печерський районний суд міста києва
Справа № 757/39740/21-п
11 жовтня 2021 року суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч. 5 ст. 122 КУпАП, -
05.07.2021 о 15 год. 00 хв. водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Audi Q7, державний номерний знак НОМЕР_1 , в м. Києві, на вул. Арсенальна площа, порушив правила проїзду перехресть, а саме при повороті ліворуч не пропустив службовий автомобіль Toyota Prius, державний номерний знак НОМЕР_2 (водій ОСОБА_2 ), що рухався у зустрічному напрямку прямо, змусив водія Toyota Prius різко загальмувати, змінюючи напрямок руху та подавати звуковий сигнал, щоб уникнути зіткнення, чим створив аварійну обстановку та порушив вимоги п. 16.6 Правил дорожнього руху і вчинив адміністративне правопорушення, за що відповідальність передбачена ч. 5 ст. 122 КУпАП.
В судовому засіданні водій ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, фактичні обставини, викладені в протоколі, не оспорював. Зазначив, що в подальшому буде більш уважним при керуванні автомобілем. Проти закриття провадження у зв'язку із закінченням строків не заперечував.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина також підтверджується доказами, наявними в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, а саме даними, які містяться в:
-протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ № 209195;
-схемі місця дорожньо-транспортної пригоди;
-поясненнях водіїв, долучених до протоколу.
Дії ОСОБА_1 суддя кваліфікує за ч. 5 ст.122 КУпАП, як порушення, що спричинили створення аварійної обстановки.
Разом з цим, пунктом 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП імперативно встановлено, що провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно фактичних обставин справи, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення, події, які стали підставою для складання протоколу, мали місце 05.07.2021, правопорушення не є триваючим.
Таким чином, на день розгляду справи в суді сплинули строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП, у зв'язку з чим провадження по справі слід закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 38, ч. 5 ст. 122, 247, 276-280, 283-287 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 122 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Суддя С. В. Шапутько