Рішення від 23.12.2021 по справі 300/5564/21

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" грудня 2021 р. справа № 300/5564/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Комунального підприємства "Водоканал" Долинської міської ради до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області про скасування припису №3 від 17.05.2021

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Водоканал" Долинської міської ради звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області про скасування припису №3 від 17.05.2021.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем за результатами проведеної перевірки протиправно прийнято припис, яким зобов'язано Комунальне підприємство "Водоканал" Долинської міської ради в термін до 01.10.2021 здійснити перерахунки споживачам зайво нарахованої плати за послуги централізованого водопостачання та водовідведення на суму 14042115,53 гривень згідно результатів проведеної перевірки, тим самим усунути допущені порушення при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін. Вважає, що підприємством не допущено порушень при формуванні цін та тарифів, оскільки судовими рішеннями у справі №300/519/20 не встановлено обов'язку позивача здійснити такий перерахунок для споживачів, а рішення Долинської районної ради №527-27/2008 скасовано в частині встановлення тарифу на централізоване водопостачання, в задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Враховуючи наведене, а також те, що вказане рішення Долинської районної ради є не скасованим і зберігає свою чинність, у відповідача відсутні підстави для внесення оскаржуваного припису, а припис є протиправним та підлягає скасуванню.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду 04.10.2021 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Позивачем усунуто недоліки позовної заяви у строк встановлений судом.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду 12.10.2021 відкрито провадження у даній адміністративній справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, за наявними у справі матеріалами.

Відповідач правом подання відзиву на адміністративний позов скористався, який надійшов на адресу суду 12.11.2021 (а.с. 52-55). Згідно відзиву відповідач позовні вимоги не визнав та зазначив, що за результатами перевірки встановлено порушення позивачем порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Вказав, що визнання протиправним та нечинним у судовому порядку рішення Долинської районної ради №877-44/2020 від 06.02.2020, яке встановлює тарифи на послуги централізованого постачання та водовідведення, унеможливлює його застосування при обчисленні плати за послуги з моменту його прийняття, а до встановлення нових тарифів слід користуватись попередніми тарифами встановленими рішенням Долинської районної ради №527-27/2018 від 29.03.2018 «Про тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення». Вважає, що оскільки позивачем безпідставно здійснене застосування тарифів визначених нечинним актом відсутні підстави для задоволення позовних вимог, а припис є таким, що не підлягає скасуванню. В задоволенні позовних вимог просить відмовити.

22.11.2021 на адресу суду надійшла відповідь на відзив, згідно якої позивач вказав, що у відзиві на адміністративний позов відповідач не спростував твердження та обґрунтування позовної заяви та заперечив факт завищення тарифів та їх економічної необґрунтованості. Вказав, що КП «Водоканал» Долинської міської ради не встановлює тарифи на водопостачання і водовідведення, оскільки такі тарифи у спірному періоді встановлені рішенням Долинської районної ради, яке на момент надання послуг було чинним і підстав його не виконувати у позивача не було. Позовні вимоги позивач підтримав у повному обсязі.

25.11.2021 на адресу суду надійшло заперечення (на відповідь на відзив) відповідача, у якому відповідач не погодився з доводами позивача, вважає, що припис складено у відповідності з вимогами закону. Вказав, що відповідач не міг діяти на підставі рішення Долинської районної ради №877-44/2020 від 06.02.2020, оскільки у випадку його визнання нечинним судом таке рішення втрачає чинність з моменту його прийняття. В задоволенні позову просив відмовити в повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Комунальне підприємство «Водоканал» Долинської міської ради зареєстроване як юридична особа з 13.04.1994, код ЄДРПОУ 03361626.

Згідно рішення Долинської міської ради №276-9/2021 від 21.04.2021 змінено попереднє найменування Комунальне підприємство «Долинське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» на Комунальне підприємство «Водоканал» Долинської міської ради (а.с. 7, 8). Цим же рішенням визначено Комунальне підприємство «Водоканал» Долинської міської ради таким, що надає соціально важливі послуги населенню.

На підставі наказу №332 від 22.04.2021 та направлення №448 від 22.04.2021 (а.с.90, 91) Головним управлінням Держспоживслужби в Івано-Франківській області здійснено плановий захід із здійснення державного нагляду (контролю) у Долинському виробничому управлінні водопровідно-каналізаційного господарства, код 03361626, місце провадження господарської діяльності: вул. Б.Хмельницького, 57, м. Долина.

