Рішення від 09.12.2021 по справі 160/9911/21

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2021 року Справа № 160/9911/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОлійника В. М.

за участі секретаря судового засіданняБороди В.І.

без участі представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

18 червня 2021 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій просить:

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “Ф” від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417 на суму 721,65 грн.;

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “Ф” від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417/1 на суму 1200,42 грн.;

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “Ф” від 14.04.2021 року №0542435-2407-0417 на суму 275,63 грн.;

визнати протиправний та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “Ф” від 14.04.2021 року №0542432-2407-0417/1 на суму 8447,08 грн.;

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “Ф” від 26.06.2020 року №123835-5240-0417 на суму 158,51 грн.;

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “Ф” від 30.06.2019 року №142079-5353-0417 на суму 158,51 грн.;

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “Ф” від 27.06.2018 року №985367-1315-0417 на суму 158,51 грн.;

визнати протиправним та скасувати нарахування пені зі сплати земельного податку за 2018-2019 роки в сумі 38,30 грн.;

стягнути з державного бюджету України на користь ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 суму сплаченого судового збору;

стягнути з бюджету на користь ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , суму сплаченого земельного податку за 2018-2019 роки в розмірі 317,02 грн. на р/рахунок НОМЕР_2 в АТ КБ Приватбанк.

В обґрунтування позовної заяви позивач зазначила, що Головним управління ДПС у Дніпропетровській області сформовано наступні податкові повідомлення-рішення, визначивши суму податкового зобов'язання за платежем:

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості 18010200:

від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417 форма «Ф» на суму 721,65 грн.;

від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417/1 форма «Ф» на суму 1200,42 грн.;

від 14.04.2021 року №0542435-2407-0417 форма «Ф» на суму 275,63 грн.;

від 14.04.2021 року №0542432-2407-0417/1 форма «Ф» на суму 8447,08 грн.;

- земельний податок з фізичних осіб 18010700:

від 26.06.2020 року №123835-5240-0417 форма «Ф» на суму 158,51 грн.;

від 30.06.2019 року №142079-5353-0417 форма «Ф» на суму 158,51 грн.;

від 27.06.2018 року №985367-1315-0417 форма «Ф» на суму 158,51 грн.;

Відповідачем також безпідставно нараховано пеню за борг зі сплати земельного податку в сумі 5,31 + 32,99 = 38,30 грн.

ОСОБА_1 , 1958 року народження, є пенсіонером за віком з 2014 року і згідно вимог ст.281.1 Податкового кодексу звільнена від сплати земельного податку, відтак остання вважає зазначені податкові повідомлення-рішення та нарахування пені - протиправними та такими, що суперечать нормам чинного податкового законодавства України, у зв'язку із чим звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 червня 2021 року позовну заяву залишено без руху та надано строк протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків, шляхом засвідчення належним чином доданих до позовної заяви, а також до копій позовної заяви документів.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 липня 2021 року справу прийнято до провадження та визначено судом розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

05 серпня 2021 року на адресу суду від представника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву вх.№66640/21, в якому ГУ ДПС не погоджується з позовними вимогами та вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.265 Податкового кодексу України податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку та плати за землю.

Відповідно до п.п.266.1.1 п.266.1 ст.266 ПКУ, фізичні та юридичні особи, в числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Об'єктами оподаткування податком є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (п.п.266.2.1 п.266.2 ст.266 ПК України).

Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування (п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266 ПК України).

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки в м. Дніпропетровську встановлено рішенням Дніпропетровської міської ради від 28.01.2015 №7\60 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2010 №5/6 «Про місцеві податки і збори на території міста».

Рішенням Дніпровської міської ради від 06.12.2017 встановлено ставку податку на 2020 рік для об'єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб у розмірі 1.5% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року за 1 кв.м бази оподаткування.

Рішенням Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 03.02.2017р. №267-16/VII встановлено ставку податку на 2020 рік для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, у розмірі 0.5% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, за 1 кв.м бази оподаткування.

