(про заміну сторони у виконавчому провадженні)
24 грудня 2021 року м. Житомир справа № 240/5681/20
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Лавренчук О.В.,
розглядаючи у письмовому провадженні питання про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До суду 17.12.2021 надійшла заява позивача про заміну боржника у виконавчому провадженні.
У період із 07.12.2021 по 21.12.2021 головуюча суддя перебувала у відпустці. Розгляд заяви призначено на 24.12.2021.
Учасники процесу у судове засідання не прибули, причини неявки не повідомили. Про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлені вчасно та належним чином. Заявник у заяві просить розгляд заяви здійснювати без участі заявника.
Згідно з частиною 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Керуючись приписами частини 3 статті 194, частини 9 статті 205, частини 4 статті 229 КАС України суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження у порядку письмового провадження.
Згідно ч. 5 ст. 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Суд, розглянувши заяву, зазначає наступне.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №711-р “Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Житомирської області”, визначено адміністративні центри та затвердити території територіальних громад Житомирської області.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про утворення та ліквідацію районів” від 17.07.2020 №807-ІХ (утворено Коростенський район (з адміністративним центром у місті Коростень) у складі територій Білокоровицької сільської, Гладковицької сільської, Горщиківської сільської, Іршанської селищної, Коростенської міської, Лугинської селищної, Малинської міської, Народицької селищної, Овруцької міської, Олевської міської, Словечанської сільської, Ушомирської сільської, Чоповицької селищної територіальних громад, затверджених КМУ).
Пунктом 7 та 8 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються” від 16.12.2020 №1321 визначено, що перехід повноважень, прав та обов'язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється: у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації). Перехід майна, майнових прав та обов'язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації.
Розпорядження голови Овруцької районної державної адміністрації “Про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області” від 30.12.2020 №156, визначено: Реорганізувати структурні підрозділи райдержадміністрації із статусом юридичної особи публічного права, шляхом їх приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, зокрема, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (код ЄДРПОУ 03192603).
Тобто обов'язок щодо призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України, перейшли від Управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА до Управління соціальної політики Коростенської РДА.
Згідно вимог ч. 1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч. 4 ст. 379 КАС України).
Суд відмічає, що звертаючись до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, заявник не надає докази відкриття виконавчого провадження. За таких обставин, враховуючи приписи ст. 379 КАС України, суд вважає за необхідне замінити сторону у виконавчому листі, що виданий у даній адміністративній справі.
Керуючись статтями 243, 248, 379 КАС України, суд
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони у виконавчому провадженні задовольнити частково.
Замінити боржника у виконавчому листі №9864 2021р від 02.09.2021 та у виконавчому листі №9865 2021р від 02.09.2021 з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (вул. Франка, 5, м. Коростень, Житомирська обл., 11500, код 03192690).
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя О.В. Лавренчук