Постанова від 03.10.2007 по справі 18/194

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"03" жовтня 2007 р.

Справа № 18/194

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді ТимошевськоїВ.В. розглянув у відкритому судовому засіданні при секретарі судового засідання Горловій М.С. 03.10.2007 р. о 11:30 год. адміністративну справу №18/194

за позовом: Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Кіровоград

до відповідача: комунального підприємства "Довіра", смт. Димитрове Олександрійського району Кіровоградської області

про стягнення 12 813,30 грн.

Представники сторін:

від позивача - Пилипенко О.І , довіреність № 04-04/21 від 11.01.2007р., головний спеціаліст відділу забезпечення надходження та використання коштів штрафних санкцій;

від відповідача - бухгалтер Петрікова Р.І., довіреність № 1071 від 03.10.07.

Кіровоградським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів подано позовну заяву № 04-03/5067 від 23.08.2007 року про стягнення з комунального підприємства "Довіра" 12332,30 грн. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році та 481 грн. пені, а всього 12813,30 грн.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач заперечення на позов та інші витребувані судом документи не подав.

Розглянувши матеріали справи та оцінивши наявні в них докази, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі - Закон), передбачено, що для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства (об'єднання), установи і організації, фізичні особи, які використовують найману працю, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Порядок сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями адміністративно-господарських санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 70 (далі - Порядок).

Відповідно до вищезазначеного Порядку роботодавці сплачують суму адміністративно-господарських санкцій відділенням Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду) за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців на балансовий рахунок 3510 в установах Національного банку, відкритий в органах Державного казначейства, або на балансовий рахунок 2510 в установах комерційних банків до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Порушення строків сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення.

За даними звіту комунального підприємства "Довіра" про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 р. по формі № 10-ПІ, наданого до Кіровоградського обласного відділення Фонду та копія якого долучена до матеріалів справи (а.с.7) вбачається, що середньооблікова чисельність працюючих на підприємстві відповідача в 2006 році складала 65 осіб, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність - 1 особа.

Однак, згідно до нормативу, передбаченого ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів", у відповідача має бути працевлаштовано трьох інвалідів.

Відповідачем самостійно обчислено суму адміністративно-господарських санкцій в розмірі 12332,30 грн., яку відображено в рядку 06 звіту.

Виходячи із облікованих у звіті даних, середня річна заробітна плата у відповідача в 2006 році становила 6166,15 грн. (400800 грн. : 65). Кількість робочих місць, на яких не працевлаштовані інваліди - 2 робочих місця, тому сума адміністративно-господарських санкцій складає 12332,30 грн. (6166,15 х 2). Отже, відповідачем правильно обчислено суму адміністративно-господарських санкцій.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

З урахуванням вказаних норм та відповідно до Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Міністерством праці та соціальної політики України 15.05.2007 р. №223, позивачем за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій нараховано відповідачу пеню за період прострочення з 16.04. по 23.08.2007р. в сумі 481,00 грн.

З урахуванням викладеного, враховуючи ненадання відповідачем будь-яких доказів, які свідчили б про вжиття відповідачем заходів щодо створення робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2006 році, а також доказів своєчасної сплати адміністративно-господарських санкцій, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 71, ч. 4 ст. 94, ч.ч. 1-3 ст. 160, ст. ст. 162, 163, 254, 258, п. 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства "Довіра" (28040, Кіровоградська область, Олександрійський район, смт. Димитрове, вул. Крупської, 3А, ідентифікаційний код 13746043, р/р 26009051100225 в Кіровоградській філії "Приватбанк" у м. Олександрія, МФО 323583) на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (25009, м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 7А, р/р 31211230700006 ВДК в м. Олександрія, банк: Головне управління Держказначейства у Кіровоградській області, МФО 823016, код 24146085) - 12332 грн. 30 коп. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році та 481 грн. пені.

Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.

Суддя

В.В.Тимошевська