23 грудня 2021 року Справа № 608/2328/21
Номер провадження1-в/608/81/2021
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чортків подання начальника Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше судимого: 17.07.2000 Чортківським районним судом Тернопільської області за ч. 2 ст. 140, ч. 2 ст. 141, ч. 2 ст. 144, ч. 1 ст. 229-6, 42 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна; 20.04.2004 Чортківським районним судом Тернопільської області за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 390, ч. 3 ст. 357, ч. 1ст. 358, ст. ст.70, 71 КК України до 4 років 10 місяців 13 днів позбавлення волі; звільнений з місць позбавлення волі 07.11.2008; 06 березня 2012 року Тернопільським міськрайонним судом за ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 2 ст. 317, ч. 1 ст. 263, ст. 70 КК України до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна; звільнений з місць позбавлення волі 12.09.2016, -
Начальник Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області звернувся в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 , посилаючись на те, що після відбуття покарання і прибуття з місць позбавлення волі на постійне місце проживання, ОСОБА_2 систематично допускав порушення громадського порядку та інші правопорушення, внаслідок чого неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності.
Згідно матеріалів подання вбачається, що 18.08.2021, 25.08.2021, 26.08.2021, 27.08.2021, 29.08.2021 відносно ОСОБА_2 було складено адміністративні протоколи за ст. 51 КУпАП та направлено до суду.
Враховуючи, що ОСОБА_2 неодноразово судимий за скоєння умисних злочинів, після відбуття покарання на шлях виправлення не став, неодноразово вчиняв порушення громадського порядку, а також схильний до систематичного вживання алкогольних напоїв, підтримує зв'язки з раніше судимими особами, не працює, пропонує встановити відносно нього адміністративний нагляд строком на один рік з відповідними обмеженнями.
Вважає, що вказані обмеження дадуть можливість запобігти скоєнню нових правопорушень та злочинів, вести постійний контроль за поведінкою та способом життя піднаглядного, перевихованням та виправленням особи.
Представник Чортківського РВП ГУНП України в Тернопільській області в судове засіданні не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився. Згідно повідомлення начальника Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області від 10.12.2021, ОСОБА_2 на даний час знаходиться за межами державного кордону України, а саме: в Республіці Польща.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку, що у поданні слід відмовити з наступних підстав.
Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначаються Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд, серед інших, встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п. 4.4. наказу МВС №1303/203 від 04.11.2003 «Про затвердження Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, якщо особа, яка підпадає під дію вказаного Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику відділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.
Отже, Законом та відповідним наказом МВС визначено, що в даному випадку встановлення адміністративного нагляду можливо лише у разі вчинення особою систематичного порушення громадського порядку і прав інших громадян, або інших правопорушень, чому має передувати попередження органів внутрішніх справ.
В поданні начальника Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області вказано, що ОСОБА_2 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, однак, постанов про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності суду не надано, виду стягнень та їх розміру в поданні також не вказано. Натомість, додана довідка ДОП Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про те, що відносно ОСОБА_2 складено адміністративні матеріали 29 вересня 2021 року за ст. 51 КУПАП в кількості 8 штук та направлено до суду. Такий доказ суд не може прийняти як належний та допустимий, оскільки, він не підтверджений відповідними постановами про визнання ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративних правопорушень та накладення адміністративних стягнень.
Зазначене свідчить про відсутність, визначених ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», правових підстав для встановлення відносно ОСОБА_2 адміністративного нагляду, що зумовлює прийняття судом рішення про відмову в задоволенні подання.
Крім того суд зазначає, що відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у судове засідання викликається особа, щодо якої винесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання.
Органами поліції доставку особи, щодо якої внесено подання про продовження адміністративного нагляду, не забезпечено, за викликами суду згадана особа не з'явилася.
Таким чином, відсутність засудженого також позбавляє суд можливості розглянути подання про встановлення адміністративного нагляду, а тому подання є таким, що не підлягає до задоволення.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
В задоволенні подання начальника Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд протягом семи днів з дня її винесення.
Суддя : /підпис/
Копія вірна
Постанова набрала законної сили «____» року.
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи №608/2328/21, яка зберігається в Чортківському районному суді Тернопільської області.
Суддя: ОСОБА_1