Справа № 686/30152/21
Провадження № 3/686/9552/21
23.12.21
23 грудня 2021 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Порозова І.Ю., розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
ВП №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницькій області направлено для розгляду матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ставиться у вину те, що вона 09.12.2021 року близько 12 год. по вул. Центральній в с. Миколаїв Хмельницький район Хмельницька область здійснювала господарську діяльність, а саме продаж пива без відповідних документів, а саме відповідної ліцензії. Чим порушила Закон України «Про господарську діяльність».
Справа підлягає поверненню до ВП №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання, виходячи із наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.256 цього ж Кодексу у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, всупереч вищевказаних вимог, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №501035 від 09.12.2021 року не зазначено, яку конкретно норму закону порушила ОСОБА_1 .. Також, не зазначено реквізити законодавчого акту, який начебто порушили ОСОБА_1 ..
Наведена вище суперечність є істотною і не може бути усунута в суді.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення. Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'активне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом. Згідно з положеннями ст.ст.252,254,255,256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Приписами ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п. 2), а в разі неправильного їх складення повернути для належного оформлення (доопрацювання).
За наведених обставин матеріали справи на підставі п. 2 ст. 278 КУпАП слід повернути до ВП №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
З урахуванням наведеного, керуючись ст.ст. 7, 245, 278 КУпАП,
постановила:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути в ВП №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
Суддя: