Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
07 грудня 2021 року № 520/8275/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рубан В.В.,
за участі
секретаря судового засідання - Кіт С.В.,
представника відповідачів - Шутової А.А,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотрансагентство" (пр. Індустріальний, буд. 3, Харків, 61089, 32438954) до Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8,м. Київ,04053, 43005393), Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії ,-
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Автотрансагентство", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової служби України, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення №2467873/32438954 від 12.03.2021 про відмову в реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.02.2021р. № 6 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- судові витрати покласти на відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 04.02.2021 року направлено до Єдиного реєстру податкових накладних розрахунок коригування №6 від 04.02.2021року. Згідно квитанції від 25.02.2021 року, реєстрація документа зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки сума компенсації вартості товару/послуги 8432, зазначеного у розрахунку корегування на зменшення суми податкових зобов'язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару/послуги), що відповідає п. 5 Критеріям ризиковості здійснення операцій ”. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних”. Позивачем до відповідача надіслано пояснення з наданням первинних документів. Рішеннями Комісії №2467873/32438954 від 12.03.2021 року відмовлено в реєстрації розрахунку коригування № 6 від 04.02.2021р. Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотрансагентство в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивач вважає рішення протиправним, а розрахунок коригування таким, що підлягає реєстрації.
Представник Головного управління ДПС у Харківській області через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідач, Державна податкова служба України, правом надати відзив на позов не скористався.
Представник відповідачів в судовому засіданні та у наданому до суду письмовому відзиві проти позову заперечувала, просила відмовити у його задоволенні, оскільки рішення прийнято на законних підставах та скасуванню не підлягають.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Дослідивши наявні матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Автотрансагентство" зареєстрована як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за номером 32438954. Основним з видів діяльності є 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля.
ТОВ «АВТОТРАНСАГЕНСТВО» (Постачальник) уклало з ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «У.П.Е.К.» (Покупець) Договір поставки №26-СХ від 26 жовтня 2020 року (надалі - Договір).
Умовами Договору передбачено: Постачальник за цим Договором зобов'язується передати у власність Покупця Товар, номенклатура, кількість і ціна якого визначаються відповідно до Специфікацій, які є невід'ємною частиною цього Договору (п. 1.1. Договору). Покупець зобов'язується прийняти та оплатити Товар, зазначений в Специфікаціях, що є невід'ємною частиною цього Договору (п. 1.2. Договору).
Асортимент, кількість і ціни на Товар та умова поставки узгоджуються Сторонами на підставі замовлення Покупця і відображаються в Специфікаціях, що є невід'ємною частиною цього Договору (п. 1.3. Договору). Розрахунки за Товар за Договором здійснюється в національній валюті України, в безготівковій формі, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника. За згодою Сторін розрахунки за цим Договором можуть також проводиться і шляхом видачі простих векселів згідно з чинним законодавством України (п. 2.3. Договору). Оплата за Товар по даному Договору здійснюється Покупцем протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту передачі Товару Постачальником Покупцеві та підписання уповноваженими представниками Сторін Акту приймання-передачі або видаткової накладної, якщо інший порядок та строки оплати не зазначено в Специфікації (п. 2.4.. Договору). Датою платежу за цим Договором є дата зарахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника, підтвердженням чого є відповідна виписка банку (п. 2.5. Договору). Сторони можуть передбачити в Специфікаціях до цього Договору інший порядок і термін оплати за окремою партією Товару (п. 2.6. Договору).
На виконання вищезазначених умов Сторони уклали Специфікацію №1 від 26 жовтня 2020 року до Договору на поставу Товару, а саме: Агрегату-зчіпки причіпної гідрофікованої боронувальної ЗПГ-15 (ЛІРА -15) в кількості 6 одиниць на загальну суму 1 478 767,75 грн. в тому числі ПДВ -20%, що становить 246 461,29 грн. Умовами специфікації сторони передбачили здійснення попередньої оплати у розмірі 1 400 000,00 грн. з ПДВ.
Відповідно до укладеної Специфікації №1 від 26 жовтня 2020 року до Договору на поставу Покупець - ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «У.П.Е.К.» згідно платіжного доручення №3140 здійснило попередньо оплату у розмірі 1400 000,00 грн. з ПДВ. Оплата здійснена 27.10.2020 року, що підтверджується банківською випискою за 27.10.2020 року.
ТОВ «АВТОТРАНСАГЕНСТВО» відповідно до приписів п.201.10. сг.201 ПКУ складено податкову накладну №3 від 27.10.2020 р. (далі за текстом ПН) та направлено 28.10.2020 р. для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно отриманої квитанції №1 від 28.10.2020 р. податкову накладну прийнято 28.10.2020 року (реєстраційний номер документа 9280008263).