Рішенням Обухівської селищної ради від 27.06.2018р. №466-l-29/VTI встановлено ставку податку на 2019 рік для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, у розмірі 0.1% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року за 1 кв.м бази оподаткування.

Листом №1035 від 20.12.2019 р. Обухівська селищна рада інформує, що рішення по місцевим податкам і зборам на 2020 рік не приймалися, тому залишають без змін відповідно до рішень на 2019 рік №466, №466/1, №466/2.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2020 становить 4723 грн.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2019 становить 4173 грн.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2018 становить 3723 грн.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (п.п.266.9.1 п.266.9 ст.266 ПКУ).

Згідно пп.266.10.1 п.266.10 ст.266 ПКУ, податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна за ОСОБА_1 станом на 21.07.2021 зареєстрована житлова нерухомість:

- 1/4 квартири загальною площею 91 м2, за адресою: АДРЕСА_1 .

Підстава виникнення права власності - свідоцтво про право власності, б/н, 29.07.2005, видане Управлінням житлового господарства Дніпропетровської міської ради.

Дата державної реєстрації: 01.09.2005 рік;

- квартира загальною площею 55.9м. за адресою: АДРЕСА_2 . Підстава виникнення права власності - Акт прийому-передачі житлового приміщення (квартири), серія та номер: б/н, виданий 26.12.2019, видавник: Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Ювілейний затишок" та ОСОБА_1 .

Дата державної реєстрації: 13.08.2020 рік;

- 1/2 будинку загальною площею 564,3 м. за адресою: АДРЕСА_3 .

Підстава виникнення права власності - договір дарування, серія та номер: 1709, виданий 09.12.2004, видавник: приватний нотаріус Дніпропетровського районного нотаріального округу Чаладзе Г.О.

Дата державної реєстрації: 25.04.2018 рік.

На підставі вищезазначеного позивачу, як власнику об'єктів оподаткування-житлових приміщень винесено податкові повідомлення-рішення від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417, від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417/1, від 14.04.2021 року №0542435-2407-0417, від 14.04.2021 року №0542432-2407-0417/1 за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна за ОСОБА_1 станом на 21.07.2021 зареєстрована земельна ділянка з площею 0,1217 га, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_3 . Кадастровий номер: 1221455400:02:008:0118. Цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Відповідно до п.281.1 ст.281 ПК України від сплати податку звільняються пенсіонери (за віком).

Відповідно до п.281.2 ст.281 ПК України звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм: для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара.

Оскільки строк сплати податкового зобов'язання обраховується з дня вручення податкового повідомлення-рішення (відповідно до положень пп.266.7.2 п.266.7 ст.266 ПК України протягом 60 днів з моменту вручення), до платника не можуть застосовуватися будь-які штрафні санкції. Вони застосовуватимуться у випадку несплати суми податку протягом 60 днів з моменту вручення ППР.

У разі отримання ППР після законодавчо встановленого строку платник не звільняється від обов'язку сплати податку.

Якщо сума грошового зобов'язання розраховується органом контролю, платник не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання.

Таким чином, факт винесення та направлення оскаржуваних документів після 01 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком), не звільняє позивача від обов'язку сплати податків.

Враховуючи вищевикладене, Головне управління ДПС у Дніпропетровській області вважає, що позовні вимоги щодо податкових повідомлень-рішень від 14.04.2021 року №0542434-240/0417, від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417/1, від 14.04.2021 року №0542435-2407-0417, від 14.04.2021 року №0542432-2407-0417/1, від 26.06.2020 року №123835-5240-0417, від 30.06.2019 року №142079-5353-0417, від 27.06.2018 року №985367-1315-0417 є безпідставними та необґрунтованими.

17 серпня 2021 року на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла відповідь на відзив вх.№71131/21, в якій остання не погоджується із доводами викладеними у відзиві на позовну заяву та просить задовольнити адміністративний позов у повному обсязі, з урахуванням наступного.

Стосовно протиправності ППР від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417 на суму 721,65 грн.

