20.12.2021 Справа № 696/1215/21
Провадження № 3/696/859/21
іменем України
20.12.2021 м. Кам'янка
Суддя Кам'янського районного суду Черкаської області Ніколенко О.Є., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Головного управління ДПС у Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого ФОП, за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП,
встановив:
До Кам'янського районного суду Черкаської області з Головного управління ДПС у Черкаській області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.155-1 КУпАП.
За провину ОСОБА_1 поставлено те, що останній порушив встановлений законом порядок проведення розрахунківу сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: встановлено факти продажу/реалізації ФОП ОСОБА_1 підакцизних товарів та проведення вказаних розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД; чим порушено вимоги п.11 ст.3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями; частина 1 статті 155-1 КУпАП .
За приписами ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не відповідають вимогам, передбаченим ст. 256 КУпАП, а справа підлягає поверненню до Головного управління ДПС у Черкаській області з наступних підстав.
Відповідно до ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Пунктом 12 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 № 566 передбачено, що у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.
У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у запрошенні час складається акт довільної форми, який засвідчує факт такої неявки. Акт підписується не менш як трьома посадовими особами контролюючого органу та реєструється у журналі реєстрації актів, що засвідчують факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
З аналізу наведених положень законодавства випливає, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, якщо ж особу неможливо виявити протокол складається в органі доходів і зборів, при цьому особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів належним чином. У разі неявки такої особи складається акт, який засвідчує факт такої неявки.
У порушення вимог законодавства протокол про адміністративе правопорушення №367/23-00-07-0729 від 25.11.2021 не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. В матеріалах справи відсутній акт, який засвідчує факт неявки ОСОБА_1 до уповноваженого органу, хоча сам протокол містить посилання на даний акт, також відсутні докази, що останній запрошувався для складення протоколу.
Також, всупереч вимогам ст.33 КУпАП до матеріалів адміністративної справи не додано характеристику особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Враховуючи, що матеріали справи містять вищезазначені недоліки, суд позбавлений можливості належно повідомити особу, яка притягується до адміністративної відповідальності про час, місце та дату розгляду справи та з'ясувати фактичні обставини події.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року (зі змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
За таких обставин вважаю за необхідне повернути адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.155-1 КУпАП до Головного управління ДПС у Черкаській області для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 245, 256, 278 КУпАП, суд,
постановив:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП - повернути доГоловного управління ДПС у Черкаській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.Є. Ніколенко