Справа № 591/8368/21 Провадження № 3/591/2855/21
24 грудня 2021 року. м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м.Суми Янголь Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління держпраці у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , директор КП «Вертикаль», зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 , за ч.1 ч. 41 та ч.3 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №13-09/756 від 12.11.2021 ОСОБА_1 займаючи посаду директора ТОВ «Вертикаль»» допустила порушення законодавства про працю, що було виявлено під час проведення планової перевірки та вчинила правопорушення передбачене ч.3 ст. 41 КпАП України.
А саме: в ході проведення планової перевірки КП «Вертикаль» встановлено, що здійснює діяльність за такими видами: 43.21 Електромонтажні роботи ( основний), 43.29 інші будівльно-монтажні роботи; 85.32 Професійно-технічна освіта; 71.20 Технічні випробування та дослідження; 33.14 Ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування; 33.19 Ремонт і технічне обслуговування інших машин і устаткування. Зазначена діяльність проводиться за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно статті 1 Закону України «Про охорону праці» роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю. Працівник - особа, яка працює на підприємстві, в організації, установі та виконує обов'язки або функції згідно з трудовим договором (контрактом).
Згідно пункту п. 2.1 Правил проведення медичних оглядів працівників певної категорії, затвердженого Наказом Міністерством охорони здоров'я України від 21.05.2017 № 246 (далі - Правила № 246) встановлено, що попередній (періодичні) медичний огляд працівників проводиться закладами охорони здоров'я.
Згідно до додатка 5 п. 2.6 Порядку № 246, встановлено, що роботи (електромеханіка по ліфтам) належать для виконання яких є обов'язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників.
В ході планової перевірки посадовими особами КП "ВЕРТИКАЛЬ" надано список працівників, які підлягають медичному огляду у 2021 році із зазначенням професій (посад), прізвищ працівників Підприємства.
При цьому, згідно наданого до планової перевірки заключного акта за результатами періодичного медичного огляду працівників КП "Вертикаль" на 2021 рік встановлено, що ОСОБА_2 (слюсар- електрик), ОСОБА_3 (фахівець з проведення електровимірювальних робіт) та ОСОБА_4 (електромеханік) пройшли медичний огляд у вересні - жовтні 2021 року.
Водночас, в ході планової перевірки КП "ВЕРТИКАЛЬ" встановлено, що до виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації устаткування підвищеної небезпеки залучені фізичні особи на громадських засадах
Так, відповідно до наказу "Про прийняття на роботу" від 27.07.2020 № 27-7/1 та заяв ( ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ) прийнято на роботу на посади (професії) - "електромеханік по ліфтам" на громадських засадах.
Крім того, до планової перевірки посадовими особами КП "ВЕРТИКАЛЬ" надано інформацію станом на 10.11.2021 щодо кількості штатних одиниць, де ОСОБА_2 працює на посаді "слюсар- електрика по ремонту ескаваторів" на громадських засадах; ОСОБА_3 працює на посаді "фахівеця з проведення електровимірювальних робіт" на громадських засадах та ОСОБА_4 працює на посаді "електромеханіка" на громадських засадах. При цьому, не враховані норми частини четвертої статті 24 КЗпП України, а також, документів, що підтверджують трудові відносини: ОСОБА_2 (на посаді "слюсар-електрика по ремонту ескаваторів"), ОСОБА_3 (на посаді "фахівеця з проведення електровимірювальних робіт") та ОСОБА_4 (на посаді "електромеханіка") в ході перевірки не надано.
Тобто має місце фактичний допуск працівника до роботи без оформлення наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу, чим порушено вимоги частини четвертої статті 24 КЗпП України, згідно з якою, працівник не може бути допущенним до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказу чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівників на роботу в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №13-09/755 від 12.11.2021 ОСОБА_1 займаючи посаду директора ТОВ «Вертикаль»» допустила порушення законодавства про працю, що було виявлено під час проведення планової перевірки та вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 41 КпАП України.
А саме: дослідженням табелю обліку використання робочого часу працівників за 2019 рік встановлено, що табель обліку робочого часу складений на рік із зазначенням працівників ізпомісячною розбивкою норми тривалості робочого часу в годинах.
Аналогічна ситуація при складанні ОСОБА_5 за 2020-2021 роки.
