Справа № 676/7145/21
Номер провадження 3/676/2795/21
24 грудня 2021 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Воєвідко Я.І., за участю секретаря судового засідання Марчук К.В., розглянув матеріали справи, що надійшли від Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя по АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч.1 ст.130 КУпАП, -
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшов для розгляду по суті протокол серії ДПР18 №489840 від 24.11.2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 о 13.22 год. 24.11.2021 року по вул. Північна, 15 в с. Рогізна Кам'янець-Подільського району Хмельницької області керував мотоблоком «ЗУБР 8» без н/з з явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю із порожнини рота. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Алкотест 6810 та в медичному заклад останній відмовився, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху. Своїми діями, ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 повторно, безпідставно не з'явився, про час і місце розгляду справи судом повідомлений належним чином смс- та поштовим повідомленням, однак про причини своєї суду не повідомив, та не подав письмової заяви про відкладення розгляду справи. Суд розцінює вказане, як спосіб захисту ОСОБА_1 та вважає можливим розглянути справу у його відсутності.
Суд, вивчивши протокол про адміністративне правопорушення і матеріали справи, додані до нього, здобув достатньо правових підстав та належних доказів доведення вини, ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП з огляду на наступне.
Так, згідно п.1.9 Правил дорожнього руху (надалі за текстом - ПДР) особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Підставою адміністративної відповідальності є вчинення особою діяння, яке містить склад адміністративного правопорушення, передбачене КУпАП (ст., ст. 8, 9 цього Кодексу).
Склад адміністративного правопорушення - це сукупність юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначають вчинене певне діяння як адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданим заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Санкція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. Тому, через суворість санкції цієї статті її слід відносити до фактично кримінальних правопорушень з усіма гарантіями, передбаченими ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Вказане підтверджується рішеннями ЄСПЛ «Гурепка проти України» та «Лучанінова проти України», які в силу ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є обов'язковими до застосуванню судами України.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП підтверджується протоколом серії ДПР 18 №489840 від 24.11.2021 року та відеофіксацією адміністративного правопорушення від 24.11.2021 року з якої вбачається, що на пропозицію працівника поліції пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки та в медичному закладі водій ОСОБА_1 відмовився, іншими матеріалами справи.
Таким чином, в протоколі та матеріалах справи наявні належні, допустимі та встановлені судом достовірні докази, які вказують на наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до Постанови Пленуму ВСУ №14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» суди не вправі застосовувати стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами, коли винна особа взагалі не має такого права.
Так, згідно з інформаційною довідкою ВП№1 Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області вбачається, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія на право керування транспортним засобом не отримував
Враховуючи характер скоєного адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , який притягується до адміністративної відповідальності, його сімейний стан, майнове становище, вимоги ст.ст. 33, 34, 35 КУпАП, суд вважає за можливе накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу без позбавлення права керувати транспортними засобами, оскільки посвідчення водія на право керування транспортним засобом останній не отримував, однак саме таке стягнення забезпечить досягнення мети, вказаної у ст. 23 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.130 КУпАП, -
Визнати винуватим, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, що становить одну тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без позбавлення права керувати транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 грн.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду
Я.І. Воєвідко