Справа № 686/14118/21
Провадження № 3/686/5011/21
07 грудня 2021 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Вітушинська О.О., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Валігури О.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючого в
АДРЕСА_1 ,
директора ТОВ «АЗС ПАТРІОТ»,
за ст. 164 ч.1 КУпАП,
Згідно даних протоколів про адміністративне правопорушення № 11/04-04 від 11.05.2021 року та №17/04-04 від 29.07.2021 року, складених відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП, ОСОБА_1 ставиться в вину те, що він, будучи директором ТОВ «АЗС ПАТРІОТ» (код ЄДРПОУ 42820867), яке здійснює господарську діяльність з роздрібної торгівлі пальним, в порушення ст. 58 Господарського кодексу України, ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», 11.05.2021 року о 15 год. 55 хв., та 29.07.2021 року о 13 год. 50 хв., допустив реалізацію паливо - мастильних матеріалів (дизельне паливо, бензин), за адресою: АДРЕСА_2 , без відповідних дозвільних документів (ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним).
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину, як директора ТОВ «АЗС ПАТРІОТ», у вчиненні вказаних правопорушень заперечив та пояснив, що усі дозвільні документи на продаж пального існують, ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним за реєстраційним номером 22180314202100005, видана 26.01.2021 року ТОВ «АЗС ПАТРІОТ» на 5 років, дійсна до 27.01.2026 року. Стверджує, що в послідуючому дізнався про анулювання ліцензії з Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, де була вказана дата такого анулювання, однак, податкові органи про скасування зазначеної ліцензії належним чином не повідомляли, зауваживши, що відповідно до законодавства ліцензія анулюється та вважається недійсною лише з моменту одержання суб'єктом господарювання відповідного письмового розпорядження, якого він, ОСОБА_1 , як посадова особа ТОВ «АЗС ПАТРІОТ» не отримував, в зв'язку з чим просить справу закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю за відсутності в діях ОСОБА_1 складу інкримінованих правопорушень, в зв'язку з наступним.
Так, диспозиція ч.1 ст.164 КУпАП передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) письмового розпорядження про її анулювання.
Як вбачається з наявного в матеріалах справи розпорядження №132-р від 29.04.2021 року заступника начальника ГУ ДПС в Хмельницькій області Алексєєнко В., Управління контролю за підакцизними товарами зобов'язано анулювати ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним №22180314202100005, терміном дії з 27.01.2021 року до 27.01.2026 року суб'єкту господарювання ТОВ «АЗС «Патріот» (код ЄДРПОУ 42820867), місце торгівлі: Хмельницька обл., Хмельницький район, с.Лісові Гринівці, вул.Центральна, 1/1, з підстав: встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії; отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії не видавалися/не погоджувалися такими органами. Вважати ліцензію недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання розпорядження про її анулювання.
В судовому засіданні ОСОБА_1 повідомив, що відповідного розпорядження ТОВ «АЗС ПАТРІОТ» не отримувало. До того ж, вважаючи зазначене розпорядження ГУ ДПС в Хмельницькій області від 29.04.2021 року протиправним й таким, що прийняте з порушенням встановленого законом порядку, звернулося до Хмельницького окружного адміністративного суду із відповідним позовом про його скасування, кінцеве рішення у справі, станом на 22.11.2021 року, не прийнято, на підтвердження чого надав копію позовної заяви ТОВ «АЗС ПАТРІОТ» до ГУ ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування розпорядження від 12.05.2021 року.
Відповідно до повідомлення керівника апарату Хмельницького окружного адміністративного суду за вх. №70440/21 від 27.10.2021 року, отриманого на запит суду, розгляд адміністративної справи за відповідним позовом ТОВ «АЗС ПАТРІОТ» до ГУ ДПС у Хмельницькій області триває.
Разом з тим, відомостей щодо направлення ТОВ «АЗС ПАТРІОТ» письмового розпорядження про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним №22180314202100005 або доказів на підтвердження одержання зазначеного розпорядження ОСОБА_1 , матеріали справи не містять.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливо лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка доведена належними доказами.
Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі, без підтвердження іншими належними та допустимими доказами, не є безумовним та беззаперечним доказом доведення вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення являє собою лише початковий правовий висновок щодо дій певної особи, в якому фактично формулюється обвинувачення особи у вчиненні певного правопорушення.
Враховуючи викладене, за відсутності доказів щодо одержання директором ТОВ «АЗС ПАТРІОТ» ОСОБА_1 розпорядження про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та здійснення продажу палива без належно оформленої ліцензії - у його діях відсутній склад інкримінованих йому, передбачених ч.1 ст.164 КУпАП, адміністративних правопорушень, в зв'язку з чим, у відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП,
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу інкримінованих адміністративних правопорушень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня винесення постанови.