Твердження відповідача про те, що примітки 2 рішення Дніпровської міської ради від 23.05.2018 року №4/32 не можуть бути враховані під час обчислення податкового нарахування, оскільки згідно пп.12.3.7 ПКУ міським радам не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для фізичних осіб, є безпідставним, оскільки зазначене рішення на дату формування податкового повідомлення-рішення (ППР) не було оскаржене в суді і не було скасоване, а отже, є діючим, і відповідач повинен нараховувати податок на нерухоме майно відповідно до діючого рішення Дніпровської міської ради.

Враховуючи наведене, нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за адресою АДРЕСА_1 в сумі 721,65 грн. за 2020 рік є безпідставним.

Стосовно протиправності ППР від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417/1 на суму 1200,42 грн.

Оскільки позивач є власником квартири, розташованої у м.Дніпро, а саме 22,75 м2, що не перевищує 85 м2, то розмір податку за нульовою ставкою дорівнює нулю.

Відповідач ігнорує норми додатку 2 до рішення Дніпровської міської ради від 06.12.2017 року №12/27, відповідно до положень якого інваліду 3 групи надається пільга в розмірі 100% суми податкового зобов'язання на всю площу квартири, що йому належить (22,75 м2).

Враховуючи наведене, нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за адресою АДРЕСА_1 за 2018 рік у сумі 614,02 грн. та за 2019 рік у сумі 586,40 грн. є безпідставним.

Стосовно протиправності ППР від 14.04.2021 року №0542435-2407-0417 на суму 275,63 грн.

Відповідно до рішення Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 27.06.2019 року №2034-38/VІІ Додаток №1-1, примітка 1 (додаток №22) житлова нерухомість, що перебуває у власності фізичних осіб - платників податку, а саме: квартира/квартири, їх частки, незалежно від їх кількості, загальна площа яких сумарно не перевищує 85 кв.м/, оподатковується податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нульовою ставкою.

Відповідачем проігноровано норми рішення Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 27.06.2019 року №2034-38/VII про те, що інваліди звільняються від сплати податку на нерухоме майно, що знаходиться на території Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області, відтак відповідач повинен керуватись під час нарахування податку на нерухоме майно відповідно до діючого рішення Слобожанської селищної ради.

Стосовно протиправності ППР від 14.04.2021 року №0542432-2407-0417/1 на суму 8447,08 грн.

Відповідач, нараховуючи податок на нерухоме майно, спирався лише на дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та розрахував суму податку на майно за період січень-березень 2018 року для площі майна, розташованого в смт.Обухівка, що дорівнює 564,30 м2, але не врахував той факт, що у лютому 2018 року 1/2 будинку площею 282,15 м2 була подарована іншій особі, яка сплатила нарахований відповідачем податок на майно за лютий-грудень 2018 року у повному обсязі.

А отже вимога відповідача сплатити податок на майно за всю площу майна за період лютий-березень 2018 року є протиправною та такою, що призведе до подвійного оподаткування за період лютий-березень 2018 року з площі 282,15 м2.

Згідно п.п.ґ) п.266.7.1 Податкового кодексу України за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а"-"г" цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).

Станом на 31 грудня 2018 року у власності ОСОБА_1 не перебував об'єкт площею більшою, ніж 500 м2 для будинку, відтак, сума податку не повинна збільшуватися пропорційно 25000 грн., тим більше, що за період з лютого по березень 2018 року позивач не володіла частиною будинку.

Стосовно протиправності ППР від 26.06.2020 року №123835-5240-0417 форма «Ф» на суму 158,51 грн., ППР від 30.06.2019 року №142079-5353-0417 форма «Ф» на суму 158,51 грн. та ППР №985367-1315-0417 від 27.06.2018 року форма «Ф» на суму 158,51 грн.

У своєму відзиві на позов відповідач посилається на п.281.4 ПКУ, положеннями якої не передбачено, що пільга щодо сплати земельного податку для фізичних осіб згідно ст.281.1 ПКУ застосовується тільки після подання заяви про застосування пільги.

Позивач має у власності одну земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), тому не підпадає під положення п.284.1 ПКУ.