Зазначена податкова накладна складена та зареєстрована за першою подією відповідно до вимог ст.187.1 Податкового кодексу України на попередню оплату згідно платіжного доручення №3140 від 27.10.2020 року за Агрегат-зчіпку причіпну гідрофіковану боронувальну ЗПГ-15 (ЛІРА -15) відповідно до Договору. Загальна сума податкового зобов'язання за ставкою 20% згідно податкової накладної №3 від 27.10.2020 р. становила 233 333,334 грн.
У ході виконання Договору між сторонами досягнуто домовленостей про зміну умов договору в частині номенклатури та кількості Товару, який має бути поставлений згідно специфікації №1 від 26 жовтня 2020 року, про що Сторони уклали Додаткову угоду (б/н) від 17 листопада 2020 року.
Умовами Додатковій угоді сторони передбачили наступне:
« 1.Сторони прийшли до згоди змінити умови Специфікації №1 від 26 жовтня 2020 року до ДОГОВОРУ ПОСТАВКИ №26-СХ від 26 жовтня 2020 року та викласти її в новій редакції.
2. У зв'язку зі зміною номенклатури та кількості поставленого товару Сторони прийшли до згоди попередню оплату у розмірі 651 145,00 грн. вважати як попередню оплату за Товар по Специфікації №1 від 26 жовтня 2020 року ( в редакції від 17.11.2020р) до ДОГОВОРУ ПОСТАВКИ №26-СХ від 26 жовтня 2020 року.
2. Залишкову суму коштів, які сплачені Покупцем у якості попередньої оплати згідно платіжного доручення №3140 від 27.10.2020 у розмірі 748 855,00 грн. постачальник зобов'язаний повернути Покупцеві у строк до 10 лютого 2021 року на його розрахунковий рахунок.
4. Інші умови Договору залишені без змін.»
Відповідно до змінених умов Специфікації №1 від 26 жовтня 2020 року в редакції від 17 листопада 2020 року Позивач (Постачальник) зобов'язався виконати постачання іншого товару, а саме: «борони шлейфової ЗПГІІ1-21 (ЛАРІ-21) в кількості 1 одиниці на загальну суму 651 145,00 грн. в тому числі ПДВ 20% в сумі 108 524.17 грн.
Після підписання Додаткової угоди та Специфікації №1 в новій редакції Позивач (Постачальник) здійснив постачання вказаного Товару, що підтверджується видатковою накладною №424 від 17 листопада 2020 року.
Разом з тим, як передбачено умовами Додаткової угоди Позивач (Постачальник) суму раніше сплачених коштів згідно платіжного доручення №3140 від 27.10.2020 року у розмірі 651 145,00 грн. зарахував як попередню оплату за Товар по Специфікації №1 від 26 жовтня 2020 року ( в редакції від 17.11.2020р.) до ДОГОВОРУ ПОСТАВКИ №26-СХ від 26 жовтня 2020 року.
На виконання п. З Додаткової угоди до договору, в якому зазначено, що «Залишкову суму коштів, які були сплачені Покупцем у якості попередньої оплати згідно платіжного доручення 3140 від 27.10.2020 у розмірі 748 855,00 грн. Постачальник зобов'язаний повернути Покупцеві у строк до 10 лютого 2021 року на його розрахунковий рахунок.» Позивач (Постачальник) здійснив повернення грошових коштів трьома платежами на загальну суму 748 855,00 грн. згідно наступних платіжних доручень: № 37 від 04.02.2021 року на суму 248 855,00 грн. (призначення платежу Повернення передоплати за сільгосптехніку згідно Договору №26-СХ від 26.10.2020 р. в т.ч. ПДВ 20% 41475,83 грн.); № 38 від 04.02.2021 року на суму 250 000,00 грн. ( призначення платежу повернення передоплати за сільгосптехніку згідно Договору №26-СХ від 26.10.2020 р. в т.ч. ПДВ 20% 41666,67 грн.); № 39 від 04.02.2021 року на суму 250 000,00 грн. ( призначення платежу повернення передоплати за сільгосптехніку згідно Договору №26-СХ від 26.10.2020 р. в т.ч. ПДВ 20% 41666,67 грн.)
Оскільки повернення попередньої оплати здійснювалося трьома платежами, позивачем подано три розрахунки коригування кількісних та вартісних показників: РК № 4 від 04.02.21р., по платіжному дорученню № 37 від 04.02.2021 року на суму 248 855,00 грн., РК № 5 від 04.02.21р., по платіжному дорученню № 38 від 04.02.2021 року на суму 250 000,00 грн. та РК № 6 від 04.02.21р., по платіжному дорученню № 39 від 04.02.2021 року на суму 250 000,00 грн.