За результатами проведення планової (позапланової) перевірки за дотриманням суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін було складено Акт №6 від 17.05.2021 (а.с.61-81).

Згідно висновків акту відповідачем встановлено, що позивачем необґрунтовано нараховано за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для бюджетних та інших споживачів в розмірі 14042115,53 грн. та необґрунтовано одержано виручку в сумі 12406735,11 грн.

Крім того, відповідачем було винесено припис № 3 від 17.05.2021, яким було зобов'язано позивача «…здійснити перерахунки споживачам зайво нарахованої плати за послуги централізованого водопостачання та водовідведення на суму 14042115,53 грн., згідно з актом перевірки, тим самим усунути допущення порушення при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін.; здійснити розрахунки тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та подати їх до органу місцевого самоврядування для встановлення у відповідності до вимог чинного законодавства…» (а.с. 8-10).

Не погоджуючись із вказаним приписом позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 4 статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.

Згідно з частиною 6 статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт.

Відповідно до частини 7 статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", на підставі акту, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Відповідно до частини 8 статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг визначені статтею 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 №1875-IV (в редакції, чинний на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон №1875-IV).

Так, положеннями пунктів 1-3 частини першої статті 7 Закону №1875-IV визначено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить: 1) затвердження та реалізація місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, участь у розробленні та реалізації відповідних державних і регіональних програм; 2) встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону; 3) затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, контроль за їх дотриманням.

Відповідно до частини другої статті 31 Закону №1875-IV, виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

Разом з тим, частиною третьою статті 31 Закону №1875-IV встановлено, що органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Згідно з частиною сьомою статті 31 Закону №1875-IV, центральні органи виконавчої влади несуть відповідальність за наслідки встановлення або регулювання цін/тарифів, що змінюються ними відповідно до їхніх повноважень.

Положеннями частини дев'ятої статті 31 Закону № 1875-IV врегульовано, що спори щодо формування та затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, а також відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із затвердженням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до частини десятої статті 31 Закону №1875-IV, у разі зміни протягом строку дії цін/тарифів обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від виконавця/виробника, зокрема, збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, виконавці/виробники проводять коригування встановлених цін/тарифів на житлово-комунальні послуги і подають на затвердження до органу, уповноваженого здійснювати встановлення таких цін/тарифів. При цьому перерахунок цін/тарифів може проводитися шляхом коригування лише тих складових структури цін/тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення. При коригуванні додатково враховується компенсація втрат (або вилучення необґрунтовано отриманих прибутків) від застосування не скоригованої на зміну вартості окремих витрат ціни/тарифу в період до встановлення скоригованих цін/тарифів.

Разом з тим, підпунктом 12 пункту 3 Порядку №869 встановлено, що структура тарифів - складові економічно обґрунтованих витрат, пов'язаних із провадженням у планованому періоді певного виду ліцензованої діяльності, які групуються за статтями, визначеними уповноваженими органами відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, що затверджені Мінфіном, та складові планованого прибутку, на основі яких розраховуються та встановлюються тарифи, а також витрати на відшкодування втрат.

Пунктом 2 Порядку №869 передбачено, що він застосовується під час установлення органами місцевого самоврядування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для суб'єктів природних монополій, а також для суб'єктів господарювання на суміжних ринках, зазначених у пункті 1 цього Порядку, та поширюється на таких суб'єктів під час розрахунку таких тарифів.

Крім того, пунктом 9 Порядку визначено, що для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ліцензіат подає уповноваженим органам у друкованому і електронному вигляді заяву та розрахунки тарифів на планований період за встановленими такими органами формами з відповідними розрахунками, підтвердними матеріалами і документами, що використовувалися під час їх проведення.

Так, рішенням Долинської районної ради «При встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» №877-44/2020 від 06.02.2020 встановлені тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Вказане рішення прийняте органом місцевого самоврядування за результатами розгляду заяви позивача із доданими до неї документами про необхідність приведення вказаних тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Подання позивачем заяви позивача із доданими до неї документами про необхідність приведення вказаних тарифів до економічно обґрунтованого рівня не заперечується сторонами та встановлено при розгляді справи №300/519/20, про що зазначено у судовому рішенні (а.с. 13-18) .