При цьому, в Табелях на 2019-2021 роки не відображаються (не вносяться) дні, ЯЕ перебувають у щорічних відпустках. Також, у ОСОБА_5 не відображається інформація про працівників, які працюють за сумісництвом та не проставляється позначки щодо фактичного відпрацювання годин працівниками на Підприємстві.
Крім того, в ОСОБА_5 за 2021 рік проставлені кількість відпрацьованих годин по працівникам Підприємства за не відпрацьований час, а саме: за період з листопада (друга половина) по грудень 2021 рік. Також, в ОСОБА_5 за 2021 рік не відображено інформацію щодо прийнятих (призначених) на посади (в тому числі за сумісництвом) працівників у листопаді 2021 році.
Інших документів, що підтверджують облік робочого часу на Підприємстві в ході перевірки не надано.
Також, відповідно до частини другої статті 30 Закону України «Про оплату праці», роботодавець зобов'язаний забезпечити бухгалтерський облік витрат на оплату праці.
В ході планової перевірки посадовим особам КП "ВЕРТИКАЛЬ" вручено Вимогу від 08.11.2021 № СМ № 3022/307 щодо надання розрахунково-платіжних відомостей нарахування та виплати заробітної плати за червень-липень 2019 року, за грудень 2020 року, січень 2021 року, за червень 2021 - серпень 2021 року.
При цьому, на момент завершення планової перевірки посадовими особами КП "ВЕРТИКАЛЬ" документального підтвердження нарахування заробітної плати працівникам Підприємства за 2019-2021 рік не надано.
Інших документів, що підтверджують нарахування заробітної плати працівникам на Підприємстві в ході перевірки не надано.
В ході проведення планової перевірки КП "ВЕРТИКАЛЬ" встановлено, що на Підприємстві відсутня книга обліку руху трудових книжок. Під час планової перевірки не надано жодних документів, що підтверджують видачу трудових книжок звільненому працівнику у день звільнення.
Таким чином, Підприємством протягом 2020 року порушено норму частини першої статті 47 КЗпП України, належно оформлена трудова книжка видається працівникові не у день звільнення.
В ході проведення планової перевірки КП "ВЕРТИКАЛЬ" встановлено, що трудовий договір, укладений на невизначений строк, розривається власником або уповноваженого ним органом за відсутності згоди (письмової заяви) з працівником. Так, у 2020 році між КП "ВЕРТИКАЛЬ", в особі директора ОСОБА_3 та громадянином ОСОБА_6 укладено строковий контракт від
29.07.2020 б/н (далі - Договір). Відповідно до п. 20 Договору встановлено, що строк дії Договору з
30.07.2020 по 31.08.2020. Також, відповідно до п. 15 Договору встановлено, що Договір припиняється після закінчення строку дії контракту. При цьому, до перевірки надано додаткову угоду від 05.09.2020 N. 1 до Договору. Відповідно до п. 1 додаткової угоди від 05.09.2020 № 1 встановлено, що сторони домовились про припинення дії Договору за відсутністю обсягів робіт з 05.09.2020 року.Згідно до наказ; від 05.09.2020 № 1 електромеханніка по ліфтам Підприємства ОСОБА_6 було звільнене
05.09.2020 за згодою сторін. Статтею 39і КЗпП України передбачено, що після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.
Документів, що підтверджують подання працівником ОСОБА_6 заяви про розірванню трудового договору чи продовження дії Договору в ході перевірки не надано.
Також, в ході проведення планової перевірки КП "ВЕРТИКАЛЬ" встановлено, що графіки відпусток працівників на 2019-2021 роки на Підприємстві не розроблені, чим порушено норму частини першої статті 47 КЗпП України.
Документів, що підтверджують розроблення (затвердження) графіків відпусток для працівників Підприємства на 2019-2021 роки в ході перевірки не надано.
Крім того, при звільненні електомеханніка по ліфтам КП "ВЕРТИКАЛЬ" ОСОБА_6 за згодою сторін в порядку ч.І ст.36 КЗпП України з 05.09.2020 (наказ б/д № 1) грошова компенсація за невикористаний 1 (один) календарний день щорічної відпустки не нарахована та не виплачена.
В ході планової перевірки підтверджуючих документів щодо нарахування та виплати при звільненн ОСОБА_6 грошової компенсації за всі не використані ним дні щорічної відпустки не надано.
