Постанова від 26.11.2021 по справі 570/4044/21

Справа № 570/4044/21

Номер провадження 3/570/2373/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2021 року м.Рівне

Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Гнатущенко Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Відділення поліції №1 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 від 06.08.2020, орган, що видав 5624, за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу серія ВАБ № 099379 від 01.09.2021 р., 27 серпня 2021 року о 06 год. 15 хв. ОСОБА_1 був відсутній по місцю свого проживання, чим порушив п.1 постанови Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 05.06.2020 року щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Судом було вжито належних заходів щодо його повідомлення про дату, час та місце розгляду справи.

Дослідивши докази долучені до протоколу про адміністративне правопорушення та оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, не доведена фактичними даними, що містяться у протоколі та додатках до нього.

Так, як вбачається із долученої до протоколу копії ухвали Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 05.06.2020 року, щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд на 1 рік 6 місяців з обеженнями, в т.ч. заборони виходу з дому з 22:00 до 06:00 год.

Як вбачається з фабули протоколу, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення 27.08.2021 року близько 06:15 год.

Як вбачається з пояснень ОСОБА_1 , 27.08.2021 року о 06:15 год. він був відсутній за місцем свого проживання у АДРЕСА_1 , окільки був у дівчини.

Як вбачається з рапорта поліцейського Мануйлика О.О., ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, двері будинку ніхто не відкрив. Проте не зазначено дату та час проведення службового завдання, а саме дотримання адміннагляду ОСОБА_1 , не вказано в якій годині останній був відсутній за місцем проживання.

Таким чином, з фабули протоколу та пояснень ОСОБА_1 вбачається, що порушення вчинено о 06:15 год. 27.08.2021.

Проте постановою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 05.06.2020 року встановлено відносно ОСОБА_1 адміністративний нагляд до 06:00 год.

Відповідно до ст. 256 КУпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до вимогст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа)встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Частиною 2 вказаної статті передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Оскільки складом правопорушення є наявність усіх об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням, суд вважає, в даному випадку склад правопорушення відсутній.

Таким чином, суд приходить до висновку, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не дають можливості ухвалити обґрунтоване та законне рішення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки суду не надані докази на підтвердження вчинення ним правопорушення.

У зв'язку з викладеним, згідност. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.247,283,284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Гнатущенко Ю.В.