20.12.2021 227/4710/21
Іменем України
20 грудня 2021 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Здоровиця О.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від відділу поліції №1 Покровського РУП ГУНП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП,
13.11.2021 р. близько 10:25 години гр. ОСОБА_1 будучи суб'єктом господарювання, що проводить діяльність у сфері реалізації продовольчих та непродовольчих товарів у приміщенні магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , порушила обмеження, встановлені для червоного рівня епідемічної небезпеки, а саме допустила до обслуговування клієнтів співробітника гр. ОСОБА_2 , яка не мала в наявності документу, визначеного постановою КМУ №1236 від 09.12.2020 р., на підтвердження факту отримання повного курсу вакцинації або негативного результату тестування на COVID-19, чим порушила п.п.1 п.3-5 постанови №1236 від 09.12.2020 р. зі змінами.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що вона є фізичною особою підприємцем, свою діяльність проводить в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Згідно договору від 08.02.2020 р. в неї в магазині працює продавець ОСОБА_2 . Стверджує, що продавець була вакцинована однією дозою вакцини, проте не мала с собою підтверджуючих документів. Зазначила, що в момент перевірки працівниками поліції клієнтів не було, та обслуговування покупців в той час не здійснювалось.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3 КУпАП виходячи з такого.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП, передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
Пунктом 1 постанови КМУ від 09.12.2020 р. за №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (в редакції станом на 27.10.2021 року), з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 31 грудня 2021 р. на території України встановлено карантин.
Відповідно до п.п.1 п.3-5 постанови КМУ від 09.12.2020р.за №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої SARS-CoV-2", передбачено, що на території регіонів, на яких установлений "червоний" рівень епідемічної небезпеки, забороняється приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і закладів громадського харчування в аеропортах.
Обмеження, передбачені підпунктами 1-7, 9, 14 та 16 цього пункту, не застосовуються за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів, користувачів), крім осіб, які не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу, ринку) негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу, ринку), або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
Вина ОСОБА_1 яка є ФОП і фактично є посадовою особою, у вчиненні інкримінованого їй правопорушення підтверджується:
протоколом серії ВАБ №796828 від 13.11.2021 р.;
письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 13.11.2021 року, які нею були підтверджені в судовому засіданні;
письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 13.11.2021 р., відповідно до яких, вона працює продавцем у ФОП ОСОБА_1 , перебуваючи на своєму робочому місці 13.11.2021 р. здійснювала продаж лише продовольчих товарів, проте не мала при собі сертифікату про вакцинацію, забула вдома. Має лише одну дозу вакцини.
копіями трудового договору №9 від 07.08.2019 р., посадової інструкції від 07.08.2019 р., договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність продавця касира від 08.02.2020 р.
Враховуючи обставини, які були встановлені в судовому засіданні, те, що вчинене адміністративне правопорушення є малозначним, дані про особу яка притягується до адміністративної відповідальності, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, відсутність негативних наслідків від вчиненого, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП і обмежитись усним зауваженням, а провадження по справі закрити.
Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Згідно ч.2 ст.284 КУпАП, постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження.
Керуючись ст.ст.22, 29, 44-3, 221 КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 КУпАП за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження.
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП - провадженням закрити на підставі ч.2 ст. 284 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя О.В. Здоровиця