про передачу адміністративної справи за підсудністю
21 грудня 2021 року м. Київ № 361/6481/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1
до Служби у справах дітей Броварської міської ради
про визнання протиправною бездіяльності,
До Броварського міськрайонного суду Київської області звернувся ОСОБА_1 з позовом до Служби у справах дітей Броварської міської ради, в якому просить суд визнати протиправною бездіяльність Служби у справах дітей Броварської міської ради щодо непритягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за частиною 5 статті 184 КУпАП, що полягає в невиконанні нею Рішення виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області №775 від 25.06.2019, яке мало місце 15.06.2021.
Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 20.09.2021 адміністративну справу № 361/6481/21 передано за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями вказану адміністративну справу передано на розгляд головуючому судді Пановій Г.В.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
З'ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частиною другою вказаної статті обумовлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом позову є вимоги позивача щодо визнання протиправною бездіяльность Служби у справах дітей Броварської міської ради щодо непритягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за частиною 5 статті 184 КУпАП, що полягає в невиконанні нею Рішення виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області №775 від 25.06.2019, яке мало місце 15.06.2021
Таким чином дана позовна заява повинна бути подана до місцевого загального суду як адміністративного суду згідно приписів пункту 1 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема до Броварського міськрайонного суду Київської області, куди було направлено позов ОСОБА_1 .
Оскільки справа за позовом ОСОБА_1 до Сужби у справах дітей Броварської міської ради про визнання протиправною бездіяльності підсудна іншому суду, суд, за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне передати дану справу до Броварського міськрайонного суду Київської області (за підсудністю).
Відповідно до частини 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Відповідно до частини 1 статті 318 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Отже, порушення окружним адміністративним судом правил як предметної, так і територіальної підсудності є підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Наведене дає підстави стверджувати, що процесуальний закон забороняє адміністративним судам розглядати справи, які йому територіально не підсудні, і зобов'язує його направити таку справу на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Керуючись статтями 29, 248, 256, 294, 287, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Адміністративну справу № 361/6481/21 за позовом ОСОБА_1 до Служби у справах дітей Броварської міської ради про визнання протиправною бездіяльності передати за підсудністю на розгляд Броварського міськрайонного суду Київської області.
2. Копію ухвали про передачу справи за підсудністю надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Панова Г. В.