Постанова від 14.12.2021 по справі 400/5309/21

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2021 р.м.ОдесаСправа № 400/5309/21

Головуючий в 1 інстанції: Брагар В. С.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача Домусчі С.Д.

суддів: Семенюка Г.В., Шляхтицького О.І.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну Головного управління ДПС у Миколаївській області (відокремленого підрозділу ДПС України без статусу юридичної особи публічного права) на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2021 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес-ТЕП» до Головного управління ДПС у Миколаївській області (відокремленого підрозділу ДПС України без статусу юридичної особи публічного права), Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень від 27.05.21р. №2699054, від 04.06.21р. №2734309, №2734310, від 08.06.21р. №2741709, №2741706, №2741710, №2741713, №2741707, №2741704, №2741712, №2741708, №2741711, зобов'язання зареєструвати дванадцять податкових накладних, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю «Бізнес-ТЕП» звернулося до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області (відокремленого підрозділу ДПС України без статусу юридичної особи публічного права), Державної податкової служби України, в якому просило суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Миколаївській області, яка приймає рішення про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 27.05.2021 року №2699054/42180404 від 04.06.2021 року №2734309/42180404, №2734310/42180404, від 08.06.2021 року №2741709/42180404, №2741706/42180404, №2741710/42180404, №2741713/42180404, №2741707/42180404, №2741704/42180404, №2741712/42180404, №2741708/42180404, №2741711/42180404 про відмову в реєстрації податкових накладних;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні подані товариством з обмеженою відповідальністю «Бізнес-ТЕП» №163 від 29.03.2021 року, №45 від 05.04.2021 року, №112 від 19.03.2021 року, №97 від 20.05.2021 року, №83 від 19.05.2021 року, №101, №102, 103, №104, №105 від 18.05.2021 року, №99, №100 від 14.05.2021 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на те, що за результатами здійснення господарських операцій, ним сформовано та направлено на реєстрацію у Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні. Проте, за результатами обробки, згідно отриманих квитанцій реєстрацію податкових накладних зупинено, запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК. На виконання цієї пропозиції, позивач надав пояснення щодо зупинених податкових накладних, однак відповідач прийняв протиправні рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2021 року, ухваленим в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження, задоволений в повному обсязі адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес-ТЕП».

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Головне управління ДПС у Миколаївській області (відокремлений підрозділ ДПС України без статусу юридичної особи публічного права) подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зазначив, що суд першої інстанції не взяв до уваги той факт, що підставою для відмови в реєстрації податкових накладних стало не надання платником податків на розгляд комісії необхідних документів (первинних документів, щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи) та розрахункових документів, банківських виписок з особового рахунку). Також апелянт зазначає, що згідно з додатковою інформацією платник податків не надав копії документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів. Інші доводи апеляційної скарги відтворюють зміст відзиву на адміністративний позов.

Позивач своїм процесуальним правом подання відзиву на апеляційну скаргу не скористався.

Апеляційний суд, заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Суд встановив, що на виконання вимог пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України товариством з обмеженою відповідальністю «Бізнес-ТЕП» до податкового органу подані податкові накладні:

- № 163 від 29.03.2021 року на суму операції 317 920,00 грн. в т.ч. ПДВ 52 986,67 грн. в адресу ТОВ «УКРРОСТЕХНО» (т. 1 а.с. 24);

- № 45 від 05.04.2021 року на суму операції 1125000,00 грн., в т.ч. ПДВ 187500,00 грн., в адресу ПП «ВАСИЛЬКІВТРАНСАВТО» (т. 1 а.с 45);

- № 112 від 19.03.2021 року на суму операції 1399282,00 грн., в т.ч. ПДВ 233213,67 грн. в адресу ДП «ВОЛОДИМИРЕЦЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» (т. 1 а.с. 68);

- № 97 від 20.05.2021 року на суму операції 2365300,00 грн., в т.ч. ПДВ 394216,67 грн. в адресу ПП «СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА КОМПАНІЯ «ЗОРЕЦВІТ» (т. 1 а.с. 89);

