Постанова від 24.12.2021 по справі 601/3243/21

Справа №601/3243/21

Провадження № 3/601/1399/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2021 року Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Коротич І.А., розглянувши матеріали адміністративних справ, які надійшли з Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 КУпАП та ч.1 ст. 44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 10 грудня 2021 року серії ВАБ №057932, 10 грудня 2021 року близько 11:00 год. в м. Почаїв по вул. Шевченка в парку культури та відпочинку ім. Т.Шевченка, гр. ОСОБА_1 перебувала без документів, що посвідчують особу, чим порушила пп.2 п.2-2, п.3 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 10 грудня 2021 року серії ВАБ №817283, 10 грудня 2021 року о 13:20 год. ОСОБА_1 в м. Почаїв по вул. Банкова, 1 в приміщенні Центру надання соціальної допомоги знаходилась без засобів індивідуального захисту, а саме захисної маски, що покривала рот та ніс в тому числі виготовленої самостійно, чим порушила пп.2 п.2-2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

На підставі с. 36 КУпАП суд, вважає за доцільне вищевказані справи про адміністративні правопорушення об'єднати в одне провадження для спільного розгляду і вирішення, оскільки правопорушення вчинені одним і тим же правопорушником.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, хоча належним чином була повідомлена про день та час судового засідання. Причини неявки не повідомила.

Згідно ч. 2 ст. 268 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП не є обов'язковою, тому вважаю за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на підставі наявних доказів.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Статтею 280 КУпАП передбачені обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в тому числі: чи підлягає особа адміністративній відповідальності, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.

Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.44-3 КУпАП настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

За своєю юридичною конструкцією диспозиція ч.1 ст. 44-3 КУпАП є бланкетною, тому серед обов'язкових ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, є наведення конкретного акту законодавства, який покладає певні обов'язки на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності і яких така особа не дотрималася, порушивши таким чином законодавчі приписи.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з п.п. 2 п. 2 на період дії карантину забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.

За змістом п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про Національну поліцію» до превентивних заходів, які може застосовувати поліція відноситься перевірка документів особи.

Статтею 32 Закону України «Про національну поліцію» визначено вичерпний перелік конкретних випадків, за яких поліцейський має право вимагати в особи пред'явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи.

До таких випадків вказана норма відносить такі: якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи; якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення; якщо особа перебуває на території чи об'єкті із спеціальним режимом або в місці здійснення спеціального поліцейського контролю; якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений, або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншими чином неможливо; якщо особа перебуває в місці вчинення правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події; якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об'єктом вчинення правопорушення.

В протоколах про адміністративне правопорушення не наведені підстави, передбачені ст. 32 Закону України «Про Національну поліцію», які б надавали право поліцейському здійснювати перевірку документів у ОСОБА_1 , а також не надано належних та допустимих доказів, що вона вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, не можна встановити, чи перебувала остання без захисної маски чи ні.

Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 28 серпня 2020 року № 10-р/2020 в п.3.2 наголосив, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом - актом, ухваленим Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні. Встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить статтям 1, 3, 6, 8, 19, 64 Конституції України.

Таким чином, на підставі статті 36 КУпАП, приходжу до висновку про закриття провадження у справах про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , відповідно до пункту 1 частини 1 статті 247 КУпАП за частиною 1 статті 44-3 КУпАП та частиною 1 статті 44-3 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 36, 44-3, 247, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати справу №601/3243/21 провадження №3/601/1399/2021 про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за частиною 1 статті 44-3 КУпАП зі справою №601/3244/21 провадження №3/601/1400/2021 за частиною 1 статті 44-3 КУпАП, присвоївши справі №601/3243/21 провадження №3/601/1399/21.

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 44-3 КУпАП та частиною 1 статті 44-3 КУпАП закрити на підставі пункту 1 частини 1 статті 247 КУпАП - за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення, через Кременецький районний суд Тернопільської області.

Суддя: