Ухвала від 29.11.2021 по справі 361/10280/21

справа № 361/10280/21

провадження № 2-а/361/218/21

29.11.2021

УКРАЇНА
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

29 листопада 2021 року м. Бровари

Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Петришин Н.М., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Донецької митниці про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності у справі про порушення митних правил,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Донецької митниці з позовом, в якому просить поновити строк на оскарження постанови про порушення митих правил та скасувати постанову про порушення митних правил у справі №021/70000/18 від 04.12.2018, винесеної Донецькою митницею ДФС.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд дійшов наступного.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Так, за правилом, встановленим частиною першої статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України), адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частин 1, 2 статті 4 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» особа одночасно може мати лише одне задеклароване або одне зареєстроване місце проживання (перебування). Порядок декларування місця проживання, реєстрації місця проживання (перебування), зміни місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання, скасування декларування місця проживання, реєстрації місця проживання (перебування), форми декларацій (заяв), що подаються для декларування місця проживання, реєстрації місця проживання (перебування), зміни місця проживання, зняття із задекларованого та зареєстрованого місця проживання (перебування), а також порядок ведення реєстру територіальної громади, надання та передачі інформації з та до такого реєстру визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно із частиною 1 статті 5 вищевказаного Закону громадянин України, який проживає на території України, а також іноземець чи особа без громадянства, який на законних підставах постійно або тимчасово проживає на території України, зобов'язані протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання (перебування) задекларувати або зареєструвати його. Іноземець чи особа без громадянства, які отримали довідку про звернення за захистом в Україні, можуть зареєструвати місце свого перебування в Україні.

Обґрунтовуючи подання позову до Броварського міськрайонного суду Київської області, позивач послався на те, що фактично проживає у місті Бровари, а на підтвердження цього надав копію договору оренди квартири у місті Бровари.

Проте, з копії паспорта позивача вбачається, що він зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться за межами територіальної підсудності Броварського міськрайонного суду Київської області.

Доказів того, що зареєстрував своє місце проживання (перебування) у місті Бровари позивач не надав.

За приписом пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, зокрема, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку про наявність підстав для передання вказаного адміністративного позову за підсудністю до Краматорського міського суду Донецької області.

На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 7, 20, 29, 248 КАС України,

УХВАЛИВ:

Передати на розгляд до Краматорського міського суду Донецької області позовну заяву ОСОБА_1 до Донецької митниці про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності у справі про порушення митних правил.

Адміністративна справа передається на розгляд до Краматорського міського суду Донецької області не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Суддя Н.М. Петришин