- №83 від 19.05.2021 року на суму операції 178300,00 грн., в т.ч. ПДВ 29176,67 грн. в адресу ТОВ «ЯРКОН» (т. 1 а.с. 107);

- №101 від 18.05.2021 року на суму операції 763000,00 грн. в т.ч. ПДВ 127166,27 грн. в адресу ТОВ «ФІНКАР» (т. 1 а. 150);

- №102 від 18.05.2021 року на суму операції 763000,00,33 грн. в т.ч. ПДВ 127166,27 грн. в адресу ТОВ «ФІНКАР» (т. 1 а. 130);

- №103 від 18.05.2021 року на суму операції 390000,00 грн. в т.ч. ПДВ 65000,00 грн. в адресу ТОВ «ФІНКАР» (т. 1 а.с. 169);

- №105 від 18.05.2021 року на суму операції 653000,00 грн. в т.ч. ПДВ 108833,33 грн. в адресу ТОВ «ФІНКАР» (т. 1 а.с. 192);

- №100 від 14.05.2021 року на суму операції 267000,00 грн. в т.ч. ПДВ 44500,00 грн. в адресу ТОВ «ФІНКАР» (т. 1 а.с. 212);

- №99 від 14.05.2021 року на суму операції 463000,00 грн. в т.ч. ПДВ 77166,67 грн. в адресу ТОВ «ФІНКАР» (т. 1 а.с. 232);

- №104 від 18.05.2021 на суму операції 763 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 127166,67 грн. в адресу ТОВ «ФІНКАР» (т. 1 а.с. 252).

По зазначеним податковим накладним позивач отримав квитанції, відповідно до яких реєстрація вище вказаних накладних зупинена, а саме:

- реєстрація ПН № 163 від 29.03.2021 року зупинена з тих підстав, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 8426, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари /послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 25);

- реєстрація ПН № 45 від 05.04.2021 року зупинена з тих підстав, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 8702, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари /послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 46);

- реєстрація ПН № 112 від 19.03.2021 року зупинена з тих підстав, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 8429, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари /послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 69);

- реєстрація ПН №97 від 20.05.2021 року зупинена з тих підстав, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 90);

- реєстрація ПН №83 від 19.05.2021 року зупинена з тих підстав, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 108);

- реєстрація ПН №102 від 18.05.2021 року зупинена з тих підстав, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 131);

- реєстрація ПН №101 від 18.05.2021 року зупинена з тих підстав, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 151);

- реєстрація ПН №103 від 18.05.2021 року зупинена з тих підстав, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 170);

- реєстрація ПН №105 від 18.05.2021 року зупинена з тих підстав, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 193);

- реєстрація ПН №100 від 14.05.2021 року зупинена з тих підстав, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 213);

- реєстрація ПН №99 від 14.05.2021 року зупинена з тих підстав, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 233);

- реєстрація ПН №104 від 18.05.2021 року зупинена з тих підстав, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації,зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 253);

На виконання вимог відповідача, позивачем направлені повідомлення, щодо надання пояснень та документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податкових накладних, реєстрація яких зупинена, а саме:

- щодо ПН № 163 від 29.03.2021 року надані пояснення від 25.05.2021 року за вих. №01/05-ДПС з додатками: контракт, інвойс, ВМД, договір купівлі-продажу, видаткову накладну, акт приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжні доручення, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за січень - травень 2021 року (т. 1 а.с. 26-41);

- щодо ПН № 45 від 05.04.2021 року надані пояснення від 31.05.2021 року за вих. №02/05-ДПС з додатками: контракт, інвойс, ВМД, договір купівлі-продажу, видаткову накладну, акт приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжні доручення, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за березень - травень 2021 року, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (т. 1 а.с. 47-64);

- щодо ПН № 112 від 19.03.2021 року надані пояснення від 01.06.2021 року за вих. №01/06-ДПС з додатками: контракт, інвойс, ВМД, договір купівлі-продажу, видаткову накладну, акт приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжні доручення, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за березень - травень 2021 року, (т. 1 а.с. 70-85);

