, як встановлено судом з витягів з ІКП позивача, на несвоєчасно сплачені суми податку на додану вартість, відображених в додатку до податкового повідомлення-рішення від 14 квітня 2021 року №4441/05-99-18-17 була нарахована пеня у розмірі 814569,77 грн.
Дослідивши наявні у справі докази, повно і всебічно встановивши всі її обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на таке.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
За змістом підпункту 14.1.175. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податковим обов'язком є обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 вказаного Кодексу).
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1); календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3); календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4); календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб підприємців протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Згідно пункту 202.1. ст. 202 Податкового кодексу звітним (податковим) періодом (по податку на додану вартість) є один календарний місяць.
Відповідно до п.п. 203.1 та 203.2ст. 203 вказаного Кодексу податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Приписами п. 203.22 ст. 202 ПК України передбачено, що сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті.
Статтею 87 Податкового Кодексу України визначені джерела сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків.
Згідно з п. 111.2 ст. 111, п. 113.3 ст. 113, п. 116.1 ст. 116 вказаного Кодексу за порушення законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, встановлюється фінансова відповідальність, яка застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.
У разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення - рішення.
Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Згідно із підпунктом 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
У підпункті 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 зазначеного Кодексу визначено, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
З 01.01.2017 року підпункт 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України доповнено абзацом другим згідно із Законом №1797-VIII від 21.12.2016 року наступного змісту: "предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах".
Таким чином, Законом України №1797-VIII від 21.12.2016 року до переліку питань, які можуть бути предметом камеральної перевірки, віднесено і своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції про те, що у контролюючого органу під час проведення камеральної перевірки були наявні повноваження досліджувати своєчасність сплати платником податків податкових зобов'язань.
Згідно з пунктом 86.2 статті 86 Податкового кодексу України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
У відповідності до вимог статті 58 та статті 86 Податкового кодексу України на підставі акта перевірки податковим органом приймається податкове повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 76.1. ст. 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Пунктом 76.3 ст. 76 даного Кодексу визначено, що камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.
Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.
За приписами п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Пунктом 102.2 ст. 102 Кодексу визначено, що грошове зобов'язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного в абзаці першому пункту 102.1 цієї статті, якщо: податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов'язання, не було подано; посадову особу платника податків (фізичну особу - платника податків) засуджено за ухилення від сплати зазначеного грошового зобов'язання або у кримінальному провадженні винесено рішення про його закриття з нереабілітуючих підстав, яке набрало законної сили.
Існування щодо позивача обставин, про які йдеться в п. 102.2 ст. 102 Податкового кодексу України, судом не встановлено.
Тобто, положенням наведеної норми податкового законодавства чітко визначено, що контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань.
Враховуючи, що граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов'язань, визначеним статтею 102 ПК України, відповідно штрафні санкції можуть бути застосовані в межах 1095 днів, з дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов'язань.
Суд зазначає, що граничний строк сплати податкового зобов'язання за податковою декларацією з податку на додану вартість за серпень 2015 року, граничним терміном сплати 30.09.2015, сплинув 01.10.2015 року, що підтверджується актом перевірки. З огляду на вказані положення законодавства, відповідач мав право провести камеральну перевірку платника податків не пізніше закінчення 1095 днів з вказаної дати.
22.03.2021 року відповідачем проведено камеральну перевірку позивача з питань своєчасності сплати узгодженого податкового (грошового) зобов'язання з податку на додану вартість згідно декларації за серпень 2015 року.
Отже, контролюючий орган в порушення вимог законодавства провів перевірку позивача поза межами встановлених Кодексом строків (1095 днів) та за результатами такої перевірки застосував штраф, чим вийшов за межі наданих повноважень.
Суд зазначає, що проводячи камеральну перевірку позивача, відповідач не мав права проводити таку перевірку, за період, який не підпадав під дію вказаних вище норм Кодексу, чим вийшов за межі наданих повноважень.
Вказані порушення призвели до неправомірного накладення на позивача штрафу щодо вказаного періоду, а тому податкове повідомлення-рішення № 4441/05-99-18-17 від 14 квітня 2021 року, прийняте за результатами такої перевірки, підлягає скасуванню.
Стосовно позовних вимог в частині зобов'язання провести коригування даних в єдиному кабінеті платника податків щодо зменшення нарахованої пені з податку на додану вартість у розмірі 814569,77 грн, суд зазначає наступне.
За пунктом 129.3.1 статті 129 ПК України передбачено, що нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день. На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (п.129.4 ст. 129 ПК України).
Пункт 131.2. ст.131 ПК України визначає, що при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.
Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.
Алгоритм визначення сум грошових зобов'язань міститься в статті 54 ПК України та передбачає самостійне обчислення платником податку суми податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, шляхом зазначення у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу або визначення грошового зобов'язання контролюючим органом. При цьому, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (пп. 54.3.3 статті 54 ПК України).
Приписи ПК України надають право податковому органу нараховувати пеню та у встановлених випадках перерозподіляти грошові кошти сплачені позивачем в порядку черговості виникнення податкового боргу. Проте, обов'язку виносити окреме податкове повідомлення-рішення на суму нарахованої пені за ст. 129 ПК України не встановлено.
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 07.04.2016 року № 422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 20.05.2016 року за № 751/28881 (далі - Порядок № 422), передбачено, що інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами; (п.1 Розділ І. Загальні положення).
ІКП відкриваються автоматично кожному платнику у разі: нарахування сум грошових зобов'язань і пені з податків, зборів та сум єдиного внеску, самостійно визначених платником (за фактом надходження податкових декларацій, розрахунків, уточнюючих розрахунків) (п. 2 ч. 1 "Порядок ведення інтегрованої картки платника", розділ ІI. "Інтегрована картка платника").
