ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про заміну сторони виконавчого провадження
17 грудня 2021 року м. Київ № 640/18411/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С., розглянувши заяву про заміну боржника у виконавчому листі виданому в адміністративній справі:
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СМ Електро»
до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 13.06.2018, скасування наказу № 7730 від 27.04.2018, визнання протиправним та скасування рішення про опис майна у податкову заставу,
Товариство з обмеженою відповідальністю «СМ Електро» (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (далі - відповідач), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати наказ ГУ ДФС у м. Києві від 27.04.2018 № 7730 «Про проведення позапланової документальної виїзної перевірки ТОВ «СМ Електро», визнати протиправними та скасувати наступні податкові повідомлення-рішення: № 2842615147 від 13.06.2018, № 2852615147 від 13.06.2018, № 2872615147 від 13.03.2018, № 2862615147 від 13.06.2018; визнати протиправною та скасувати податкову вимогу від 06.09.2018 № 167890-17, а також визнати протиправним та скасувати рішення від 06.09.2018 № 167890-17 про опис майна у податкову заставу.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.05.2019 позовні вимоги задоволено, визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління ДФС у м. Києві від 27.04.2018 № 7730 «Про проведення позапланової документальної виїзної перевірки ТОВ «СМ Електро»; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у м. Києві № 2842615147 від 13.06.2018; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у м. Києві № 2852615147 від 13.06.2018; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у м. Києві № 2872615147 від 13.06.2018; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у м. Києві № 2862615147 від 13.06.2018; визнано протиправним та скасовано податкову вимогу від 06.09.2018 № 167890-17; визнано протиправним та скасовано рішення від 06.09.2018 № 167890-17 про опис майна у податкову заставу; стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СМ Електро» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у м. Києві судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 27 209 (двадцять сім тисяч двісті дев'ять) грн. 53 коп.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.11.2019 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.05.2019 залишено без змін.
10.12.2019 на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва у справі видано виконавчий лист.
Постановою Верховного Суду від 04.03.2021 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.05.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.11.2019 залишено без змін.
27.08.2021 через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) від відповідача надійшло клопотання про заміну сторони виконавчого провадження, а саме боржника у виконавчому листі з Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на його правонаступника - Головне управління Державної податкової служби у м. Києві.
Клопотання обгрунтоване тим, що в результаті проведеної реорганізації Головне управління Державної податкової служби у м. Києві є правонаступником Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві.
Відповідно до вимог ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд перейшов до розгляду заяви в порядку письмового провадження.
Судом встановлено, що пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 1200 від 18.12.2018 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України встановлено, що Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок); Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
У подальшому, розпорядженням № 682-р Кабінет Міністрів України погодився із пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Постановою Кабінету Міністрів України № 227 від 06.03.2019 затверджено положення про Державну податкову службу України, відповідно до п. 3 якого основними завданнями ДПС є: реалізація державної податкової політики, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків, зборів, платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), проведення розрахункових операцій, а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
Постановою Кабінету Міністрів України № 537 від 19.06.2019 затверджено перелік територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізовуються. Згідно із зазначеним переліком, Головне управління ДФС у м. Києві реорганізовується, шляхом злиття до Головного управління ДПС у м. Києві.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 31.07.2019 року до реєстру було внесено запис про реєстрацію Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, як юридичної особи.
Окрім того, з 01.08.2019 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено відомості щодо перебування в стані припинення юридичної особи - Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві.
Відповідно до ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Частиною 2 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження", у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Отже, підставою для заміни стягувача у виконавчому листі є припинення юридичної особи та перехід її прав і обов'язків до іншої юридичної особи.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви про заміну боржника у виконавчому листі виданого Окружним адміністративним судом міста Києва.
Керуючись статтею 379 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Заяву Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про заміну боржника у виконавчому листі - задовольнити.
Замінити божника у виконавчому листі, виданому Окружним адміністративним судом міста Києва від 10.12.2019 у справі № 640/18411/18 з Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (04655, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 39439980) на Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 43141267).
Ухвалу направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, відповідно до вимог ст.ст.293-297 КАС України.
Суддя А.С. Мазур