Ухвала від 22.12.2021 по справі 360/7642/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

22 грудня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/7642/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., перевіривши матеріали за позовною заявою Сєвєродонецької районної ради Луганської області (вул. Банкова, 1, м. Кремінна, Сєвєродонецький район, Луганська область, 92900) до Щастинської районної ради Луганської області (вул. Незалежності, 2, Новоайдар, Луганська область, 93500) про визнання бездіяльності протиправною та стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

29.11.2021 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Сєвєродонецької районної ради Луганської області (далі - позивач) до Щастинської районної ради Луганської області (далі - відповідач), в якій позивач просить:

- визнати противоправною бездіяльність Щастинської районної ради Луганської області щодо неперерахування до бюджету Сєвєродонецького району Луганської області грошових коштів у розмірі 1559380,94 грн;

- стягнути зі Щастинської районної ради Луганської області на користь Сєвєродонецької районної ради Луганської області грошові кошти у сумі 1559380,94 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Сєвєродонецький район Луганської області було створено відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.07.2021 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», відповідно до якої до складу новоутвореного району увійшло шість територіальних громад, склад яких затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року №717-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Луганської області.

З цих нормативно-правових актів вбачається, що до Сєвєродонецького району приєдналися територіальні громади, які раніше входили до Новоайдарського району: Смолянинівська, Чабанівська та Кримська.

Разом з цим до районного бюджету Сєвєродонецького району необхідно було перерахувати частину залишків коштів, пропорційно до чисельності населення, що проживало в вищеназваних населених пунктах станом на 1 січня 2020 року. Дана норма встановлена Розділом V «Перехідних положень підпункту 15 частини 6 пункту 6-2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до якого: «Якщо територію ліквідованого району включено до складу територій кількох новоутворених районів, залишки коштів, що не мають цільового призначення, перераховуються до відповідних районних бюджетів пропорційно до чисельності наявного населення, яке станом на 1 січня 2020 року проживало на територіях, включених до складу відповідних новоутворених районів. Залишки таких коштів перераховуються на підставі платіжних доручень за підписом голови комісії з реорганізації районної ради, що припиняється, або керівника місцевого фінансового органу, утвореного до утворення та ліквідації районів. Розподіл залишків коштів має бути пропорційним розподілу фінансових (боргових) та/або майнових зобов'язань, що здійснюється у порядку правонаступництва, що обов'язково відображається у відповідному передавальному акті або розподільчому балансі».

Сєвєродонецька районна рада звернулася до відповідача 29 квітня 2021 року з приводу перерахування до бюджету Сєвєродонецького району частини залишків коштів ліквідованого Новоайдарського району, правонаступником якого став Щастинський район в особі Щастинської районної ради Луганської області. Від відповідача надійшов лист за №323 від 24.05.2021 року щодо відсутності доходу у районному бюджеті.

25 травня 2021 року наступне звернення - роз'яснення Сєвєродонецької районної ради до Щастинської районної ради з приводу перерахування коштів до Сєвєродонецького районного бюджету залишилось без відповіді.

До теперішнього часу відповіді на лист від 25.05.2021 року №01.01-19/97 не надійшло та питання залишається не вирішене.

З листа Сєвєродонецької районної державної адміністрації Луганської області від 21.10.2021 року №01-19-1648 стало відомо, що до районного бюджету не перераховано залишки коштів, що утворилися на кінець бюджетного періоду по Новоайдарському району. Станом на 01.01.2021 року залишок коштів становив 17598250,08 грн. Частину цього залишку, пропорційну до чисельності наявного населення, яке станом на 01.01.2020 проживало на територіях с. Смолянинове, с. Чабанівка та с. Кримське, а саме 1559380,94 грн, необхідно було перерахувати до районного бюджету Сєвєродонецького району.

Розрахунок: 8,861% - питома вага чисельності населення 3-х населених пунктів (3518 осіб) в загальній кількості чисельності населення Новоайдарського району (39700 осіб), яке проживало станом на 01.01.2020 року.

17598250,08 грн *8,861%=1559380,94 грн. Інформація Головного управління статистики у Луганській області щодо чисельності населення в розрізі адміністративно - територіальних одиниць станом на 01.01.2020 року надіслана Департаментом фінансів Луганської облдержадміністрації для врахування в роботі начальникам районних фінансових управлінь (лист від 26.11.2020 року № 01/03/01 - 06 - 2339)

Вказані обставини стали підставою для звернення позивача до суду.

Ухвалою суду від 06.12.2021 позов було залишено без руху для усунення недоліків. У встановлений судом строк позивачем недоліки було усунуто.

Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено, у зв'язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

Зважаючи на обставини та питання, які слід з'ясувати для правильного вирішення спору, суд вважає за необхідне розглядати справу за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до частини першої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина третя статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України).

Також позивачем в позовній заяві в якості третьої особи зазначено Сєвєродонецьку районну державну адміністрацію Луганської області.

Згідно з частиною другою статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи (частина п'ята статті 49 КАС України).

Зважаючи на предмет позову, суд вважає, що рішення суду у цій справі може вплинути на права та обов'язки Сєвєродонецької районної державної адміністрації Луганської області.

З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Сєвєродонецької районної державної адміністрації Луганської області.

Керуючись статтями 12, 49, 80, 160, 161, 171, 174, 175, 179, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження в справі за позовом Сєвєродонецької районної ради Луганської області до Щастинської районної ради Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення коштів.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Сєвєродонецьку районну державну адміністрацію Луганської області (код ЄДРПОУ 44107075, місцезнаходження: 93400, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, б. Дружби Народів, будинок 32А).

Призначити у справі підготовче засідання на 17 січня 2022 року на 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Роз'яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач - заперечення (ст. 164 КАС України), а треті особи - пояснення щодо позову або відзиву (ст. 165 КАС України) протягом п'ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача - з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача - з моменту отримання відповіді на відзив, а для третіх осіб - з моменту отримання позову або відзиву.

Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.

Справа розглядатиметься суддею Свергун І.О. одноособово.

Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяІ.О. Свергун