Пункт 1 Розділу VIІ Порядку № 422, визначають, що нарахування пені розпочинається: після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня: 1) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного Податковим кодексом України; 2) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно з Податковим кодексом України; у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб та/або органом ДФС під час перевірки такого податкового агента.
Нарахування пені (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2 та 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 глави 12 розділу ІІ ПК України) здійснюється у день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу).
Нарахування пені закінчується: у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу Казначейства та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань; у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків; у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України); при прийнятті рішення про скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
Відповідно до п. 42-1.2 ст. 42-1 ПК України, електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов'язків, визначених цим Кодексом та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання цього Кодексу, законами з питань митної справи, в тому числі, шляхом перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв'язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, митних платежів, здійсненням податкового контролю, в тому числі дані оперативного обліку податків та зборів (у тому числі дані інтегрованих карток платників податків), дані системи електронного адміністрування податку на додану вартість, дані системи електронного адміністрування реалізації пального, а також одержання такої інформації у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу.
З наведеного вбачається, що пеня на суму узгодженого податкового зобов'язання нараховується в силу вимог закону, процес нарахування здійснюється в автоматичному режимі, про стан, розмір нарахування пені платник може дізнатись, зокрема, скориставшись електронним кабінетом.
Отже, нарахування пені здійснюється в автоматичному режимі та пов'язано з фактом несплати у встановлений строк суми самостійно узгодженого зобов'язання. При цьому, пеня нараховується з першого календарного дня прострочення сплати грошового зобов'язання і закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу.
Разом з тим, як зазначалось, положенням норм податкового законодавства, чітко визначено, що контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань.
Враховуючи, що граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та нарахування пені до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов'язань, визначеним статтею 102 ПК України, відповідно штрафні санкції та нарахування пені можуть бути застосовані в межах 1095 днів, з дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов'язань.
Як видно з інтегрованої картки платника з податку на додану вартість, нарахування пені відбувалось на підставі п.п. 129.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України за борг минулих років на податкову декларацію від 21.09.2015 року № 9194582601 по даті сплати грошових зобов'язань позивачем в 2020 році.
При цьому, податкова декларація від 21.09.2015 № 9194582601 на підставі якої відбулось нарахування пені, була предметом камеральної перевірки у зазначеній справі.
Отже, нарахування пені, на визначені платником та не сплачені в строк, передбачений ПК України, грошові зобов'язання, повино відбутись не пізніше 1095 днів.
Відповідно до встановлених у цій справі обставин, відповідачем порушено строк проведення перевірки та, як результат, строк в який мав визначити суму податкових зобов'язань та/або штрафних санкцій, пені по декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року.
Отже, контролюючий орган в порушення вимог законодавства провів перевірку позивача поза межами встановлених Кодексом строків (1095 днів) та за результатами такої перевірки застосував штраф, чим вийшов за межі наданих повноважень.
Таким чином, оскільки несвоєчасно сплачені платником грошові зобов'язання, на які нараховано спірну пеню, визначені в декларації за серпень 2015 року (граничний строк сплати - 30.09.2015), камеральна перевірка такої декларації проведена поза межами строку, передбаченого п. 102.1 ст. 102 ПК України, платник податків вважається вільним від нарахування пені в сумі 814569,77 грн.
Аналогічна позиція висловлена в постанові Верховного Суду від 06.02.2018 року у справі № 807/2097/16. В наведеній справі обставини справи є відмінними від нинішньої, проте саме такий спосіб захисту та відновлення порушеного права, було обрано Верховним Судом.
Таким чином, вимоги позивача щодо зобов'язання відповідача провести коригування даних в єдиному кабінеті платника податків ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" щодо зменшення нарахованої пені з податку на додану вартість у розмірі 814569,77 грн. по вказаних у додатку до податкового повідомлення-рішення від № 4441/05-99-18-17 від 14.04.2021 року підлягають задоволенню.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.
Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно із статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідачем не доведено правомірності винесення ним оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, а тому воно є таким, що підлягає визнанню протиправним та скасуванню.
Таким чином, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню повністю.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, сплачена позивачем сума судового збору у розмірі 4540,00 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись Конституцією України, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Державного підприємства "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1" до Головного управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ, код ЄДРПОУ 44070187) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області № 4441/05-99-18-17 від 14 квітня 2021 року щодо сплати штрафу з податку на додану вартість на суму 121 160,41 грн. (сто двадцять одна тисяча сто шістдесят гривень сорок одна копійка).
Зобов'язати Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області (відокремлений підрозділ, код ЄДРПОУ 44070187, місцезнаходження: вул. Італійська, буд. 59, м. Маріуполь, Донецька область, 87515) провести коригування даних в єдиному кабінеті платника податків ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» (код ЄДРПОУ 34032208, місцезнаходження: 85670, Донецька область, м. Вугледар, вул. Магістральна, 4), щодо зменшення нарахованої пені з податку на додану вартість у розмірі 814 569,77 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ, код ЄДРПОУ 44070187) на користь Державного підприємства "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" (код ЄДРПОУ 34032208, місцезнаходження: 85670, Донецька область, м. Вугледар, вул. Магістральна, 4) суму судового збору у розмірі 4540,00 грн (чотири тисячі п'ятсот сорок гривень 00 копійок).
Вступну та резолютивну частини даного рішення прийнято та підписано у нарадчій кімнаті 06 грудня 2021 року.
Повне судове рішення складене 24 грудня 2021 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на дане рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.І. Бабіч