21 грудня 2021 року
м. Київ
Справа № 910/13806/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Губенко Н.М. - головуючий, Бакуліна С.В., Баранець О.М.,
за участю секретаря судового засідання - Охоти В.Б.,
представників учасників справи:
позивача - Дем'яненко І.В.,
відповідача-1 - Дедіщева В.І.,
відповідача-2 - Боченко П.С.,
відповідача-3 - Білоконь М.В.,
третьої особи-1 - Краснощок Д.В.,
третьої особи-2 - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи"
про відмову від касаційної скарги
на рішення Господарського суду міста Києва
у складі судді Баранова Д.О.
від 26.02.2021 та
на постанову Північного апеляційного господарського суду
у складі колегії суддів: Майданевич А.Г., Андрієнко В.В., Коротун О.М.
від 27.09.2021
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа Крос", Акціонерного товариства "Фондова біржа ПФТС", Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Білоконь Миколи Вадимовича
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів: Приватне акціонерне товариство "Айбокс Банк", ОСОБА_1
про визнання недійсним аукціону, визнання недійсним протоколу аукціону та біржового контракту.
Ухвалою Верховного Суду від 17.11.2021 відкрито касаційне провадження у справі № 910/13806/20 за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" на рішення Господарського суду міста Києва від 26.02.2021 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 27.09.2021. Призначено касаційну скаргу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 07.12.2021 о 12:00 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, у залі судових засідань № 209.
Ухвалою Верховного Суду від 07.12.2021 оголошено перерву у судовому засіданні у справі № 910/13806/20 з розгляду касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" на рішення Господарського суду міста Києва від 26.02.2021 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 27.09.2021 до 21.12.2021 року о 12:15 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, у залі судових засідань № 209.
20 грудня 2021 Товариством з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" подано до Верховного Суду клопотання про відмову від касаційної скарги.
Частиною 4 статті 298 Господарського процесуального кодексу України визначено, що особа, яка подала касаційну скаргу, має право відмовитися від неї, а інша сторона має право визнати касаційну скаргу обґрунтованою в повному обсязі чи в певній частині до закінчення касаційного провадження. У разі відмови від касаційної скарги суд, за відсутності заперечень інших осіб, які приєдналися до касаційної скарги, постановляє ухвалу про закриття касаційного провадження.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 296 Господарського процесуального кодексу України суд касаційної інстанції закриває касаційне провадження, якщо після відкриття касаційного провадження особа, яка подала касаційну скаргу, заявила клопотання про відмову від скарги, за винятком випадків коли є заперечення інших осіб, які приєдналися до касаційної скарги.
Клопотання про відмову від касаційної скарги підписано директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" та подано до Суду до закінчення касаційного провадження.
У судовому засіданні 21.12.2021 представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" підтвердив подання директором товариства зазначеного клопотання.
З огляду на те, що клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" про відмову від касаційної скарги подано до закінчення касаційного провадження, до касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" інші особи не приєднувалися, а також відсутність заперечень інших осіб щодо зазначеного клопотання, відмова скаржника від касаційної скарги не суперечить законодавству та не порушує будь-чиїх прав і охоронюваних законом інтересів, Суд дійшов висновку, що клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" про відмову від касаційної скарги підлягає задоволенню, у зв'язку з чим касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" на рішення Господарського суду міста Києва від 26.02.2021 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 27.09.2021 у справі № 910/13806/20 підлягає закриттю.
Разом з тим, Суд зазначає, що відповідно до приписів частини 5 статті 298 Господарського процесуального кодексу України у разі закриття касаційного провадження у зв'язку з відмовою від касаційної скарги на судові рішення повторне оскарження цих рішень особою, що відмовилася від скарги, не допускається.
Враховуючи те, що дане касаційне провадження підлягає закриттю, у Суду відсутні підстави для розгляду клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" про передачу справи № 910/13806/20 на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
Керуючись статтями 234, 235, пунктом 1 частини 1 статті 296, частиною 4 статті 298 Господарського процесуального кодексу України, Суд
1. Прийняти відмову Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" від касаційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 26.02.2021 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 27.09.2021 у справі № 910/13806/20.
2. Закрити касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи" на рішення Господарського суду міста Києва від 26.02.2021 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 27.09.2021 у справі № 910/13806/20.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню.
Головуючий Н.М. Губенко
Судді С.В. Бакуліна
О.М. Баранець