Іменем України
22 грудня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/6311/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,
27 жовтня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі - відповідач) з урахуванням уточненої позовної заяви від 03.11.2021 (арк.спр.20-24) з такими вимогами:
1) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо призначення позивачу допомоги при народженні дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
2) зобов'язати відповідача призначити нарахування та виплату позивачу допомоги при народженні дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно поданої заяви від 05.07.2021 № 210618053222423 в розмірі, що встановлений статтею 12 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», тобто 41280,00 грн на рахунок, відкритий в ПАТ «Ощадбанк» НОМЕР_1 .
Позовну заяву обґрунтовано тим, що позивач має статус внутрішньо переміщеної особи.
05.07.2021 через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України позивач звернувся до відповідача із заявою щодо призначення допомоги при народженні дитини, яка була зареєстрована за № 210618053222423.
06.07.2021 від відповідача надійшов лист, в якому зазначено, що електронна заява за №210618053222423 про призначення допомоги при народженні дитини була відхилена. Вказано, що причиною відхилення стало припущення помилок при її заповненні. Будь-якої інформації про конкретні помилки, допущені при заповненні заяви, лист не містить. Також зазначено, що після усунення помилок позивач має можливість подати електронну заяву повторно.
На скаргу від 12.07.2021, подану на сайті Сєвєродонецької міської ВЦА, 12.08.2021 отримана відповідь згідно якої рішення про призначення (відмову у призначенні) внутрішньо переміщеним особам усіх видів соціальної допомоги приймають Комісії з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Враховуючи вищезазначене, електронна заява про призначення допомоги при народженні дитини була відхилена.
Позивач вважає таку бездіяльність відповідача протиправною з огляду на норми Конституції України, Сімейного кодексу України, Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751.
Ухвалою суду від 01.11.2021 позовну заяву залишено без руху (арк. спр. 16).
Ухвалою суду від 08.11.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (арк. спр. 27-28).
30.11.2021 за вх. № 41958/2021 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (арк. спр. 32-33), у якому заперечував проти позовних вимог з огляду на наступне.
15.06.2021 позивач взятий на облік в управлінні як внутрішньо переміщена особа, про що видана довідка № 919-5000367350.
05.07.2021 через веб-сайт Мінсоцполітики позивач звернувся з заявою про призначення допомоги при народженні дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заява позивача було відхилена, оскільки на запит Міністерства соціальної політики України відомості щодо свідоцтва про народження дитини позивача не було знайдено у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, які відповідали би зазначеним реквізитам свідоцтва про народження. Повторного звернення за призначенням допомоги не надходило.
Відповідач зазначив, що оскільки позивач є внутрішньо переміщеною особою, питання щодо призначення державної соціальної допомоги повинно розглядатись відповідно до порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 № 365. Згідно пункту 5 цього порядку, для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, а у визначених законодавством випадках - її законний представник подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування. До заяви додається копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та пред'являється оригінал такої довідки. Таким чином, чинним законодавством України передбачено обов'язковість особистого звернення внутрішньо переміщених осіб за отримання державних соціальних допомог.
На підставі викладеного відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , має статус внутрішньо переміщеної особи, підтверджений довідкою від 15.06.2021 № 919-5000367350 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, з 22.10.2011 перебуває у шлюбі з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (арк. спр. 4-8, 8 зв.).
ІНФОРМАЦІЯ_5 у позивача та його дружини ОСОБА_3 народилася дитина ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , виданим 03.06.2021 Біловодським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління МЮ (м.Харків) (арк. спр. 9).
05.07.2021 позивач через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України звернувся з заявою в електронній формі, підписаною електронним цифровим підписом, до УПСЗН Сєвєродонецької міської ради щодо призначення допомоги при народженні дитини, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (арк. спр. 34), яка була зареєстрована за № 210618053222423 (арк. спр. 34-37).
Згідно з інформацією, розміщеною на сайті Міністерства соціальної політики України, УПСЗН Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Лисичанської міської ради, електронна заява на №210618053222423 про призначення допомоги при народженні дитини (номер актового запису 62, дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 ) була відхилена, в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян записів, які відповідали б зазначеним критерієм свідоцтва не знайдено, запропоновано перевірити правильність внесення даних, при її заповненні можливо допущено помилки. Після усунення помилок заявник може подати електронну заяву повторно (арк. спр. 39).
Позивач звернувся до відповідача з електронною заявою від 12.07.2021 щодо призначення допомоги при народженні дитини, на яку відповідачем надано відповідь від 12.08.2021 №14 (сайт)/06-08 та зазначено, що допомога при народженні дитини не призначено, оскільки в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян відсутня інформація про факт народження дитини, та було з'ясовано, що ОСОБА_1 має статус внутрішньо переміщеної особи, тому для вирішення питання призначення допомоги при народженні дитини за фактичним місцем проживання необхідно надати заяву та документи особисто (арк.спр.11).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Згідно статті 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Пунктом 2 частини першої статті 3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що одним з видів державної допомоги сім'ям з дітьми є допомога при народженні дитини.
У відповідності до статті 10 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.
Згідно вимогами статті 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини та за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.
Умови призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» визначає Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751 (далі - Порядок № 1751).
Абзацами п'ятим та шостим пункту 2 Порядку № 1751 визначено, що призначення і виплата державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання заявника. Допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника. Перевірка відомостей щодо неотримання допомоги здійснюється органами соціального захисту населення з використанням інформаційних систем.
Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання (пункт 10 Порядку № 1751).
Згідно із положеннями пункту 11 Порядку № 1751 для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:
1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред'явленням оригіналу).
Заява, зазначена у підпункті 1 цього пункту, може бути подана в електронній формі (з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням кваліфікованого електронного підпису) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення. В такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін'юстом. У разі надходження надісланої з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви без кваліфікованого електронного підпису громадянина орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, що допомога при народженні дитини призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви. У разі непідписання заяви у зазначений строк подається нова заява.
Відповідно до абзацу восьмого пункту 11 Порядку № 1751 у разі звернення одного з батьків дитини (опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення допомоги при народженні дитини.
Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини (пункт 12 Порядку № 1751).
Відповідно до абзацу шостого пункту 43 Порядку № 1751 у разі подання заяви в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису про призначення допомоги при народженні дитини така допомога призначається не пізніше ніж наступного робочого дня після отримання заяви органом соціального захисту населення.
Про призначення державної допомоги сім'ям з дітьми чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і виплачує зазначену допомогу, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом п'яти днів після прийняття відповідного рішення (абзац сьомий пункту 43 Порядку № 1751).
Пунктами 44 та 45 Порядку № 1751 визначено, що уразі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявника, які документи мають бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня одержання зазначеного повідомлення, днем (місяцем) звернення за призначенням допомоги вважається день (місяць) прийняття або відправлення заяви. Орган, що призначає і виплачує державну допомогу сім'ям з дітьми, повинен давати роз'яснення з питань її призначення і виплати та надавати заявнику допомогу в одержанні необхідних документів.
Згідно із пунктом 50 Порядку № 1751 рішення органу, що призначає і виплачує державну допомогу сім'ям з дітьми, може бути оскаржено у порядку їх підлеглості у вищестоящі органи або у судовому порядку.
Суд зауважує, що відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Виходячи зі змісту електронного повідомлення УСЗН про відхилення заяви ОСОБА_1 за № 210618053222423 (арк. спр. 38-39) про призначення допомоги при народженні дитини, така відповідь не відповідає критеріям, встановленим частиною другою статті 2 КАС України а саме - критеріям обґрунтованості, добросовісності, розсудливості, пропорційності, оскільки не зазначено, які саме помилки, допущені заявником при заповненні електронної форми, стали підставою для відхилення заяви. При цьому запропоновано перевірити правильність внесених даних та вказане на можливе припущення помилок. Роз'яснено право повторного подання електронної заяви після усунення помилок, зміст яких не наведений.
Оглядом заяви позивача щодо призначення допомоги при народженні дитини за № НОМЕР_3 (арк. спр. 36) встановлено, що у розділі «Відомості про дитину» вказано дату народження дитини ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_2 , а згідно свідоцтва про народження про народження серії НОМЕР_2 від 03.06.2021 дата народження дитини - ІНФОРМАЦІЯ_5 (арк. спр. 9).
Як вбачається з електронного повідомлення УСЗН про відхилення заяви ОСОБА_1 за № 210618053222423 (арк. спр. 38-39) запит до реєстру формувався за серією, номером, датою видачі свідоцтва про народження, номером актового запису та датою народження дитини -15.03.2021.
З цього приводу суд зазначає, що до заяви позивачем було надано свідоцтво про народження дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , серії НОМЕР_2 від 03.06.2021, що не заперечується відповідачем, з якого можливо встановити дату народження дитини.
Відповідач отримавши відповідь з реєстру про відсутність відомостей про дитину за внесеними реквізитами та повідомлення про наявність можливих помилок, мав змогу звірити відомості зазначені в заяві з наданими до заяви документами, зокрема свідоцтвом про народження дитини позивача та здійснити повторний запит до реєстру за датою, вказаною у свідоцтві про народження дитини. Крім того, про припущення позивачем помилки при заповненні електронної форми заяви відповідач міг повідомити заявника, проте відповідач обмежився наявною інформацією з реєстру за невірно введеними до реєстру реквізитами та відмовив у призначенні допомоги позивачу з підстав відсутності інформації в реєстрі.
