№ 505/3232/21
Провадження № 3/505/2492/2021
Іменем України
07.12.2021, суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Івінський О.О. розглянувши матеріали, які надійшли з Подільського РУП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 187 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серія ВАБ №577518 від 16.09.2021, ОСОБА_1 08.09.2021 перебуваючи під адміністративним наглядом, не з'явився на відмітку в Подільський РУП ГУНП в Одеській області, чим порушив одне із обмежень встановлених йому адміністративним наглядом.
В зв'язку із відсутністю маркованої продукції в Котовському міськрайонному суді Одеської області кореспонденція в паперовому вигляді з 05.02.2020 року не відправлялась.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, пояснив, що 08.09.2021 приходив на відмітку в Подільський РУП ГУНП в Одеській області. В судовому засіданні ОСОБА_1 були роз'ясненні права, передбачені ст.268 КУпАП.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що провадження по справі підлягає закриттю, з огляду на наступне.
Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд відповідно до п.5. ч.1 ст.187 КУпАП за не реєстрацію в органі Національної поліції, передбачена відповідальність.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами, як наголошується в ст.251 КУпАП.
В судовому засіданні досліджено матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №577518 від 16.09.2021, письмові пояснення ОСОБА_1 .
Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Згідно приписів ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. При цьому, всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.
Так, досліджені в судовому засіданні матеріали не містять доказів, поза розумним сумнівом, щодо причетності ОСОБА_1 до вказаного правопорушення, оскільки не спростовують версію подій, викладену ОСОБА_1 , який зазначив, що 08.09.2021 приходив на відмітку в Подільський РУП ГУНП в Одеській області.
Інших доказів, які б спростовували версію подій, викладену ОСОБА_1 , матеріали справи не містять.
Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Враховуючи вищевикладене, оскільки факт вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому адміністративного правопорушення не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, тому підстав для притягнення останнього до адміністративної відповідальності немає, внаслідок чого провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.247, 283-285, 294,суддя, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.О. Івінський