Справа № 292/1061/21
Номер провадження 3/292/793/21
21 грудня 2021 року смт. Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши матеріали справи, які надійшли з сектора поліцейської діяльності №1 відділення поліції №4 Житомирського районного управління ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженця с.Сколобів, Володарсько-Волинського району, Житомирської області,
громадянина України, з середньою спеціальною освітою, розлученого,
не працюючого, зареєстрованого та проживаючого по
АДРЕСА_1 ,
військовозобов'язаного, пільг та інвалідності не має,
ідентифікаційний номер - НОМЕР_1
за ч.3 ст.126 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 452189 вбачається, що 06 грудня 2021 року о 19 год. 44 хв., на автодорозі Т0603 с.Ягодинка Пулинського району 3 км.+300 м., водій ОСОБА_1 керував т/з ВАЗ 2101, будучи обмеженим у праві керування транспортними засобами згідно постанови про тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортним засобом від 05.03.2021 ВП №63433512 Хорошівського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), чим порушив п.2.1а ПДР.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення не визнав та пояснив, що 06 грудня 2021 року о 19 год. 44 хв. їдучи автомобілем ВАЗ 2101 по автодорозі із с.Ягодинка Пулинського району, був зупинений працівниками поліції, які повідомили про наявність відносно нього постанови Хорошівського районного відділу державної виконавчої служби від 05.03.2021 про встановлення тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами. Зазначив, що про винесення державним виконавцем вказаної постанови до повідомлення його про це 06.12.2021 працівниками поліції нічого не знав, з даним рішення його не знайомили та копію не вручали.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення (ст.251 КУпАП) є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов"язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
З диспозиції ч. 3 ст. 126 КУпАП вбачається, що адміністративна відповідальність передбачена за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до копії постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами ВП №63433512 від 05.03.2021 старшого державного виконавця Хорошівського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), ОСОБА_1 встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі згідно судового наказу № 276/1463/20, виданого 27.10.2020.
У матеріалах, крім протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.126 КУпАП та постанови державного виконавця із документів, які відповідно до статті 251 КУпАП, можуть містити будь-які фактичні дані щодо вчиненого правопорушення, відсутні.
Згідно пояснення, даного ОСОБА_1 в судовому засіданні, він про наявність відносно нього постанови Хорошівського районного відділу державної виконавчої служби про встановлення тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами нічого не знав, її копію не отримував.
Будь-яких пояснень правопорушника, свідків чи інших доказів до даного протоколу не додано.
Отже, до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення не додано жодного документа, який би підтверджував вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП, оскільки з долучених до протоколу документів не вбачається, що ОСОБА_1 до 06.12.2021 був обізнаний із прийнятим щодо нього державним виконавцем рішенням.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Дослідивши надані матеріали справи, враховуючи відсутність доказів про доведеність вини, приходжу до висновку про те, що матеріалами справи не доведено наявність в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, суддя приходить до висновку, що провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись п.1 ст.247, ст.ст.251, 283 КУпАП,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.126 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В. Ф. Лотуга