Також суд зауважує, що порядок звернення за допомогою при народженні дитини та строки такого звернення, визначені Порядком № 1751, позивачем дотримано, і Порядок № 1751 не містить виключень для внутрішньо переміщених осіб щодо можливості подання електронної заяви.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку , що дії Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області щодо відхилення електронної заяви ОСОБА_1 № 210618053222423 від 05.07.2021 та відмови в призначенні допомоги при народженні дитини з підстав, наведених у електронному повідомленні від 06.07.2021 є протиправними.
Згідно із абзацом другим частини четвертої статі 245 КАС України у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Таким чином, суд вважає за необхідне звернути увагу відповідача на таке.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 3 Конвенції про права дитини, ратифікованої Постановою Верховної Ради України від 27.02.1991 № 789-XII, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Згідно зі статтею 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
У відповідності до статті 7 Сімейного кодексу України дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Основним законом, який визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток встановлює основні засади державної політики у цій сфері є Закон України від 26.04.2001 № 2402-ІІІ «Про охорону дитинства» (Преамбула Закону).
Згідно зі статтею 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Статтею 13 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що з метою створення належних матеріальних умов для виховання дітей у сім'ях держава надає батькам або особам, які їх замінюють, соціальну допомогу, передбачену Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та іншими законами України.
Суд зауважує, що позивач і його дитина є громадянами України, тобто мають такі ж самі конституційні права, як і інші громадяни України, оскільки законодавство України не допускає обмеження прав на соціальний захист, зокрема, права на отримання допомоги при народженні дитини, за ознакою місця проживання (перебування). Відповідно до правової позиції Європейського Суду з прав людини, викладеної у п.23 рішення «Кечко проти України» від 08 листопада 2005 року, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримані всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними.
Крім того, суд звертає увагу, що позивачем заявлений позов в інтересах дитини для її належного матеріального забезпечення, а відповідно до частини сьомої статті 7 Сімейного Кодексу України, дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Таким чином, право позивача на отримання допомоги при народженні дитини є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.
Також суд зауважує, що відповідач при прийнятті рішення має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у постанові від 25.04.2019 у справі № 226/1056/17, зокрема, щодо того, що відсутність позивача за місцем проживання не може позбавляти його права на отримання допомоги при народженні дитини через впроваджений механізм реєстрації внутрішньо переміщених осіб, а також щодо того, що постанова КМУ № 365 не є законом, а тому як підзаконний нормативно-правовий акт не може змінювати в бік звуження права громадян, які встановлені нормативно-правовими актами вищої юридичної сили.
Що стосується обраного позивачем способу захисту порушеного права, суд зазначає таке.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Частиною другою статті 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Зважаючи на обставини справи, суд встановив, що порушення прав позивача відбулося внаслідок відхилення електронної заяви ОСОБА_1 від 05.07.2021 № 210618053222423 та відмови в призначенні допомоги при народженні дитини, тому суд вважає за необхідне з метою ефективного захисту порушеного права позивача обрати належний спосіб захисту з виходом за межі позовних вимог та визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області щодо відхилення електронної заяви ОСОБА_1 від 05.07.2021 № 210618053222423 та відмови в призначенні допомоги при народженні дитини з підстав, наведених у електронному повідомленні від 06.07.2021 та зобов'язати відповідача прийняти рішення за наслідками розгляду електронної заяви ОСОБА_1 від 05.07.2021 № 210618053222423стосовно призначення допомоги при народженні дитини, з урахуванням висновків суду.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню частково з обранням належного способу захисту.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Що стосується заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, суд зазначає таке.
Відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Положення статті 382 КАС України не є імперативними, тобто, передбачають право суду діяти на власний розсуд в залежності від обставин справи. Суд вважає, що за своїм змістом такі заходи контролю за виконанням судового рішення є додатковим засобом для спонукання суб'єкта владних повноважень до вчинення дій з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
В матеріалах справи відсутні будь-які докази, що відповідач буде ухилятися від виконання рішення суду у визначений чинним законодавством спосіб.
За таких обставин відсутня необхідність застосування положень статті 382 КАС України.
Від сплати судового збору позивач звільнений згідно з пунктом 7 частини першої статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір», тому питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.
Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (місце знаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Новікова, 15-Б, код ЄДРПОУ 24179564) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області щодо відхилення електронної заяви ОСОБА_1 від 05.07.2021 № 210618053222423 та відмови в призначенні допомоги при народженні дитини з підстав, наведених у електронному повідомленні від 06.07.2021.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області прийняти рішення за наслідками розгляду електронної заяви ОСОБА_1 від 05.07.2021 № 210618053222423 стосовно призначення допомоги при народженні дитини, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням висновків суду.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Захарова