Під час проведення планової перевірки встановлено, що КП "ВЕРТИКАЛЬ" не проводиться індексація заробітної плати працівників. Згідно наданих до перевірки штатних розписів (станом на
Дослідженням вказаних штатних розписів по Підприємству встановлено, що штатні розписи визначають структуру штатного складу працівників Підприємства, найменування професій (посад), чисельність персоналу. Водночас, до штатних розписів не включено оклади працівників для кожної професії (посади) на Підприємства. Так, нарахування оплати за виконану роботу відбувається шляхом попереднього узгодження сум оплати за виконані роботи. Зокрема, дані суми нарахувань заробітної плати та відпускних виплат за період з 01.01.2019 по 31.12.2021 відображені по місячно у додатку № 1 до строкового контракту від 01.09.2018 б/н ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ). При цьому, розрахунково-платіжних відомостей чи відомостей нарахування заробітної плати по місячно по Підприємству в ході перевірки не надано. Відповідно до абзацу 2 пункту 1-1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (зі змінами) (далі - Порядок) право на індексацію заробітної плати у 2-х працівників КП "ВЕРТИКАЛЬ” ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ) виникло у липні 2019 року, та в працівника КП "ВЕРТИКАЛЬ" ОСОБА_1 виникло у червні 2021 року. Під час опрацювання документів наданих в ході планової перевірки встановленого при наявності підстав для нарахування індексації заробітної плати починаючи з липня 2019 року та з червня 2021 року, не вжито належних заходів для її нарахування.
Так, відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, заробітна плата працівників Підприємства підлягала індексації на величину приросту індексу споживчих цін у липні-листопаді 2019 року на 3,1 % та у червні - липні 2021 року на 3,4 % (коефіцієнт індексації).
Документів, що підтверджують нарахування та виплату індексації заробітної плати в ході планової перевірки не надані.
Таким чином, в ході планової перевірки КП "ВЕРТИКАЛЬ" встановлено порушення вимог частини шостої статті 95 КЗпП України та статті 33 Закону України «Про оплату праці» та пункт 4 ПКМУ № 1078, відповідно до яких заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.
Під час планової перевірки КП "ВЕРТИКАЛЬ" встановлено, що повідомлення про прийняття працівників на роботу не подається до територіальних органів Державної податкової служби за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним строковим трудовим договором.
Так, згідно наказу від 27.07.2021 № 27-7/1 та заяви від 24.07.2021 ОСОБА_7 прийнято на посаду електромонтера підйомних споруд з 27.07.2021 на громадських засадах. Згідно наказу від27.07.2021№ 27-7/1 та заяви від 24.07.2021 ОСОБА_8 прийнято на посаду електромонтера підйомних споруд з 27.07.2021 на громадських засадах. Згідно наказу від 27.07.2021 № 27-7/1 та заяви від 24.07.2021 ОСОБА_6 прийнято на посаду електромеханіка по ліфтам з 27.07.2021 на громадських засадах. Водночас, до планової перевірки надані строкові договори від 29.07.2020 б/н укладені між Підприємством та вказаними громадянами ( ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_6 ).
Дослідженням вказаних строкових договорів встановлено, що роботодавець зобов'язується виплачувати працівникам заробітну плату і забезпечити умови праці, необхідні для виконання роботи по монтажу ліфтів на об'єкті за адресою: АДРЕСА_3 . При цьому, в ході перевірки встановлено, що строк дії стокового договору з ОСОБА_7 починається з 30.07.2020 р.
Повідомлення про прийняття працівника ОСОБА_7 на роботу не подано до органу ДПС.
Аналогічне порушення щодо не подання повідомлення допускалося й при прийнятті ОСОБА_6 . Таким чином, вищезазначені повідомлення не було подано до початку роботи ОСОБА_7 , ОСОБА_6 .
Документів, що підтверджують подання повідомлень про прийняття працівників на роботу до ГУ ДПС у Сумській області в ході перевірки не надано.
Крім того, згідно наказу від 05.11.2021 № 3 та заяви від 05.11.2021 ОСОБА_7 прийнято на посаду електромеханіка по ліфтам (за сумісництвом) з 05.11.2021.
Водночас, повідомлення про прийняття працівника на роботу подано до ГУ ДПС у Сумській області05.11.2021(час 21:07:36).
Отже, повідомлення про прийняття працівника ОСОБА_7 на роботу подається не до початку роботи вищевказаного працівника
Таким чином, посадовими особами КП "ВЕРТИКАЛЬ" порушено вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015№ 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її
територіальним органам про прийняття працівника на роботу» в частині строків повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів Державної фіскальної служби.
Інших документів, що підтверджують подання повідомлень про прийняття працівників на роботу до ГУ ДПС у Сумській області в ході перевірки не надано.
Відповідно до вимог частини першої статті 115 КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Під час проведення планової перевірки встановлено, що виплата заробітної плати проводиться з порушенням строків установлених частиною першою статті 115 КЗпП України та частиною першою статті 24 ЗУ «Про оплату праці», що підтверджується копіями відомостей на виплату готівки КП "ВЕРТИКАЛЬ". Так наприклад, відповідно до відомості на виплату готівки за липень 2019 року б/н заробітна плата за першу половину липня 2019 року виплачена з 23.07.2019 по 25.07.2019. Відповідно до відомості на виплату готівки за грудень 2020 року № 12 заробітна плата за першу половину грудня 2020 року виплачена з 24.12.2020 по 29.12.2020. Відповідно до відомості на виплату готівки за січень 2021 року № 1 заробітна плата за першу половину січня 2021 року виплачена з 23.01.2021 по 25.01.2021. Відповідно до відомості на виплату готівки за січень 2021 року № 1 заробітна плата за другу половину січня 2021 року виплачена з 08.01.2021 по 09.01.2021. Відповідно до відомості на виплату готівки за серпень 2021 року № 8 заробітна плата за першу половину серпня 2021 року виплачена з 25.08.2021 по 26.08.2021.
Інших документів, що підтверджують нарахування та виплату заробітної плати в ході планової перевірки не надані.
Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується пізніше ніж за три дні до початку відпустки.
Також, відповідно до наказу від 01.04.2019 № 4 встановлено, що директору КП "ВЕРТИКАЛЬ" ОСОБА_3 надано частину основної щорічної відпустки тривалістю 24 календарних днів з 15.04.2019 по06.05.2019, заробітна плата за час відпустки ОСОБА_3 виплачена у першій половині травня 2019 року (з08.05.2019по 10.05.2019), що підтверджується відомістю на виплату готівки за квітень (друга половини) 2019 року. Відповідно до наказу від 01.10.2019 № 8 встановлено, що начальник ВТВ КП "ВЕРТИКАЛЬ" Білоус О.І. надано частину основної щорічної відпустки тривалістю 24 календарних днів з 16.10.2019 по06.11.2019, заробітна плата за час відпустки ОСОБА_4 виплачена у першій половині жовтня 2019 року (з08.11.2019по 15.11.2019), що підтверджується відомістю на виплату готівки за жовтень 2019 року. Відповідно до наказу від 03.12.2019 № 10-19/2 встановлено, що директору КП "ВЕРТИКАЛЬ" ОСОБА_1 надано частину основної щорічної відпустки тривалістю 24 календарних днів з 07.01.2020 по31.01.2020,заробітна плата за час відпустки ОСОБА_1 виплачена у другій половині січня 2020 року (без зазначення дати), що підтверджується відомістю на виплату готівки за січень (друга половини) 2020 року.
Відповідно до наказу від 03.12.2019 № 10-19/1 встановлено, що директору КП "ВЕРТИКАЛЬ" ОСОБА_2 надано частину основної щорічної відпустки тривалістю 24 календарних днів з 07.01.2020 по31.01.2020, заробітна плата за час відпустки ОСОБА_1 виплачена у другій половині січня 2020 року (без зазначення дати), що підтверджується відомістю на виплату готівки за січень (друга половини) 2020 року.
Також, відповідно до наказу від 01.08.2020 № 10-20/2 встановлено, що технічному директору КП "ВЕРТИКАЛЬ" ОСОБА_3 надано частину основної щорічної відпустки тривалістю 24 календарних днів з20.08.2020 по 12.09.2020, заробітна плата за час відпустки ОСОБА_3 виплачена у першій половині вересня 2020 року (з 04.09.2020 по 08.09.2020), що підтверджується відомістю на виплату готівки за серпень (друга половини) 2020 року.