Обґрунтовуючи заперечення щодо задоволення позовних вимог, відповідач вказує, що рішення №877-44/2020 від 06.02.2020 було предметом оскарження в судовому порядку і за наслідками розгляду справи №300/519/20 вказане рішення визнано протиправним та нечинним, що унеможливлює його застосування при обчисленні плати за послуги з моменту його прийняття. Відтак на думку відповідача до встановлення нових тарифів слід користуватися попередніми тарифами встановленими рішенням Долинської районної ради №527-27/2018 від 29.03.2018 «Про тарифи на водопостачання та водовідведення».

Суд зазначає, що рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі №300/519/20 за позовом ТОВ «Світ шкіри» до Долинської районної ради про визнання протиправним та нечинним рішення Долинської районної ради №877-44/2020 від 06.02.2020 позов задоволено частково.

Визнано протиправним та нечинним рішення Долинської районної ради Івано-Франківської області від 06.02.2020 №877-44/2020 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» в частині встановлення тарифу на централізоване водопостачання, яке надається Долинським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства, для підприємств, установ, організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, суб'єктів підприємницької діяльності та інших підприємств, установ, організацій на рівні 60,00 гривень за 1000 літрів з (ПДВ). В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Також у вказаному судовому рішенні зазначено, що суд не надає правову оцінку щодо економічної необґрунтованості та невиправданості затверджених Долинською районною радою тарифів на водопостачання та водовідведення, у даному спорі саме порушення процедури прийняття рішення органом місцевого самоврядування має правовим наслідком його протиправність в частині.

Згідно рішення суду у справі відмовлено у задоволенні вимоги про відновлення чинності рішення Долинської районної ради від 29.03.2018 №527-27/2018 «Про тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення» в частині встановлення тарифу для підприємств на рівні 22 гривні за 1000 літрів (з ПДВ).

Вказане судове рішення набрало законної сили 03.03.2021 згідно постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду (а.с. 13-27).

Таким чином, враховуючи зміст судового рішення, посилання відповідача про втрату в повному обсязі чинності рішення Долинської районної ради Івано-Франківської області від 06.02.2020 №877-44/2020 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» є хибним.

Станом на момент розгляду судом вказаної справи рішення Долинської районної ради №877-44/2020 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» є чинним в частині встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, що надаються Долинським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства (КП «Водоканал» Долинської міської ради): для населення - з водопостачання - 13,90 грн./1000л (з ПДВ), з водовідведення - 5,80 грн/1000 л (з ПДВ); для підприємств, установ організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, суб'єктів підприємницької діяльності та інших підприємств, установ, організацій - з водовідведення - 50 грн./1000 л (з ПДВ). Чинними також є пункти 2 та 3 вказаного рішення.

Щодо твердження відповідача щодо встановлення нових тарифів слід користуватися попередніми тарифами встановленими рішенням Долинської районної ради №527-27/2018 від 29.03.2018 «Про тарифи на водопостачання та водовідведення» суд зазначає наступне.

Згідно п. 3 рішення Долинської районної ради Івано-Франківської області від 06.02.2020 №877-44/2020 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення», який станом на момент розгляду справи є чинним та судом не визнано протиправним, вирішено рішення районної ради від 29.03.2018 №527-27/2018 «Про тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення» вважати таким, що втратило чинність. За таких обставин твердження відповідача про необхідність застосування тарифів встановлених цим рішенням не ґрунтуються на вимогах закону, оскільки є неможливим користуватися попередніми тарифами встановленими нечинним рішенням.

За вказаних обставин, розрахунки відповідача зайво нарахованої плати за послуги централізованого водопостачання та водовідведення на суму 14042115,53 грн., які розраховані із застосуванням тарифів встановлених рішенням Долинської районної ради від 29.03.2018 №527-27/2018 «Про тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення» є необґрунтованими та помилковими.

Як встановлено судом тарифи за спірні періоди встановлені рішенням компетентного органу (Долинською районною радою) і діяли у спірному періоді, відтак у позивача не було правових підстав обчислювати вартість наданих послуг у іншому розмірі, ніж ті, які були встановлені рішенням Долинської районної ради Івано-Франківської області від 06.02.2020 №877-44/2020 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення».

Посилання відповідача на те, що вказане рішення визнано судом нечинним та втратило чинність з моменту його прийняття в повному обсязі є безпідставним.