- щодо ПН №97 від 20.05.2021 року надані пояснення від 03.06.2021 року за вих. №03/06-ДПС з додатками: інвойс, ВМД, договір купівлі-продажу, видаткову накладну, акт приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжні доручення, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за травень 2021 року, (т. 1 а.с. 90-103);

- щодо ПН №83 від 19.05.2021 року надані пояснення від 03.06.2021 року за вих. №04/06-ДПС з додатками: контракт, інвойс, ВМД, договір купівлі-продажу, видаткову накладну, акт приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжні доручення, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за травень 2021 року, (т. 1 а.с. 109-126);

- щодо ПН №102 від 18.05.2021 року надані пояснення від 03.06.2021 року за вих. №06/06-ДПС з додатками: договори купівлі-продажу, видаткові накладні, акти приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжні доручення, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за травень - червень 2021 року, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (т. 1 а.с. 132-146);

- щодо ПН №101 від 18.05.2021 року надані пояснення від 03.06.2021 року за вих. №06/06-ДПС з додатками: контракт, інвойс, ВМД, договір купівлі-продажу, видаткову накладну, акт приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжні доручення, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за травень - червень 2021 року, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (т. 1 а.с. 152-165);

- щодо ПН №103 від 18.05.2021 року надані пояснення від 03.06.2021 року за вих. №07/06-ДПС з додатками: контракт, інвойс, ВМД, договір купівлі-продажу, видаткову накладну, акт приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжні доручення, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за травень-червень 2021 року (т. 1 а.с. 171-188);

- щодо ПН №105 від 18.05.2021 року надані пояснення від 04.06.2021 року за вих. №09/06-ДПС з додатками: договори купівлі-продажу, видаткові накладні, акти приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжне доручення, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за травень 2021 року, (т. 1 а.с. 194-208);

- щодо ПН №100 від 14.05.2021 року надані пояснення від 04.06.2021 року за вих. №10/06-ДПС з додатками: договори купівлі-продажу, видаткові накладні, акти приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжні доручення, про реєстрацію ТЗ, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за травень 2021 року, свідоцтво (т. 1 а.с. 214-228);

- щодо ПН №99 від 14.05.2021 року надані пояснення від 04.06.2021 року за вих. №11/06-ДПС з додатками: договори купівлі-продажу, видаткові накладні, акти приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжні доручення, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за травень 2021 року (т. 1 а.с. 234-248);

- щодо ПН №104 від 18.05.2021 року надані пояснення від 04.06.2021 року за вих. №08/06-ДПС з додатками: договори купівлі-продажу, видаткові накладні, акти приймання-передачі товару, довіреність на отримання товару, платіжне доручення, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за травень 2021 року (т. 1 а.с. 254-268).

За наслідками розгляду поданих пояснень та доданих до них документів контролюючий орган прийняв такі рішення:

- №2699054/42180404 від 27.05.2021 про відмову у реєстрації ПН №163 від 29.03.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 21-22, 23);

- №2734309/42180404 від 04.06.2021 року про відмову у реєстрації ПН № 45 від 05.04.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 42-43, 44);

- №2734310/42180404 від 04.06.2021 року про відмову у реєстрації ПН № 112 від 19.03.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 65-66, 67);

- №2741709/42180404 від 08.06.2021 року про відмову у реєстрації ПН №97 від 20.05.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); не надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 86-87, 88);

- 2741706/42180404 від 08.06.2021 року про відмову у реєстрації ПН №83 від 19.05.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); не надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 104-105, 106);

- №2741710/42180404 від 08.06.2021 року про відмову у реєстрації ПН №102 від 18.05.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); не надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 127-128, 129);

- №2741713/42180404 від 08.06.2021 року про відмову у реєстрації ПН №101 від 18.05.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); не надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 147-148, 149);

- №2741707/42180404 від 08.06.2021 року про відмову у реєстрації ПН №103 від 18.05.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); не надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 166-167, 168);

- №2741704/42180404 від 08.06.2021 про відмову у реєстрації ПН №105 від 18.05.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); не надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 189-190, 191);

- №2741712/42180404 від 08.06.2021 року про відмову у реєстрації ПН №100 від 14.05.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); не надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 209-210, 211);

- №2741708/42180404 від 08.06.2021 року про відмову у реєстрації ПН №99 від 14.05.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); не надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 229-230, 231);

- №2741711/42180404 від 08.06.2021 року про відмову у реєстрації ПН №104 від 18.05.2021 року з підстав не надання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); не надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів (т. 1 а.с. 249-250, 251).