А отже, податкові повідомлення-рішення форми «Ф» від 30.06.2019 року №142079-5353-0417 на суму 158,51 грн. , ППР №985367-1315-0417 від 27.06.2018 року на суму 158,51 грн. та ППР від 26.06.2020 року №123835-5240-0417 на суму 158,51 грн. підлягають скасуванню.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2021 року вирішено подальший розгляд адміністративної справи №160/9911/21 здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено дату підготовчого засідання.

Останнє судове засідання у справі відбулося 09 грудня 2021 року.

У судове засідання позивач не прибула, звернувшись на адресу суду із заявою про здійснення подальшого розгляду справи без участі позивача за наявними у матеріалах справи документами, адміністративний позов просила задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, звернувся до суду з заявою про розгляд справи без його участі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 - позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , відповідно до довідки про реєстрацію місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна за ОСОБА_1 станом на 21.07.2021 зареєстрована житлова нерухомість:

- 1/4 квартири загальною площею 91 м2 за адресою: АДРЕСА_1 .

Підстава виникнення права власності - свідоцтво про право власності, б/н, 29.07.2005, видане Управлінням житлового господарства Дніпропетровської міської ради.

Дата державної реєстрації: 01.09.2005 рік;

- квартира загальною площею 55.9 м. за адресою: АДРЕСА_2 . Підстава виникнення права власності - Акт прийому-передачі житлового приміщення (квартири), серія та номер: б/н, виданий 26.12.2019, видавник: Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Ювілейний затишок" та ОСОБА_1 .

Дата державної реєстрації: 13.08.2020 рік;

- 1/2 будинку загальною площею 564,3 м. за адресою: АДРЕСА_3 .

Підстава виникнення права власності - договір дарування, серія та номер: 1709, виданий 09.12.2004, видавник: приватний нотаріус Дніпропетровського районного нотаріального округу Чаладзе Г.О.

Дата державної реєстрації: 25.04.2018 рік.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , як власнику об'єктів оподаткування-житлових приміщень, винесено податкові повідомлення-рішення від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417, від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417/1, від 14.04.2021 року №0542435-2407-0417, від 14.04.2021 року №0542432-2407-0417/1 за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна за ОСОБА_1 станом на 21.07.2021 зареєстрована земельна ділянка з площею 0,1217 га, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_3 .

Кадастровий номер: 1221455400:02:008:0118.

Цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Судом встановлено, що податкові повідомлення-рішення за земельний податок з фізичних осіб були розраховані відповідачем з розрахунку того, що смт. Обухівка, Дніпровського району, Дніпропетровської області, належить до такого населеного пункту як місто, з урахуванням викладеного, прийняті:

- податкове повідомлення-рішення форми “Ф” від 26.06.2020 року №123835-5240-0417 на суму 158,51 грн.;

- податкове повідомлення-рішення форми “Ф” від 30.06.2019 року №142079-5353-0417 на суму 158,51 грн.;

- податкове повідомлення-рішення форми “Ф” від 27.06.2018 року №985367-1315-0417 на суму 158,51 грн.

27 серпня 2020 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпровської ДПІ Дніпровсько-Новомосковського управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області із заявою про скасування вказаних податкових повідомлень-рішень про сплату земельного податку за 2018-2020 роки на підставі того, що позивач є пенсіонером за віком з 2014 року.

Дніпровсько-Новомосковським відділом податків і зборів з юридичних та фізичних осіб, економічного аналізу управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Дніпропетровській області листом від 24 вересня 2020 року №92441/0.436.04-36-04-13 позивача повідомлено, що податкова пільга з земельного податку починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано заяву.

На підставі п.30.4 ст.30 Податкового кодексу України передбачено, що податкові пільги не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів, або відшкодовані з бюджету.

Також зазначено, що в інтегрованій картці платника податків по коду бюджетної класифікації 18010700 (земельний податок з фізичних осіб) обліковується податковий борг у сумі 317,02 грн.

ОСОБА_1 17 листопада 2020 року сплатила суму боргу по земельному податку з фізичних осіб у сумі 317,02 грн., що документально підтверджується платіжним дорученням АТ "ОТП Банк" №164705966.

