Справа № 459/3835/21 Провадження № 3/459/1484/2021
22 грудня 2021 року суддя Червоноградського міського суду Львівської області Дем'яновська Ю.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Червоноградського РВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 44-3 КУпАП,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №792402 від 24.11.2021 року, ОСОБА_1 , користуючись послугами перевезень за маршрутом Львів-Червоноград-Сокаль у сполученні автобусним транспортом не пред'явив результат тестування на COVID-19, або документа, що підтверджує повний курс вакцинації, чим порушив постанову КМУ № 1236 від 09 грудня 2020 року, протокол Львівської обласної ради №31 п.2.1 від 11.11.2020 року та протокол Львівської обласної ради №29 від 27.10.2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Левицький І.С. в судовому засіданні заперечив вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, просив провадження у справі закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення з тих підстав, що протоколі не зазначено норму, яку порушив ОСОБА_1 , окрім цього, відповідно до висновку лікаря виданого 20.11.2021 року ОСОБА_1 протипоказана вакцинація проти COVID-19.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Статтею 8 КУпАП передбачено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
За змістом ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення, серез іншого, є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом.
За ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП висновок про наявність чи відсутність у діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження усіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, котрі мають значення для правильного вирішення справи.
Так, ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" , іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до нормативно-правових актів, які регулюють правила карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та є обов'язковими для виконання.
Однак протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №792402 від 24.11.2021 року не містить посилання на норму закону, порушення якого інкримінується особі, які складають об'єктивну сторону адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Також захисник посилається на те, що ОСОБА_1 протипоказана вакцинація проти COVID-19, що стверджується копією висновку лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 виданого 20.11.2021 року, термін дії: постійно.
Так, згідно пункту 1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням наведених вище обставин у їх сукупності, приходжу до висновку, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП слід закрити за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя, -
постановив:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП закрити за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя: Ю. Д. Дем'яновська