Відповідно до наказу від 01.08.2020 № 10-20/2 встановлено, що заступнику директора КП "ВЕРТИКАЛЬ" ОСОБА_4 надано частину основної щорічної відпустки тривалістю 24 календарних днів з 15.08.2020 по 09.09.2020, заробітна плата за час відпустки ОСОБА_4 виплачена у першій половині вересня 2020 року (з 04.09.2020 по 08.09.2020), що підтверджується відомістю на виплату готівки за серпень (друга половини) 2020 року.
Крім того, до планової перевірки посадовими особами КП "ВЕРТИКАЛЬ" надано заяви ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4 ) щодо надання щорічних відпусток. При цьому, в заявах ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4 ) не значиться про виплату заробітної плати за час відпустки у щомісячні дати виплати заробітної плати.
Тобто, виплату ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4 проведено пізніше ніж за три дні до початку відпустки, чим порушено вимоги частини четвертої статті 115 Кодексу законів про працю України та статті 21 Закону України «Про відпустки».
Інших документів, що підтверджують нарахування та виплату заробітної плати за час відпустки в ході планової перевірки не надані.
В ході проведення планової перевірки КП "ВЕРТИКАЛЬ", встановлено порушення виплати розрахункових коштів при звільненні.
Так, згідно наказу б/д № 1 ОСОБА_6 звільнений за угодою сторін з 05.09.2020, остаточний розрахунок не проведений.
Документів, що підтверджують нарахування та виплати (повний розрахунок) заробітної плати при звільненні ОСОБА_6 в ході планової перевірки не надано.
Також, в ході проведення планової перевірки, встановлено, що при затримці фактичного розрахунку при звільненні ОСОБА_6 не була здійснена виплата їх середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Під час проведення планової перевірки КП "ВЕРТИКАЛЬ” встановлено порушення норму частини першої статті 142 КЗпП України.
Так, до перевірки надано копію правил внутрішнього трудового розпорядку (далі - Правила) для працівників КП "ВЕРТИКАЛЬ" затвердженого лише директором Підприємства ОСОБА_1 . В порушення зазначеної норми, Правила не затверджені трудовим колективом Підприємства.
Документів, що підтверджують подання власником або уповноваженого ним органу (виборним органом первинної профспілкової організації) Правил на затвердження трудовому колективу Підприємства в ході перевірки не надано.
ОСОБА_1 у судове засідання для розгляду справи не з'явилась, про розгляд справи повідомлена належним чином. Клопотання про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 до суду не надходило. Розгляд справи за участю ОСОБА_1 відповідно до ст. 268 КпАП України не є обов'язковим.
Адвокат Крамаренко О.В. вважає за можливе проводити розгляд провадження за відсутності ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене, з метою забезпечення розумного строку розгляду судом справи, уникнення зловживання процесуальними правами та ухилення від відповідальності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе з урахуванням положень ст. 268 КУпАП, справу розглянути на підставі наявних доказів.
Адвокат Крамаренко О.В. в судовому засіданні просила закрити провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення, надала письмові пояснення.
Відповідност.280КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, у відповідності до вимог ст.278КУпАП, орган (посадова особа)при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити, зокрема, питання щодо того, чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення тощо.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно з ч.2ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
З протоколу та доданих до нього матеріалів, не вбачається, що другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення вручено особі, стосовно якої складено протокол. Натомість до протоколу внесено запис, що особа, яка притягується до відповідальності, відмовилась від підписання протоколу. Крім того відсутні відомості, що ОСОБА_9 взагалі була присутня під час складання протоклу, оскільки, протоколи містять запис, що від підпису відмовилась ОСОБА_4 . Крім того відомості про роз'яснення особі прав і обов'язків, передбачених статтею 268 КУпАП також відсутні.
Таким чином було істотно порушено порядок складання протоклу та право на захист ОСОБА_1 .
Статтею 62 Конституції України передбачено, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
Враховуючи викладено, а також надані в судовому засіданні захисником документи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.41 та ч.3 ст. 41 КУпАП, а тому відповідно п.1 ч.1ст.247 КУпАП адміністративна справа підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.43 , ст. ст. 247,280, 283, 284 КУпАП суддя,
Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 41, ч.3 ст. 41 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя Є.В. Янголь