Ухвала від 20.12.2021 по справі 357/13251/21

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Справа № 357/13251/21

1-в/357/604/21

УХВАЛА

про відмову в умовно-достроковому звільненні

20 грудня 2021 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - суддя ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

в режимі відеоконференції з державної установи «Білоцерківська виправна колонія (№ 35)»:

представник установи виконання покарань - ОСОБА_4 ,

засуджений - ОСОБА_5 ,

розглянувши в м. Біла Церква, у відкритому судовому засіданні, заяву засудженого ОСОБА_5 , про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання за вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 лютого 2017 року,

УСТАНОВИВ:

заява засудженого ОСОБА_5 обґрунтована тим, що відбув 3/4 строку покарання за вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 лютого 2017 року. За час перебування в місцях позбавлення волі характеризується позитивно, стягнень не має, має 12 заохочень, до роботи ставиться сумлінно, бере участь у роботах з благоустрою, вину у вчиненні злочину визнає, що свідчить про його виправлення.

В судовому засіданні засуджений ОСОБА_5 , повідомив, що він звертався до адміністрації колонії із заявою про умовно-дострокове звільнення, від якої відмовився, тому що йому не було куди їхати, через хворобу дружини. Злочин не вчиняв, а переплутав жінку у якої вирвав сумочку із дружиною.

Представник установи виконання покарань ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення заяви засудженого ОСОБА_5 , адже той став на шлях виправлення.

Прокурор ОСОБА_3 заперечував проти задоволення заяви засудженого ОСОБА_5 , оскільки той до неодноразово судимий за ст. 185, 187 КК України. Вже звільнявся умовно-достроково від відбування покарання за вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 22 квітня 2013 року. Під час, невідбутої частини покарання, за умовно-достроковим звільненням вчинив нове кримінальне правопорушення. Вини у його вчиненні не визнає. Наданий ним гарантійний лист ДП «Рітейл Центр» є неправдивим, оскільки ЄРДПОУ не містить даних про таке підприємство. Окрім того, місцем куди засуджений ОСОБА_5 має намір поїхати після звільнення знаходиться в Сумській області, а гарантійний лист містить місце роботи, яке знаходиться в м. Києві. Отже, вважав, що сукупність цих обставин свідчить, що до засудженого ОСОБА_5 не можна застосовувати умовно-дострокове звільнення, через недостатню ступінь виправлення.

Судом установлено, що згідно із вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 лютого 2017 року, ОСОБА_5 засуджений за ч. 2 ст. 187, ст. 71 КК України до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Строк відбування покарання вирішено рахувати з 27 червня 2016 року.

На підставі ч. 5 ст. 72 КК України зараховано ОСОБА_5 строк його попереднього ув'язнення з 27 червня 2016 року до 27 лютого 2017 року, з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Відповідно до ухвали Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 04 вересня 2017 року, зараховано ОСОБА_5 строк його попереднього ув'язнення з 28 лютого 2017 року до 07 червня 2017 року, з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Згідно із свідоцтвом про шлюб, ОСОБА_5 одружений.

Відповідно до довідки АВ № 0292850 від 09 липня 2015 року, ОСОБА_5 має третю групу інвалідності довічно.

Згідно із довідкою від 06 листопада 2019 року № 338, Сорокотязька сільська рада Білоцерківського району завірила, що до 2016 року на утриманні ОСОБА_5 перебувала донька.

Відповідно до характеристики від 17 грудня 2021 року, ОСОБА_5 за час відбування покарання характеризується позитивно

Згідно із довідкою, ОСОБА_5 має 13 заохочень за виконання покладених обов'язків, додержання правил поведінки, вимог безпеки праці.

Відповідно до довідки, б/н, ОСОБА_5 працевлаштований, отримував заробітну плату з жовтня 2020 року до листопада 2021 року.

Також, суду надано гарантійний лист ДП «Рітейл Центр», на підтвердження того, що ОСОБА_5 буде прийнято на роботу, після його звільнення.

Суд його відхиляє, оскільки юридична адреса в гарантійному листі та ЄРДПОУ не збігаються, а саме ДП «Рітейл Центр» перебуває в процедурі банкрутства.

Згідно із ч. 1 ст. 81 КК України, до осіб, що відбувають покарання у виді виправних робіт, службових обмежень для військовослужбовців, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

Відповідно до ч. 2 ст. 81 КК України, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Згідно із п. 3 ч. 3 ст. 81 КК України, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим: не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин, а також покарання, призначеного особі, яка раніше звільнялася умовно-достроково і вчинила нове умисне кримінальне правопорушення протягом невідбутої частини покарання.

Отже, однією із обов'язкових умов, для застосування умовно-дострокового звільнення є сумлінна поведінка засудженого, яка засвідчує, що він довів своє виправлення.

Як вбачається із наданих суду доказів, засуджений ОСОБА_5 неодноразово судимий за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 185, 187 КК України. Останнє вчинив в період умовно-дострокового звільнення. Вини у його вчиненні не визнав. Надав довідку, яка містить неправдиві відомості.

Таким чином, суд вважає, що заява засудженого ОСОБА_5 , про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання за вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 лютого 2017 року, не ґрунтується на вимогах ч. 2 ст. 81 КК України, оскільки засуджений ОСОБА_5 не довів своє виправлення, що свідчить введення суду в оману та не визнання ним вини у вчиненому кримінальному правопорушенні, за яке він відбуває покарання.

За таких обставин, керуючись ст. 81 КК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

в задоволенні засудженого ОСОБА_5 , про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання за вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 лютого 2017 року, - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена, в апеляційному порядку, до Київського апеляційного суду, через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області, протягом семи днів з дня її оголошення.

Для особи, яка перебуває під вартою, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня вручення їй копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили, в порядку визначеному ст. 532 КПК України.

Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1

Попередній документ
102047359
Наступний документ
102047361
Інформація про рішення:
№ рішення: 102047360
№ справи: 357/13251/21
Дата рішення: 20.12.2021
Дата публікації: 03.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (08.11.2021)
Дата надходження: 08.11.2021
Розклад засідань:
20.12.2021 09:00 Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДУБАНОВСЬКА ІРИНА ДМИТРІВНА
суддя-доповідач:
ДУБАНОВСЬКА ІРИНА ДМИТРІВНА
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Макарчук Микола Петрович