Справа № 191/4094/21
Провадження № 3/191/1217/21
22 грудня 2021 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Бондаренко Г.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Синельниківського РУП ГУНП МВС України в Дніпропетровській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП, -
До Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення Серії ВАБ № 814485 від 29.11.2021 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З вищезазначеного протоколу вбачається, що 29.11.2021 року о 21 год. 05 хв. гр. ОСОБА_1 перебуваючи по вул. Заводській, смт. Славгород, Синельниківського району, чіплявся до гр. ОСОБА_2 , ображав, погрожував фізичною розправою, виражався нецензурною лайкою, чим порушив громадський порядок і спокій громадян.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 173 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, причини своєї неявки не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи. Застосований судом привід до правопорушника не виконано.
Відповідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 173 КУпАП відноситься до розділу 14 цього Кодексу «Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку».
У відповідності з диспозицією ст.173 КУпАП адміністративна відповідальність за цією нормою закону настає в разі вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Як вбачається з письмових пояснень ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , між ними виникла сварка через не порозуміння, в подальшому потерпілий ОСОБА_3 звернувся до поліції про відкликання своєї заяви, оскільки конфлікт між ними урегульовано, претензії відсутні.
З вищенаведеного вбачається, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 виникла звичайна сварка, яка не порушила громадського порядку та спокою громадян.
Таким чином, у даній справі мають місце не хуліганські мотиви, а особиста неприязнь між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , яка виникла на ґрунті сварка.
Суд дослідив матеріали, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення і дійшов до висновку, що складений відносно ОСОБА_1 органами поліції адміністративний протокол, не дає підстав вважати, що він дійсно вчинив передбачене ст.173 КУпАП адміністративне правопорушення.
Суду не надано об'єктивних доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 вчинив будь-які дії, зазначені в диспозиції статті 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян), а отже в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, оскільки відсутні складові інкримінованого правопорушнику проступку об'єктивна та суб'єктивна сторона, яка виражається в порушенні громадського порядку і спокою громадян, як це передбачено диспозицією ст. 173 КУпАП, а тому, суд дійшов висновку, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до статті 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 247 п. 1, ст. 284 ч. 1 п. 3 КУпАП, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Г. В. Бондаренко