Відповідно до підпункту 2 пункту «а» частини першої статті 28 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Отже, відповідач формально своєю вимогою, в порушення приписів статті 7 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», самостійно встановив відповідні тарифи на водопостачання та водовідведення, що не входить в його компетенцію.

Окрім того, за приписами частини 3 статті 31 Закону №1875-IV, органи місцевого самоврядування встановлюють ціни/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до Закону.

Аналогічні нормативні приписи містить пункт 2 частини 3 статті 4 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 09.11.2017 №2189-VIII.

Відповідно до статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Згідно з частиною 1 статті 59 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Як було зазначено вище, встановлення тарифів з водопостачання та водовідведення було виключною компетенцією Долинської районної ради.

Наразі, рішення районної ради є чинним в частині зазначеній судом, а тому у відповідача відсутні правові підстави для здійснення перерахунків споживачам нарахованої плати за послуги централізованого водопостачання та водовідведення на суму 14042115,53 грн. згідно з актом перевірки.

Наведені вище обставини та правове регулювання спірних правовідносин свідчать про протиправність оскаржуваного припису в частині зобов'язання позивача провести відповідний перерахунок.

Надаючи оцінку пункту 2 припису, яким зобов'язано позивача здійснити розрахунки тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та подати їх до органу місцевого самоврядування для встановлення у відповідності до вимог чинного законодавства суд зазначає наступне.

Враховуючи встановлену судом чинність рішення Долинської районної ради №877-44/2020 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» в частині встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, що надаються Долинським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства (КП «Водоканал» Долинської міської ради): для населення - з водопостачання - 13,90 грн./1000л (з ПДВ), з водовідведення - 5,80 грн/1000 л (з ПДВ); для підприємств, установ організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, суб'єктів підприємницької діяльності та інших підприємств, установ, організацій - з водовідведення - 50 грн./1000 л (з ПДВ) у позивача відсутні підстави здійснювати такі розрахунки щодо централізованого водопостачання та водовідведення для населення та з водовідведення для підприємств, установ організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, суб'єктів підприємницької діяльності та інших підприємств, установ, організацій.

Щодо розрахунків з централізованого водопостачання для підприємств, установ організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, суб'єктів підприємницької діяльності та інших підприємств, установ, організацій, а саме в цій частині вказане рішення визнано судом нечинним, слід зазначити наступне.

Мотивами визнання нечинним рішення Долинської районної ради №877-44/2020 в частині встановлення тарифу на централізоване водопостачання, яке надається Долинським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства, для підприємств, установ, організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, суб'єктів підприємницької діяльності та інших підприємств, установ, організацій на рівні 60,00 гривень за 1000 літрів з (ПДВ) у вказаному судовому рішенні зазначено, що суд не надає правову оцінку щодо економічної необґрунтованості та невиправданості затверджених Долинською районною радою тарифів на водопостачання та водовідведення, у даному спорі саме порушення процедури прийняття рішення органом місцевого самоврядування має правовим наслідком його протиправність в частині.

Цим же судовим рішенням встановлено, що прийняття рішення Долинської районної ради №877-44/2020 відбулось за результатами розгляду заяви позивача із доданими до неї документами про необхідність приведення вказаних тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Подання позивачем заяви позивача із доданими до неї документами про необхідність приведення вказаних тарифів до економічно обґрунтованого рівня не заперечується сторонами та встановлено при розгляді справи №300/519/20 про що зазначено у судовому рішенні. За таких обставин та враховуючи уже вчинені дії позивачем при формуванні тарифів та подання їх на затвердження уповноваженому органу, який встановлює ці тарифи вимога зазначена у п. 2 припису є безпідставною та необґрунтованою.

Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги є обґрунтованими, а оскаржуваний припис є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем за подання адміністративного позову сплачено судовий збір у розмірі 2270,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 08.10.2021 №40 (а.с.39).

Таким чином, судові витрати щодо сплати судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області № 3 від 17.05.2021.

Стягнути на користь Комунального підприємства "Водоканал" Долинської міської ради (код ЄДРПОУ 03361626, вул. Б.Хмельницького, 57, м. Долина, Івано-Франківська область, 77500) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 40309088, вул. Берегова, 24, м. Івано-Франківськ, 76019) сплачений судовий збір в сумі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Григорук О.Б.