Ухвала від 12.07.2021 по справі 643/3123/15-ц

Справа № 643/3123/15-ц

Провадження № 6/643/4/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2021 року Московський районний суд м. Харкова в складі головуючого судді Майстренко О.М., при секретарі- Сілаєвій Е.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові заяву Товариства з обмеженою відповідальністю«Українська факторингова компанія» про заміну сторони у виконавчому провадженні по цивільній справі за позовом ПАТ «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом,

ВСТАНОВИВ:

Представник ТОВ «Українська факторингова компанія» звернувся до суду із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні, вказуючи, що 25.06.2015 року Московським районним судом м. Харкова ухвалено рішення у справі по справі № 643/3123/15-ц за позовом ПАТ «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом та стягнуто солідарно з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н. НОМЕР_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , і.н. НОМЕР_2 на користь ПАТ «УкрСиббанк» суму заборгованості за кредитним договором № 11364989000 від 02 липня 2008 року в сумі 4 034,01 дол. США та судовий збір в розмірі 1 140,94 грн.

В своїй заяві заявник посилається на те , що ТОВ «Українська факторингова компанія» відповідно до договору факторингу №144 від 24.09.2019 року є правонаступником всіх прав та обов'язків ПАТ «УкрСиббанк». Просить суд замінити стягувача у виконанні рішення Московського районного суду м. Харкова від 25.06.2015 року по справі № 643/3123/15-ц за позовом ПАТ «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом , а саме ПАТ «УкрСиббанк» на його правонаступника ТОВ «Українська факторингова компанія».

Станом на теперішній час ПАТ «УкрСиббанк» вже позбавлено можливості користуватися своїми правами в якості стягувача у виконавчому провадженні, оскільки змінився кредитор у зобов'язанні, та саме до нового кредитора -ТОВ «Українська факторингова компанія» перейшли всі права та обов'язки первісного кредитора, в тому числі право бути стороною виконавчого провадження - стягувачем згідно до Закону України «Про виконавче провадження».

Представник ТОВ «Українська факторингова компанія» надала заяву про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження за відсутності представника заявника.

Боржники ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до судового засідання не з'явились, про час і місце розгляду заяви повідомлялись своєчасно та належним чином, причини не явки учасників процесу суду не відомі, що відповідно до ч. 3 ст.442ЦПК України не перешкоджає розгляду даної заяви за їх відсутності.

Враховуючи, що розгляд справи відбувався у відсутність сторін, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідноч. 1, 2 ст. 442 ЦПК Україниу разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Статтею 15 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення..

Вимогами ч. 5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно дост. 512 ЦК України підставою заміни кредитора є передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Статтею 514 ЦК України встановлено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом. Порядок зміни кредитора у зобов'язанні визначений в статті 516 цього Кодексу. Так, заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно договору факторингу № 144 від 24.09.2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська факторингова компанія» та Публічним акціонерним товариством «УкрСиббанк» укладено Договір факторингу № 1144, відповідно до умов якого право грошової вимоги за кредитним договором № 11364989000 від 02 липня 2008 року , укладеним між ПАТ «УкрСиббанк» та ОСОБА_1 перейшло до ТОВ «Українська Факторингова компанія».

Згідно ч. 1 ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обоє язки переходять до правонаступників.

Згідно договору факторингу № 144 від 24.09.2019, правонаступником усього майна, майнових прав та обов'язків АТ «Укрсоцбанк» є Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська факторингова компанія» та ТОВ «Українська факторингова компанія» набуловсіх правкредитора повідношенню доборжниказа договором про надання споживчого кредиту №11364989000 від 02 липня 2008 р.

Відповідно до ч. 1ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою сторони суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до ч. 2 ст. 442 ЦПК України, заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець

Згідно ст. 18 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

За змістом статті 512 ЦК України, статті 442 ЦПК України та статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття кредитора в зобов'язанні він замінюється правонаступником. А у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.

Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги. У зв'язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв'язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до частини п'ятої статті 15 Закону України «Про виконавче провадження», статті 442 ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов'язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов'язки в зобов'язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.

Підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов'язків вибулої сторони в цих правовідносинах.

Заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу. Без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості ставити питання про відкриття виконавчого провадження та вчиняти інші дії згідно із Законом України «Про виконавче провадження» (постанова Верховного суду від 19.02.2020 у справі № 2-3897/10).

Таким чином,суд дійшов висновку, про заміну стягувача у виконанні рішення Московського районного суду м. Харкова від 25.06.2015 року у справі № 643/3123/15-ц за позовом ПАТ «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом з Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська факторингова компанія» відносно ОСОБА_1 .

На підставі викладено та керуючисьст. 247, 442 ЦПК України, ст. 15 ЗУ «Про виконавче провадження», ст. 442, 512, 514 ЦК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю«Українська факторингова компанія» про заміну сторонни у виконавчому провадженні по цивільній справі за позовом ПАТ «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом - задовольнити.

Замінити стягувача у виконанні рішення Московського районного суду м. Харкова від 25.06.2015 року у справі № 643/3123/15-ц за позовом ПАТ «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом з Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська факторингова компанія» .

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала не були вручені у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Майстренко О.М.

Попередній документ
102247376
Наступний документ
102247378
Інформація про рішення:
№ рішення: 102247377
№ справи: 643/3123/15-ц
Дата рішення: 12.07.2021
Дата публікації: 30.12.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Салтівський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); В порядку ЦПК України
Розклад засідань:
12.02.2020 09:15 Московський районний суд м.Харкова
18.05.2020 09:30 Московський районний суд м.Харкова
21.07.2020 09:40 Московський районний суд м.Харкова
18.08.2020 09:40 Московський районний суд м.Харкова
11.11.2020 15:00 Московський районний суд м.Харкова
21.01.2021 12:00 Московський районний суд м.Харкова
08.04.2021 15:00 Московський районний суд м.Харкова