На підставі ст.129 Податкового кодексу України позивачу нарахована пеня в ІКП з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби за період з 25.11.2018 року по 17.11.2020 року на податкове повідомлення-рішення форми "Ф" №985367-1315-0417 від 27.06.2018 року у сумі 32,99 грн. та нараховано пеню за період з 28.11.2019 року по 17.11.2020 року на податкове повідомлення-рішення форми "Ф" №142079-5353-0417 у сумі 5,31 грн.

ОСОБА_1 , 1958 року народження, є пенсіонером за віком з 2014 року і згідно вимог ст.281.1 Податкового кодексу звільнена від сплати земельного податку, відтак остання вважає зазначені податкові повідомлення-рішення та нарахування пені - протиправними та такими, що суперечать нормам чинного податкового законодавства України, у зв'язку із чим звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою.

Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з наступного.

Згідно з статтею 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори.

Відповідно до пп.12.4.1 п.12.4 ст.12 ПК України до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, щодо податків та зборів належить встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених Податковим кодексом України.

Відповідно до п.п. 12.3.7 п.12.3 ст.12 ПК України не дозволяється сільським, селищним, міським радам та радам об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.

У відповідності до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановлених ПКУ.

Згідно ст.265 ПКУ, податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку та плати за землю.

Відповідно до п.п.266.1.1 п.266.1 ст.266 ПКУ, фізичні та юридичні особи, в тому числі Відповідно до п.п.266.1.1 п.266.1 ст.266 ПКУ, фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Об'єктами оподаткування податком є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (п.п.266.2.1 п.266.2 ст.266 ПК України).

Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування (п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266 ПК України).

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки в м. Дніпропетровську встановлено рішенням Дніпропетровської міської ради від 28.01.2015 №7\60 «Пре внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2010 №5/6 «Про місцеві податки і збори на території міста».

Рішенням Дніпровської міської ради від 06.12.2017 встановлено ставку податку на 2020 рік для об'єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб, у розмірі 1.5% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року за 1 кв.м бази оподаткування.

Рішенням Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 03.02.2017 року №267-16/VII встановлено ставку податку на 2020 рік для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, у розмірі 0.5% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року за 1 кв.м бази оподаткування.

Рішенням Обухівської селищної ради від 27.06.2018 року №466-l-29/VTI встановлено ставку податку на 2019 рік для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, у розмірі 0.1% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року за 1 кв.м бази оподаткування.

Листом №1035 від 20.12.2019 року Обухівська селищна рада повідомила, що рішення по місцевим податкам і зборам на 2020 рік не приймалися, тому залишають без змін відповідно рішення на 2019 рік №466, №466/1, №466/2.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2020 становить 4723 грн.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2019 становить 4173 грн.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2018 становить 3723 грн.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (п.п.266.9.1 п.266.9 ст.266 ПКУ).

Згідно пп.266.10.1 п.266.10 ст.266 ПКУ, податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна за ОСОБА_1 станом на 21.07.2021 зареєстрована вищевказана житлова нерухомість.

Стосовно визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417, від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417/1, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.266.4.2 Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб

Згідно рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 23.05.2018 року №4/32 примітка 2 додатка 1 рішення Дніпровської міської ради від 06.12.2017 року №12/27 житлова нерухомість, що перебуває у власності фізичних осіб-платників податку, а саме: квартира/їх частина, незалежно від кількості, загальна площа яких сумарно не перевищує 85 кв.м. оподатковується податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за нульовою ставкою

Враховуючи наведене, оскільки позивач є власником 1/4 квартири (22,75 м2), розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , що не перевищує 85 м2, суд приходить до висновку про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень:

від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417/1 на суму 1200,42 грн. за 2018 рік - 614,02 грн., та за 2019 рік - 586,40 грн.

від 14.04.2021 року №542434-2407-0417 на суму 721,65 грн. за 2020 рік.

Стосовно визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.04.2021 року №0542435-2407-0417, суд зазначає наступне.

Відповідно до рішення Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 27.06.2019 року №2034-38/VІІ додаток №1-1, примітка 1 (додаток №22) житлова нерухомість, що перебуває у власності фізичних осіб - платників

податку, а саме: квартира/квартири, їх частки, незалежно від їх кількості, загальна площа яких сумарно не перевищує 85 кв.м, оподатковується податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нульовою ставкою.

