Справа 688/3909/21
№ 1-в/688/177/21
Постанова
Іменем України
20 грудня 2021 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
без участі сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у режимі відеоконференцзв'язку з Державною установою «Шепетівська виправна колонія №98» в залі судових засідань в м. Шепетівці судове провадження за поданням начальника Державної установи «Шепетівська виправна колонія (№ 98)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, неодруженого, до засудження непрацював,
встановив:
10 грудня 2021 року начальник Державної установи «Шепетівська виправна колонія (№ 98)» звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , посилаючись на те, що він засуджений за злочини, пов'язані із незаконним обігом наркотиків, що відповідно до п.«г» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» є підставою для встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
Представник Державної установи «Шепетівська виправна колонія (№98)» ОСОБА_4 подав заяву про розгляд справи без участі представника, у якій подання підтримав з підстав, викладених у ньому, просив його задовольнити.
Засуджений ОСОБА_3 подав заяву про розгляд подання про встановлення адміністративного нагляду без його участі, не заперечив проти встановлення адміністративного нагляду.
Дослідивши матеріали подання, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 засуджений вироком Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 22 травня 2018 року за ч.1 ст.307, ч.2 ст.307, ст.ст. 69, 70 ч.1 КК України у виді 3 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.
Початок строку: 02 липня 2018 року. Кінець строку: 31 грудня 2021 року.
Відповідно до ст.158 КВК України, п.«г» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Згідно з п.«б» ч.1 ст.4 Закону підставами для застосування адміністративного нагляду є матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у «б» статті 3 цього Закону;
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (ч.1 ст. 6 Закону).
Судом встановлено, що ОСОБА_3 засуджений за вчинення тяжких злочинів, які є злочинами, пов'язаними з незаконним обігом наркотиків, за час відбування покарання допустив 1 порушення режиму утримання, стягнення знято у встановленому законом порядку, має 3 заохочення, позитивно характеризується ДУ «Шепетівська виправна колонія №98».
Адміністрацією установи відмічено позитивні зміни, які відбуваються в особистості засудженого та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки. Разом з тим, для свідомого відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства; повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві, засуджений потребує контролю з боку поліції після звільнення з місць позбавлення волі.
Суд зауважує, що обмеження, яке пропонує застосувати адміністрація установи, є необхідними для запобігання вчиненню ОСОБА_3 нових злочинів. Для реалізації вказаної мети необхідно проводити з ним профілактичну роботу, отримувати своєчасну інформацію про можливу участь у вчиненні правопорушення, чи його підготовку, контролювати його поведінку, а тому необхідно встановити реєстрацію в органах поліції один раз на місяць та з метою профілактики попередження скоєння нового злочину, пов'язаного з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, заборонити виїзд за межі району у власних справах без дозволу органу Національної поліції.
Суд зазначає, що такі обмеження є необхідними, та з урахуванням суспільного інтересу не є втручанням у право особи, звільненої з місць позбавлення волі на приватне життя.
Відтак, з врахування викладеного та з метою запобігання вчиненню ОСОБА_3 злочинів, як особою, звільненою з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на нього, відповідно до ст.3 п. «г» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» щодо ОСОБА_3 необхідно встановити адміністративний нагляд терміном 1 рік.
При цьому, відповідно до ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_3 обмеження у виді реєстрації в органі Національної поліції 1 раз на місяць та заборону виїзду за межі району у власних справах без дозволу органу Національної поліції.
Керуючись п. г ст. 3, ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
постановив:
Встановити адміністративний нагляд щодо засудженого ОСОБА_3 терміном на 1 (один) рік після звільнення його з місць позбавлення волі та обмеження у виді реєстрації в органі Національної поліції 1 раз на місяць та заборону виїзду за межі району у власних справах без дозволу органу Національної поліції.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя: Неоніла БЕРЕЗЮК