Розрахунки коригування кількісних та вартісних показників № 4, від 04.02.21р., по платіжному дорученню № 37 від 04.02.2021 року на суму 248 855.00 грн. та № 5, від 04.02.21р., по платіжному дорученню № 38 від 04.02.2021 року на суму 250 000,00 грн. відповідачем прийняті без зауважень та податкові зобов'язання позивача відкориговані.
Реєстрація розрахунку коригування кількісних та вартісних показників № 6 від 04.02.21р., по платіжному дорученню № 39 від 04.02.2021 року на суму 250 000,00 грн . зупинена.
В квитанції про зупинення реєстрації №9036602394 від 25.02.2021 року зазначено, що «Сума компенсації вартості товару/послуги 8432, зазначеного у розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов'язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару/послуги), що відповідає п. 5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснений та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.»
Позивачем надано Повідомлення №1 від 04.03.2021 року про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено з поясненнями вих. №03/03-1 від 03 березня 2021 року. До зазначених повідомлення та пояснень додані також копії: Договору поставки №26-СХ від 26 жовтня 2020 року із Специфікацією №1 від 26 жовтня 2020 року; додаткової угоди (б/н) від 17 листопада 2020 року та Специфікації №1 від 26 жовтня 2020 року до ДОГОВОРУ ПОСТАВКИ №26-СХ від 26 жовтня 2020 року в новій редакції від 17 листопада 2020 року; банківської виписки про перерахування попередньої оплати згідно платіжного доручення №3140 від 27.10.2020 року на суму 1 400 000,00 грн. з ПДВ; платіжного доручення № 37, № 38, № 39 від 04.02.2021 року про повернення передоплати за сільгосптехніку згідно Договору №26-СХ від 26.10.2020 р.; видаткової накладної №424 від 17 листопада 2020 року про постачання товару.
Рішенням комісії ГУ ДПС №2467873/32438954 від 12.03.2021 року відмовлено в реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 6 від 04.02.2021р.
Позивач звернувся зі скаргою до Державної податкової служби України на вказане рішення комісії ГУ ДПС, Державна податкова служба України рішенням №14336/32438954/2 від 30.03.2021 року за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відмовила у задоволенні скарги.
Не погоджуючись з позицією контролюючого органу, позивач звернувся до суду.
На підтвердження здійснення господарських взаємовідносин між позивачем та ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «У.П.Е.К.» до суду надано первинні документи, які надавались позивачем відповідачу до та після зупинення реєстрації розрахунку корегування.
На час укладання та виконання зазначеного вище договору позивач та його контрагент були зареєстровані як юридичні особи та є платниками податку на додану вартість.
Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій товариства є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Первинні документи складаються під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкуванню оброблення даних на підставі первинних документів складаються зведені облікові документи товариства.
Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 грудня 2019 року № 1165, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).
Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.
Відповідно до вимог пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку №1165).
Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).
Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 №520 (далі по тексту - Порядок №520).
Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України “ Про електронні документи та електронний документообіг ”, “Про електронні довірчі послуги ” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Виходячи зі змісту вказаних норм, суд приходить до висновку, що рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації розрахунку корегувань приймається за результатами оцінки наданих підприємством документів.
Надані позивачем до контролюючого органу, а також до суду, первинні бухгалтерські документи підтверджують вчинення господарської операції та настання обставин, з якими закон пов'язує виникнення податкових зобов'язань та права виписки розрахунку коригування.
Суд зазначає, що до позивача було встановлено критерії оцінки ступеня ризиків, проте не враховано надані позивачем документи на усунення вказаних ризиків.
З огляду на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації розрахунку коригування.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що спірне рішення комісії ГУ ДПС у Харківській області про відмову в реєстрації розрахунку корегування від 04.02.2021р. № 6 є необґрунтованим, а тому підлягає скасуванню.
Враховуючи висновки суду про скасування оскаржуваного рішення, суд, з метою належного захисту прав позивача, вважає за необхідне зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок корегування від 04.02.2021р. № 6.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судові витрати розподіляються відповідно до статті 139 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення №2467873/32438954 від 12.03.2021 року про відмову в реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.02.2021р. № 6 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотрансагентство" (пр. Індустріальний, буд. 3, Харків, 61089, 32438954) судовий збір у розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн., в тому числі 1135 (одна тисяча сто тридцять п'ять) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 43005393) та 1135 (одна тисяча сто тридцять п'ять) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495).
Роз'яснити, що судове рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України (після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду; підлягає оскарженню до Другого апеляційного адміністративного суду у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України (протягом 30 днів з дати виготовлення повного судового рішення).
Повний текст рішення виготовлено 20.12.2021 року.
Суддя Рубан В.В.