Справа №766/22093/21
Пров. №3/766/10738/21
17.11.2021 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Зубов О.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,-
Відповідно до протоколу № 37 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.10.2021 р. на території Херсонської області з 00 год.00 хв. 15 жовтня встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ВАВ № 510850 від 22.10.2021 року ОСОБА_2 ставиться в провину вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП
Встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме не розкрита його суть, яка повинна повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП або нормах інших нормативно-правових актів, якими передбачена відповідальність за вчинення чітко визначених протиправних дій.
Так, ОСОБА_2 ставиться в вину те, що вона 22.10.2021 року здійснювала прийом відвідувачів у сфері побутового обслуговування населення без Covid -19 сертифікату або негативного ПЛР-тесту методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена, чим порушила вимоги Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 р
Однак, Постанова КМ № 1236 року містить чимало пунктів та підпунктів, які більш детально вказують на умови та сфери діяльності дії обмежень в тому числі і при встановленні червоного рівня епідемічної небезпеки.
В той же час, в протоколі не вказано, який конкретно її пункт та підпункт, яким встановлюються відповідні заборони, порушено, що є обов'язковою складовою об'єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, прямо суперечить принципу правової визначеності та позбавляє можливості конкретизувати суть правопорушення.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному
Враховуючи викладене, оскільки судове рішення не може ґрунтуватись на припущеннях, суддя прийшов до висновку в необхідності повернення протоколу про адміністративне правопорушення для доопрацювання,оскільки за наявності вказаних вище недоліків, відсутня можливість, для повного і об'єктивного розгляду даної справи.
Повернути протокол про адміністративне правопорушення ВАВ № 510231 від 22.10.2021року у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП України, до ВП № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області -для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяО. С. Зубов