Оскільки позивач з серпня 2020 року має у власності квартиру загальною площею 55,9 м2 розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , що не перевищує 85 м2, суд приходить до висновку про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.04.2021 року №0542435-2407-0417 на суму 275,63 грн. за 2020 рік.

Стосовно визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.04.2021 року №0542432-2407-0417/1, суд зазначає наступне.

Відповідно до додатку 1 Рішення Обухівської селищної ради від 03 лютого 2017 року №267-16/VII встановлено ставку податку для об'єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб на рівні 0,25 відсотка.

Згідно з даними вищезазначеного Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна за ОСОБА_1 рахується державна реєстрація 1/2 житлового будинку (282,15м2) за адресою: АДРЕСА_3 , відбулася 25.04.2018 року.

ОСОБА_1 до 21.02.2018 року мала у власності житловий будинок загальною площею 564,3 м2 за адресою: АДРЕСА_3 .

21 лютого 2018 року згідно договору дарування частки житлового будинку у власності ОСОБА_1 залишилося 282,15 м2 будинку.

При нарахуванні податку на майно відповідач визначив податок на майно у сумі за 2018 рік - 7965,32 грн., за 2019 рік - 481,76 грн., загалом сума ППР складає 8447,08 грн.

Проте, згідно п.п. 266.8.1. Податкового кодексу України у разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Відповідно до п.7 договору дарування частки житлового будинку, право власності на дарунок у обдарованої ( ОСОБА_2 ) виникає з моменту одержання нею у присутності нотаріуса оригінального примірника договору дарування після його нотаріального посвідчення, тобто, з 21.02.2018 року, що документально підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Відповідач сформував податкове повідомлення-рішення від 14.08.2020 року №0142354-5140-0463 , яким визначив податкове зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за адресою: АДРЕСА_3 , за 2018 рік на суму 6017,10 грн., при цьому період володіння частиною будинку вищезазначеного будинку застосував з лютого 2018 року по грудень 2018 року.

З матеріалів справи вбачається, що обдарована сплатила нарахований податок на нерухоме майно в повному обсязі в сумі 6017,00 грн.

Таким чином, за частину будинку з лютого по грудень 2018 року податок на нерухоме майно до бюджету сплачений.

Згідно п.п.ґ) п.266.7.1 Податкового кодексу України за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а"-"г" цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).

Оскільки у власності позивача станом на 31 грудня 2018 року не перебував об'єкт площею більшою, ніж 500 м2 для будинку, суд приходить до висновку про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.04.2021 року №0542432-2407-0417/1, так як сума податку разово у повному обсязі (25000,00 грн.) або частково по відношенню до користування останнім протягом року не застосовується.

Стосовно протиправності податкових повідомлень-рішень від 26.06.2020 року №123835-5240-0417 форма «Ф» на суму 158,51 грн., від 30.06.2019 року №142079-5353-0417 форма «Ф» на суму 158,51 грн. та №985367-1315-0417 від 27.06.2018 року форма «Ф» на суму 158,51 грн., суд виходить з наступного.

Позивачка є пенсіонером за віком з 2014 року та згідно вимог ст.281.1 Податкового кодексу України звільнена від сплати земельного податку, зокрема, за земельну ділянку, із цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка розміщена на території Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області.

Кадастровий номер земельної ділянки - 1221455400:02:008:0118 .

Судом встановлено, що 27 серпня 2020 року ОСОБА_1 , не погоджуючись із вказаними податковими-повідомленнями рішеннями звернулась до Дніпровської ДПІ Дніпровсько-Новомосковського управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області із заявою про скасування вказаних податкових повідомлень-рішень про сплату земельного податку за 2018-2020 роки на підставі того, що позивач є пенсіонером за віком з 2014 року.

Листом Дніпровсько-Новомосковським відділом податків і зборів з юридичних та фізичних осіб, економічного аналізу управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 24 вересня 2020 року №92441/0.436.04-36-04-13 позивача повідомлено, що податкова пільга з земельного податку починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано заяву.

