Справа № 146/1869/21
"23" грудня 2021 р. Томашпільський районний суд Вінницької області
Суддя Томашпільського районного суду Вінницької області Пилипчук О.В., розглянув матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянки України, місце проживання: АДРЕСА_1 , директора Вапнярської філії «Фуд Девелопмент» ,
за Кодексом України про адміністративні правопорушення,
22 грудня 2021 року до Томашпільського районного суду Вінницької області надійшов даний адміністративний матеріал.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 896 від 16.11.2021 року гр. ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що вчинила порушення п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України, п. 8.4, п. 8.5 розділу VIII Порядку обліку платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 року № 1588, а саме: несвоєчасне подання до податкового органу повідомлення про об'єкти оподаткування за формою № 50-ОПП, що є орендованими та/або переданими в оренду та пов'язані з оподаткуванням та через які провадиться діяльність.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що справа про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_1 підлягає поверненню для доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.
В порушення даної статті в адміністративному протоколі не зазначено частини та статті нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Відповідно до абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу, для належного оформлення.
Таким чином, враховуючи, що в протоколі відсутня частина та стаття нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, що унеможливлює розгляд справи про притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності то адміністративні матеріали підлягають поверненню для доопрацювання.
Керуючись ст.7, 256, 268, 276 КУпАП, суддя
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення правопорушення, направити на доопрацювання до Головного управління ДПС у Вінницькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Пилипчук О.В.