Справа № 951/963/21
Справа № 3/951/699/2021
16 грудня 2021 року суддя Козівського районного суду Тернопільської області Братків І. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козова матеріали справи, які надійшли з Сектору поліцейської діяльності №1 (смт. Козова) Відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУП ГУ НП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, фізична особа підприємець, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
до Козівського районного суду Тернопільської області із Сектору поліцейської діяльності №1 (смт. Козова) Відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУП ГУ НП в Тернопільській області на розгляд надійшов протокол про адміністративне правопорушення, відповідно до якого 05.11.2021 р. близько 10:10 год. громадянка ОСОБА_1 , яка здійснює підприємницьку діяльність в продуктовому магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що в АДРЕСА_2 , допустила роботу своїх працівників, які на момент перевірки не мали сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 або ПЛР - тесту (негативного) не пізніше ніж за 72 години, чим порушила п.3.2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020.
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що у магазині, власником якого вона є, за наймом працює троє працівників. Станом на момент поревіврки одна із працівник буда хвора на COVID-19 та перебувала на самоізоляції. Інші працівники станом на зараз вакциновані, тобто порушення вже усунуто. Надала для огляду відповідні довідки та додаток дія.
Проаналізувавши матеріали адміністративної справи, суд дійшов до такого висновку.
Як вбачається з положень ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Згідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Диспозицією ч.1 статті 44-3 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначає правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, встановлює права, обов'язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.
Згідно з п.1 протоколу №13 Регіональної комісії з питань техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій при облдержадміністрації від 20.10.2021, встановлено на адміністративних територіях області з 00:00 год. 21 жовтня 2021 року наступні обмеження, а саме, з 00:00 год. 21 жовтня 2021 року заклади працюватимуть за умови наявності підтверджуючих документів у 100% працюючого персоналу та відвідувачів закладу про здійснення вакцинації (жовтий або зелений сертифікат) або негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведене не більш як за 72 години, або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 48 годин до здійснення заходу (відвідування закладу), або документ від лікаря про наявність протипоказань до вакцинування.
Суд вважає, що надані суду докази є належними та допустимими, оскільки зібрані в установленому законом порядку, і в своїй сукупності, взаємозв'язку, достатності та достовірності повністю підтверджують фактичні обставини вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, та винуватість в ньому ОСОБА_1 , підстав для сумніву в достовірності вказаних доказів у суду немає.
Згідно ч. 1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
При цьому, за ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно із ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення серед інших питань вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Крім визнання вини самою ОСОБА_1 її вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується та доведена матеріалами справи, дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, які відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами у справі про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №616202 від 05.11.2021 року року складеним із дотриманням вимог ст. 256 КУпАП та сумнівів у його достовірності не виникає, в якому викладені обставини вчинення правопорушення, зокрема те, що громадянка ОСОБА_1 , яка здійснює підприємницьку діяльність в продуктовому магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що в АДРЕСА_2 , допустила роботу своїх працівників, які на момент перевірки не мали сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 або ПЛР - тесту (негативного) не пізніше ніж за 72 години, чим порушила п.3.2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020, електронним рапортом від 05.11.2021 року, поясненнями ОСОБА_1 від 05.11.2021 року, підписаними власноруч та сумнівів не викликають, в яких остання вказала, що станом на момент проведення перевірки працівники магазину не були вакцинованими від COVID-19 та іншими матеріалами справи.
Разом з тим, в судовому засіданні встановлено, що недоліки, які було виявлено під час проведення перевірки 05.11.2021 року ОСОБА_1 усунуто, вказане підтверджується копією міжнародного свідоцтва про вакцинацію продавця ОСОБА_2 від 23.11.2021 року, згідно якого остання була вакцинована проти COVID-19, висновком лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації гострої респіраторної хвороби COVID-19, з якого вбачається, що ОСОБА_3 вакцинацію відтерміновано.
Згідно ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до вимог ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Розглянувши матеріали справи, враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, зважаючи на вид та розмір, передбаченого покарання, мету призначення покарання та співрозмірність можливого покарання вчиненому правопорушенню, тобто принципу розумності призначення покарання, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 44-3 КУпАП за малозначністю, оголосивши їй усне зауваження, оскільки діяння вчинене нею, хоча і містить в собі усі юридичні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, однак внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, дії правопорушника суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам.
Згідно з ч. 2 ст. 284КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст.33-35, ч. 1 ст. 44-3, 221, 283, 284 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та звільнити її від адміністративної відповідальності за малозначністю. Оголосити усне зауваження.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити.
Постанова судді у справі про адмініст ративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Козівський районний суд Тернопільської області протягом 10 /десяти/ днів з дня її винесення.
Суддя І. І. Братків