На підставі п.30.4 ст.30 Податкового кодексу України передбачено, що податкові пільги не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів, або відшкодовані з бюджету.

Також зазначено, що в інтегрованій картці платника податків по коду бюджетної класифікації 18010700 (земельний податок з фізичних осіб) обліковується податковий борг у сумі 317,02 грн.

ОСОБА_1 17 листопада 2020 року сплатила суму боргу по земельному податку з фізичних осіб у сумі 317,02 грн., що документально підтверджується платіжним дорученням АТ "ОТП Банк" №164705966.

Відповідно до ст.281.1 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються:

281.1.3 - пенсіонери за віком.

Судом з матеріалів справи вбачається, що позивач має у власності одну земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), тому підпадає під дію п.п. 281.1.3 ПКУ.

А відтак, згідно п.281.1.3 ПКУ вимога у листі Дніпровсько-Новомосковським відділом податків і зборів з юридичних та фізичних осіб, економічного аналізу управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 24 вересня 2020 року №92441/0.436.04-36-04-13 про необхідність подання заяви про застосування пільги є хибною.

А отже, суд приходить до висновку, що наступні податкові повідомлення-рішення є протиправними та такими, що підлягають скасування:

- форми "Ф" від 26.06.2020 року №123835-5240-0417 на суму 158,51 грн.;

- форми “Ф” від 30.06.2019 року №142079-5353-0417 на суму 158,51 грн.;

- форми “Ф” від 27.06.2018 року №985367-1315-0417 на суму 158,51 грн.;

Стосовно визнання протиправним та скасування нарахуванням пені зі сплати земельного податку за 2018-2019 роки у сумі 38,30 грн., суд зазначає наступне.

Відповідно до п.14.1.162. статті 14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідачем на підставі ст.129 Податкового кодексу України 17 листопада 2020 року позивачу нарахована пеня в ІКП з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби за період з 25.11.2018 року по 17.11.2020 року на податкове повідомлення-рішення форми "Ф" №985367-1315-0417 від 27.06.2018 року у сумі 32,99 грн. та нараховано пеню за період з 28.11.2019 року по 17.11.2020 року на податкове повідомлення-рішення форми "Ф" №142079-5353-0417 у сумі 5,31 грн.

На підставі пункту 129.2 статті 129 Податкового кодексу України у разі скасування нарахованого контролюючим органом грошового зобов'язання (його частини) у порядку адміністративного та/або судового оскарження пеня, нарахована на таке грошове зобов'язання (його частину) або на виявлене заниження податкового зобов'язання, скасовується.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про визнання протиправними дій відповідача щодо нарахування пені зі сплати земельного податку за 2018-2019 роки у сумі 38,30 грн.

Стосовно позовної вимоги в частині стягнення з бюджету на користь ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , суми сплаченого земельного податку за 2018-2019 роки в розмірі 317,02 грн. на р/рахунок НОМЕР_2 в АТ КБ Приватбанк, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 17 листопада 2020 року сплатила суму боргу по земельному податку з фізичних осіб у сумі 317,02 грн., що документально підтверджується платіжним дорученням АТ "ОТП Банк" №164705966.

Підпунктом 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Відповідно до підпункту 17.1.10 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.

Стаття 43 ПК України регламентує питання повернення з державного бюджету помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені.

Відповідно до п.43.1 ст.43 ПК України (тут і надалі в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Згідно з п.43.2 ст.43 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Пунктом 43.3 ст.43 ПК України визначено, що обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.

Відповідно до п.43.4 ст.43 ПК України платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Згідно з п.43.5 ст.43 ПК України контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.

Пунктом 43.6 ст.43 ПК України визначено, що повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Порядком про повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 року №787, визначено алгоритм дій державних органів та їх взаємовідносини в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань.

Відповідно до абз.3 п.5 Порядку №787 у разі повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, органи Держмитслужби, до Казначейства подається висновок, погоджений з відповідним місцевим фінансовим органом, у випадках повернення податків, зборів, пені, платежів, що зараховані до місцевих бюджетів або підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами. Надання та погодження висновку здійснюється відповідно до Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11 лютого 2019 року №60.