Вирішуючи спір та задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що матеріалами справи спростовані доводи відповідачів про ненадання позивачем необхідних первинних документів, оскільки позивач визначив та надав до контролюючого органу документи, наявність яких є достатнім для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, в той час як зазначені контролюючим органом підстави в обґрунтування прийняття рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, за відсутності встановленого законодавством вичерпного переліку документів, та за умови не наведення комісією доказів того, що документи, подані позивачем є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність оскаржуваних позивачем рішень про відмову у реєстрації податкових накладних.

Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування норм матеріального і процесуального права, апеляційний суд дійшов такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 1.1. ст. 1 ПК України, Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Пунктом 201.1 ст. 201 ПК України встановлено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї стані та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Згідно з пунктом 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165 затверджений Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).

Відповідно до пункту 2 Порядку №1165, у цьому порядку терміни вживаються у такому значені, зокрема:

- критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик;

- ризик порушення норм податкового законодавства - ймовірність складення та надання податкової накладної/ розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпункту "а" або "б" пункту 185.1 статті 185, підпункту "а" або "б" пункту 187.1 статті 187, абзацу першого пунктів 201.1.201.7.201.10 етапі 201 ПК України за наявності об'єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в такій податковій накладній/розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі - платник податку) виконання свого податкового обов'язку;

- таблиця даних платника податку - зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Пунктом 6 Порядку №1165 встановлено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Згідно з пунктом 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Пунктом 10 Порядку№1165 встановлено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Відповідно до пункту 11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Згідно з пунктом 25 Порядку № 1165 Комісія регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/ невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

В додатку №3 до Порядку № 1165 визначені «Критерії ризиковості здійснення операцій», відповідно до пункту 1 яких до критеріїв ризиковості здійснення операцій віднесено відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

В додатку №1 до Порядку № 1165 визначені «Критерії ризиковості платника податку на додану вартість», відповідно до пункту 8 якого встановлено, що платник податку відповідає критеріям ризиковості платника податку на додану вартість у разі якщо у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Як вбачається зі змісту квитанцій про зупинення реєстрації складених позивачем податкових накладних №97 від 20.05.2021 року, №83 від 19.05.2021 року, №102 від 18.05.2021 року, №101 від 18.05.2021 року, №103 від 18.05.2021 року, №105 від 18.05.2021 року, №100 від 14.05.2021 року, №99 від 14.05.2021 року, №104 від 18.05.2021 року податковий орган вказав, що реєстрація податкових накладних зупинена у зв'язку з відповідністю пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Як вбачається зі змісту квитанцій про зупинення реєстрації складених позивачем податкових накладних №163 від 29.03.2021 року, №45 від 05.04.2021 року, №112 від 19.03.2021 року, податковий орган вказав, що реєстрація податкових накладних зупинена у зв'язку з їх відповідністю пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Посилання у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних на п. 8 Критеріїв ризиковості платника ПДВ та на пункт 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявності податкової інформації, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування, не розкриває зміст та не конкретизує підстав зупинення реєстрації податкових накладних, а також не відображає переліку документів необхідних податковому органу для реєстрації податкових накладних.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в постановах від 16 квітня 2019 року у справі №826/10649/17, від 28 листопада 2019 року у справі №1640/2650/18, від 03.11.2021 року у справі №360/2460/20 вказав, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд. Відповідно до матеріалів справи, у квитанціях не конкретизовано, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкових накладних стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованих квитанцій вимогам до них, що визначені пунктом 11 Порядку №1165. При цьому апеляційний суд зазначає, що рішення про зупинення реєстрації податкових накладних не містять вимоги надати копії документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів, відсутність яких зазначене податковим органом як додаткова інформація в рішеннях про відмову в реєстрації податкових накладних.

