20 грудня 2021 року Справа № 160/23033/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Ількова В.В., при секретарі судового засідання - Мартіросян Г.А., за участю: представника відповідача-1 -Росітюк Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро, Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,-
23.11.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро, Дніпровської міської ради, в якому позивач просить:
- визнати протиправним і скасувати Рішення спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро Дніпровської міської ради від 16 листопада 2021 року, Протокол №38, а саме: п. 2 :” Встановити обмеження щодо пільгових перевезень пасажирів , які відповідно до законодавства користуються такими правами, на міських маршрутах загального користування авто та електротранспорту і метро і встановити час для здійснення таких перевезень щоденно з 10 год 00 хв. До 15 год 00 хв. В інший час пільга не діє.
В прохальній частині позовної заяви позивачем заявлено заяву про забезпечення позову та просить:
- для забезпечення позову згідно ст.151 КАСУ на момент розгляду справи у суді зобов'язати Відповідача 1: Дніпровська міська рада, Відповідача 2: Спеціальна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро Дніпровської міської ради призупинити Рішення спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро Дніпровської міської ради від 16 листопада 2021 року , Протокол №38, а саме: п. 2: Встановити обмеження щодо пільгових перевезень пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, на міських маршрутах загального користування авто та електротранспорту і метро і встановити час для здійснення таких перевезень щоденно з 10 год 00 хв. До 15 год 00 хв. В інший час пільга не діє.” .Заборонити Відповідачу 1: Дніпровська міська рада, Відповідачу 2:Спеціальна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характер у місцевого рівня у м.Дніпро Дніпровської міської ради повторно приймати будь-які подібні рішення щодо обмеження щодо пільгових перевезень пасажирів;
- зобов'язати Відповідача 1: Дніпровська міська рада, Відповідача 2:Спеціальна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро Дніпровської міської ради утриматися від прийняття рішень щодо обмеження пільгових перевезень пасажирів, зокрема, учасників бойових дій на міських маршрутах загального користування авто та електротранспорту і метро в будь-який час.
Ухвалою суду від 24.11.2021 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро, Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, відмовлено.
29.11.2021 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання.
17.12.2021 року від відповідача-1 надійшов відзив на позовну заяву та витребувані докази по справі.
20.12.2021 року відповідачем 1 до суду було подано клопотання про закриття провадження у справі №160/23033/21.
Сторони належним чином повідомлені про місце, дату та час судового засідання.
20.12.2021 року в підготовче судове засідання з'явився представник відповідача-1. В судовому засіданні підтримав заявлене клопотання про закриття провадження у справі.
Позивач та представник відповідача-2 не з'явились про день, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином.
Частиною 1 статті 205 КАС України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до частини 2 статті 183 КАС України, зокрема, визначено, що за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи доводи сторін та вирішуючи питання щодо закриття провадження у справі, суд зазначає про таке.
Відповідно до вимог статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі, зокрема, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
З матеріалів справи судом встановлено, що підставою для звернення позивачем до суду є визнання протиправним та скасування викладене в пункті 2 оформленого протоколом №38 засідання від 16 листопада 2021 року рішення спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня Дніпровської міської ради, яким встановлено терміном з 18 листопада 2021 року на період дії «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки, обмеження щодо пільгового перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, на міських маршрутах загального користування автотранспорту, електротранспорту і метрополітену, та встановлений час для здійснення таких перевезень щоденно з 10 год. 00 хв. до 15 год. 00 хв., та зазначено, що в інший час пільга не діє.
Відповідно до інформації з Урядового порталу з 00 год. 00 хв. 7 грудня на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та Києві скасовується червоний рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення прийняте на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 6 грудня.
Рішенням Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпро від 07.02.2021, оформлене Протоколом № 39 вирішено зняти контроль з пунктів 2, 3 Протоколу від 16.11.2021 № 38.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, обмеження встановлені в пункт 2 Протоколу від 16.11.2021 № 38 на засіданні спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня вичерпали свою дію - 07.05.2021 року.
З огляду на наведенні обставини та норми, відновлення законних прав та інтересів позивача на момент розгляду спору, відсутності вимог позивача про стягнення матеріальної та/або моральної шкоди, суд прийшов до висновку про закриття провадження у справі.
Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету (ч.2 ст.238 КАС України).
Оскільки в силу п.13 ч.1 ст.5 Закону України “Про судовий збір” позивача звільнено від сплати судового збору, то судовий збір поверненню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 238, 241-245, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Закрити провадження у справі №160/23033/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро, Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення.
Роз'яснити позивачу, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач 1: Дніпровська міська рада (49000, м.Дніпро, пр. Д. Яворницького, 75).
Відповідач 2: Спеціальна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро, Дніпровської міської (49000, м.Дніпро, пр. Д. Яворницького, 75).
Відповідно до статті 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 294-297 КАС України.
Повний текст ухвали складено 20.12.2021 року.
Суддя В.В. Ільков