Відповідно до п.1 розділу І Порядку №60, цей Порядок визначає механізм інформаційного обміну між ДФС, територіальними органами ДФС та Казначейством і територіальними органами Казначейства у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені за платежами, контроль за справлянням яких покладено на ДФС; між територіальними органами ДФС та місцевими фінансовими органами в процесі погодження електронних висновків та/або електронних повідомлень про повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами.

Пунктом 1 розділу ІІ Порядку №60 передбачено, що повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються територіальним органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку ), поданої до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Заява може бути подана платником до територіального органу ДФС в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

Згідно з п.2 розділу ІІ Порядку №60 у заяві платник зазначає назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу, його суму, дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім'я якого відкрито рахунок, та МФО Казначейства), та визначає напрямки перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються

на поточний рахунок платника податку в установі банку;

на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, незалежно від виду бюджету;

у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

Так, вказані вище норми свідчать про те, що обов'язковою передумовою повернення платнику податків надміру/помилково сплачених коштів, є одночасна наявність наступних обставин: 1) відсутність у такого платника податкового боргу; 2) подання платником податків заяви про повернення коштів протягом 1095 днів від дня виникнення переплати; 3) відповідність поданої заяви вимогам пункту 43.4 Податкового кодексу України та п.2 ІІ Розділу Порядку №60.

При цьому, за наслідками подання відповідної заяви орган ДПС у визначені законом строки повинен або підготувати висновок про повернення такої суми, або надати письмову відмову у поверненні коштів з бюджету з пропозицію проведення звірення стану рахунків (у разі відсутності в інформаційних базах даних ДПС відомостей щодо розміру заявленої до повернення суми).

Аналогічний правовий висновок викладено в постановах Верховного Суду від 27 квітня 2020 року (справа №640/7371/19), від 18 червня 2019 року (справа №826/3490/18), від 13 червня 2019 року (справа №812/1017/16).

Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 не зверталась у законодавчо встановленому порядку до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області із заявою про повернення надміру сплачених податкових зобов'язань зі сплаченого земельного податку за 2018-2019 року, суд зазначає, що позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

У відповідності до частини 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно із частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Щодо судових витрат зі сплати судового збору, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог ч.3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Відповідно до вимог ч.1 статті 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Судом встановлено, що позивачем при зверненні до адміністративного суду із позовною заявою сплачено суму судового збору у розмірі 908,00 грн., що документально підтверджується квитанцією АТ КБ "Приватбанк" №0.0.2165030028.1 від 17 червня 2021 року.

А отже, суд приходить до висновку про стягнення на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658) судових витрат зі сплати судового збору у розмірі 890,00 грн. (вісімсот дев'яносто гривень нуль копійок).

Керуючись ст.ст.241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області:

- форми "Ф" від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417 на суму 721,65 грн.;

- форми "Ф" від 14.04.2021 року №0542434-2407-0417/1 на суму 1200,42 грн.;

- форми "Ф" від 14.04.2021 року №0542435-2407-0417 на суму 275,63 грн.;

- форми "Ф" від 14.04.2021 року №0542432-2407-0417/1 на суму 8447,08 грн.;

- форми "Ф" від 26.06.2020 року №123835-5240-0417 на суму 158,51 грн.;

- форми "Ф" від 30.06.2019 року №142079-5353-0417 на суму 158,51 грн.;

- форми "Ф" від 27.06.2018 року №985367-1315-0417 на суму 158,51 грн.

Визнати протиправними дії ГУ ДПС у Дніпропетровській області щодо нарахування ОСОБА_1 пені зі сплати земельного податку в сумі 38,30 грн. (тридцять вісім гривень тридцять копійок).

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Присудити на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС України у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658) судові витрати у розмірі 890,00 грн. (вісімсот дев'яносто гривень нуль копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, до Третього апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення суду складений 17 грудня 2021 року.

Суддя В.М. Олійник