Формальне зазначення у квитанціях пропозиції «надання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній/розрахунку коригування для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН» є лише дублюванням норми підпункту 3 пункту 11 Порядку №1165.

Такі рішення податкового органу не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості актів індивідуальної дії, та породжує неоднозначне їх трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.

Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі Порядок №520).

Пунктом 2 Порядку №520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

Разом із тим, пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункти 6, 7 Порядку №520).

Згідно з вимогами пунктів 9, 10 та 11 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Як свідчить зміст рішень, якими відмовлено у реєстрації податкових накладних, підставою для їх прийняття слугувало те, що платником податку до контролюючого органу не надано:

- стосовно ПН №163 від 29.03.2021 року, №45 від 05.04.2021 року, № 112 від 19.03.2021 року - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів

- стосовно ПН №97 від 20.05.2021 року, №83 від 19.05.2021 року, №102 від 18.05.2021 року, №101 від 18.05.2021 року, №103 від 18.05.2021 року, №105 від 18.05.2021 року, №100 від 14.05.2021 року, №99 від 14.05.2021 року, №104 від 18.05.2021 року - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури-інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних); не надано розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків, у додатковій інформації зазначено про ненадання копій документів щодо зберігання (гаражування) транспортних засобів.

Як правильно зазначив суд першої інстанції та не спростовано доводами апеляційної скарги, загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності. Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції проте, що оскаржувані рішення контролюючого органу не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості актів індивідуальної дії.

Також суд зазначає, що відсутність певного документа чи ненадання його контролюючому органу не може бути підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, за умови що інші документи підтверджують проведення господарської операції. Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного Суду від 02.07.2019 у справі № 140/2160/18.

Матеріали справи спростовують доводи апелянта щодо ненадання позивачем необхідних первинних документів, оскільки позивач визначив та надав документи, яких на його думку, достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Посилання на ненадання позивачем документів в обґрунтування прийняття оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, за відсутності встановленого законодавством вичерпного переліку документів, та за умови не наведення комісією регіонального рівня доказів того, що пояснення та документи, які були подані позивачем є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність оскаржуваних рішень.

Апеляційний суд звертає увагу на те, що, з огляду на докази, надані позивачем до податкового органу після зупинення реєстрації податкових накладних, та докази, які надані до матеріалів справи, що повністю розкривають зміст господарських операцій, позивачем підтверджено реальність здійснення господарських операції, а надані пояснення та копії бухгалтерських документів, підтверджують законність та реальність таких операцій.

Апеляційний суд зазначає, що апеляційна скарга не містить посилання на обставини які б беззаперечно свідчили про невідповідність господарських операцій позивача цілям та завданням його та його контрагентів статутної діяльності, збитковості здійснених операцій, або інших обставин, які б окремо або в сукупності могли б свідчити про не пов'язаність операцій з господарською діяльністю учасників зазначених операцій, фіктивність вчинених операцій, а також про те, що вчинення зазначених операцій не було обумовлено розумними економічними причинами (цілями ділового характеру), а дії учасників операцій були спрямовані на отримання необґрунтованої податкової вигоди.

Таким чином, зважаючи на наявність достатніх документів для спростування сумнівів щодо ризиковості здійснення операцій, ризиковості платника податку та на те, що наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, апеляційний суд погоджується із висновками суду першої інстанції про те, що апелянт не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.

Доводи апеляційної скарги не містять належних та обґрунтованих міркувань, які б спростовували висновки суду першої інстанції. У ній також не наведено інших міркувань, які б не були предметом перевірки судом першої інстанції та щодо яких не наведено мотивів відхилення наведеного аргументу.

Відповідно до ст. 242 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Таким чином, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, внаслідок чого апеляційна скарга залишається без задоволення, а оскаржуване судове рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 2-12, 72-79, 242, 257, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Миколаївській області (відокремленого підрозділу ДПС України без статусу юридичної особи публічного права) - залишити без задоволення.

Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2021 року у справі №400/5309/21 - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає, за виключенням випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України, за наявності яких постанова апеляційного суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений 23.12.2021 року.

Головуючий суддя Домусчі С.Д.

Судді Семенюк Г.В. Шляхтицький О.І.