311/5294/21
3/311/2314/2021
Іменем України
21.12.2021 м. Василівка
Суддя Василівського районного суду Запорізької області Нікандрова С.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Василівського відділу поліції ГУНП В Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №833928 від 23.11.2021 року, 23 листопада 2021 року ОСОБА_1 , перебуваючи в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в с. Балки, вул. Миру, 213, ФОП ОСОБА_2 , порушила постанову КМУ №1236 зі змінами, а саме: останній запис в журналі обробки 14.11.2021 року відсутній журнал температурного скринінгу, відсутня розмітки між покупцями, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про причини неявки не повідомила.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
За ч.1 ст.44-3 КУпАП відповідальність настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Норма статті 44-3 КУпАП носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила, та якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Судом встановлено, що в порушення зазначених положень працівниками поліції не вказано в протоколі про адміністративне правопорушення конкретні пункти постанови КМУ №1236, які було порушено суб'єктом господарювання, що є обов'язковим для кваліфікації даного адміністративного правопорушення.
Суб'єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, є уповноважена особа суб'єкта господарювання.
Відповідно до ст.55 Господарського Кодексу України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Суб'єктами господарювання є: господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють
господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Будь-яких доказів, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання та здійснювала продаж товарів відвідувачам, матеріали справи не містять.
Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 перебуває в трудових відносинах з ФОП ОСОБА_2 .
Згідно з ч.3 ст.62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Презумпція невинуватості особи передбачає, що обов'язок доведення вини особи покладається на державу.
Судом під час розгляду справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП не здобуто належних, достовірних і допустимих доказів, яких було б достатньо для визнання його винуватим у вчиненні даного правопорушення.
П.1 ч.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Відтак, у відповідності до ст. 7, п. 1 ч.1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 247, 283, 284, ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП.
Суддя Василівського районного суду
Запорізької області С.О.Нікандрова