Єдиний унікальний номер 341/2145/21
Номер провадження 3/341/958/21
21 грудня 2021 року місто Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в особі судді Гаполяка Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП щодо,
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання якого за адресою: АДРЕСА_1 ,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 460345 від 11 листопада 2021 року ОСОБА_1 11 листопада 2021 року о 24 (виправлено жирнішим шрифтом на 21) год. 47 хв. в с. Н. Мартинів по вул. Шевченка керував транспортним засобом Volkswagen Transporter д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора ALKOTEST № 6810 зі згоди водія, у встановленому законом порядку, що підтверджується тестом № 5252 та за допомогою фіксації нагрудної бодікамери. Результат огляду становить 1,20 проміле.
ОСОБА_1 порушив пункт 2.9а Правил дорожнього руху та допустив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вину заперечив, подав письмове клопотання про закриття справи про адміністративне правопорушення передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП щодо нього у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Зазначив про:
-відсутність доказів керування ним автомобілем і таким він не керував;
-відсутність підстав для зупинки автомобіля Volkswagen Transporter д.н.з. НОМЕР_1 ;
-не дотримання поліцейськими процедури проведення огляду на стан сп'яніння.
Приймаючи рішення у справі, оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, враховую наступне.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, відповідно до статті 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП полягає, зокрема, у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до пункту 2.9а Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до частин 2-4 статті 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Судом встановлено, що 11 листопада 2021 року о 22 год. 10 хв. інспектором Микитюком В.В. складено протокол про адміністративне правопорушення № 460345 за змістом якого: 24 (виправлено на 21) год. 47 хв. 11 листопада 2021 року в с. Н.Мартинів по вул. Шевченка ОСОБА_1 керував транспортним засобом Volkswagen Transporter д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння (був зупинений полісменами), результат огляду становить 1,20 проміле.
21 год. 50 хв. з використанням спеціальних технічних засобів проводиться перший огляд ОСОБА_1 на стан сп'яніння - результат 1,20 %.
21 год. 53 хв. з використанням спеціальних технічних засобів проводиться другий огляд ОСОБА_1 на стан сп'яніння - результат 1,25 %.
В акті огляду на стан сп'яніння відображено результат 1,25 % і такий погоджений ОСОБА_1 ..
Під час проведення огляду поліцейський застосовував технічні засоби відеозапису, додано відеозапис з результатом 1,25 %.
Судом встановлено, що полісменами не дотримано процедури огляду ОСОБА_1 на стан сп'яніння відповідно до вимог статті 266 КУпАП.
Зокрема:
- не здійснено та не долучено до протоколу про адміністративне правопорушення матеріали відеозапису всієї процедури проходження ОСОБА_1 огляд на стан сп'яніння;
- результат огляду на стан сп'яніння, зазначений в протоколі про адміністративне правопорушення не погоджений ОСОБА_1 .
Згідно з частиною 5 статті 266 КУпАП, огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Так, відповідно до Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (частина 3 статті 62).
Вважаю, що по даній справі про адміністративне правопорушення не доведено поза всяким розумним сумнівом належними та допустимими доказами перебування ОСОБА_1 під час керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, а тому доходжу висновку, про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.
За таких обставин, провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за частиною 1 статті 130 КУпАП підлягає закриттю на підставі пункту 1 частини 1 статті 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Доводи завади про те, що він не керував транспортним засобом суд оцінює критично і такі спростовуються наявними в матеріалах справи сюжетом відео зйомки за змістом якого відсутня інша особа, причетна до автомобіля Transporter д.н.з. НОМЕР_1 . Відсутність правової підстави зупинки авто не спростовує можливі інші порушення.
Керуючись статтями 33, 283, 284 КУпАП,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Галицький районний суд Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
СуддяТарас ГАПОЛЯК