Справа № 346/6460/21
Провадження № 3/346/3497/21
24 грудня 2021 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Махно Н.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від прокурора Івано-Франківської Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону Негрича Н.М. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та жителя: АДРЕСА_1 , неодруженого, з вищою освітою, механіка ВТЗ військової частини НОМЕР_1 , військове звання «солдат», громадянина України, за ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення солдат ОСОБА_1 26.11.2021 року близько 09 год. 20 хв. перебував на території військової частини в стані алкогольного сп"яніння, через що не міг належним чином виконувати покладені на нього обов'язки військової служби, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст. 172-15 КУпАП.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами про справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких в передбаченому законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його скоєнні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, дата і місце його складання, посада, прізвище, ім"я, по-батькові особи, яка складала протокол; відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до положень ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
В протоколі зазначено, що місцем вчинення данного адміністративного правопорушення є місцезнаходження військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 ).
З огляду на вказані обставини, суд приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню прокурору Негричу Н.М.
На підставі наведеного та, керуючись ст.ст. 7, 251, 256, 276 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-15 КУпАП повернути - прокурору Івано-Франківської Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону Негричу Н.М.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Махно Н. В.