Справа № 643/19809/21
Провадження № 3/643/5098/21
17.12.2021 року суддя Московського районного суду м. Харкова Власенко М. В., розглянувши матеріали, які надійшли з управління патрульної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 236089, 28 жовтня 2021 року близько 07:40 год. за адресою: м. Харків, пр. Льва Ландау, 126, транспортний засіб «I-VAN», д. н. з. НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_1 здійснював регулярні перевезення пасажирів по міських автобусних маршрутах, режим маршрутного таксі, за маршрутом № 225 (ст. Основа - ст. м. Академіка Барабашова) у кількості 39 пасажирів, що перевищує кількість місць для сидіння пасажирів, передбачений технічною характеристикою транспортного засобу і становить 22 місця для сидіння, чим порушив п.п. 8 п. 2.2 Постанови КМУ № 1236 від 09 грудня 2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та Протокол № 22 засідання регіональної комісії ТЕБ та НС Харківської обласної державної адміністрації від 21 вересня 2021 року.
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 роз'яснені права та обов'язки, передбачені ст. 55, 56, 59, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
17 грудня 2021 року директор ТОВ «Укравтотранс плюс» звернувся до суду з клопотанням про передачу матеріалів відносно ОСОБА_1 на розгляд трудовому колективу для застосування заходів громадського впливу.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю. Просив задовольнити клопотання про передачу матеріалів відносно нього на розгляд трудового колективу.
Дослідивши матеріали справи та клопотання, суд встановив таке.
Представник трудового колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравтотранс плюс» просить суд передати матеріали відносно ОСОБА_1 , щодо якого складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, - на розгляд трудовому колективу товариства для застосування заходів громадського впливу, та закрити провадження у справі.
Разом з вищевказаним клопотанням суду надано протокол загальних зборів трудового колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравтотранс плюс» № 45 від 07 грудня 2021 року, копію трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 ; копію наказу ТОВ «Укравтотранс плюс» № 7/вк від 05 січня 2012 року про прийняття ОСОБА_1 та виробничу характеристику ОСОБА_1 , видану директором ТОВ «Укравтотранс плюс».
Згідно з трудовою книжкою ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 та наказом ТОВ «Укравтотранс плюс» № 7/вк від 05 січня 2012 ОСОБА_1 прийнятий на роботу до товариства з 05 січня 2012 року водієм автотранспортного засобу категорії D.
З протоколу загальних зборів трудового колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравтотранс плюс» № 45 від 07 грудня 2021року слідує, що під час загальних зборів вирішено взяти ОСОБА_1 на поруки трудового колективу товариства та взяти на себе обов'язок здійснювати щодо нього заходи виховного характеру.
З виробничої характеристики, виданої директором ТОВ «Укравтотранс плюс», слідує, що ОСОБА_1 працює у товаристві з 05 січня 2012 року на посаді водія автотранспортних засобів категорії D. За час роботи на підприємстві ОСОБА_1 не мав жодного випадку порушення трудової дисципліни, зарекомендував себе виключно з позитивної сторони. Є відповідальною особою, володіє високою професійною підготовкою, користується авторитетом та повагою керівництва підприємства, підтримує дружні відносини з колегами.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Обставини правопорушення підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 236089 від 28 жовтня 2021 року, письмовими поясненнями свідків та ОСОБА_1 , диском з відеозаписами, реєстраційною карткою транспортного засобу.
Вказані докази є узгодженими між собою, отримані у встановленому законом порядку та не викликають сумнівів у їх належності, допустимості та достовірності.
Перевіривши матеріали справи, суд доходить висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Європейський суд з прав людини вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року у справі «Ізмайлов проти Росії»).
Згідно ч. 1 ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Відповідно до ст. 23 КУпАП Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст. 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Положення зазначеної статті відображають принцип індивідуалізації адміністративної відповідальності, який означає відповідність заходу впливу, який обирається для правопорушника, меті адміністративній відповідальності. Він передбачає як індивідуальний підхід до застосування примусових заходів залежно від особистих якостей правопорушника та характеру і обставин вчинення проступку, так і можливість пом'якшення і навіть відмови держави від застосування заходів відповідальності, якщо її мета може бути досягнута іншим шляхом.
Разом з тим, з урахуванням вимог ст. 33 КУпАП, характеру вчиненого правопорушення та особи порушника, ступеня його вини, суд доходить висновку, що дане правопорушення не призвело до тяжких наслідків, а тому суд вважає допустимим застосування ст. 21 КУпАП.
Суд вважає, що попереджувальних цілей щодо ОСОБА_1 можливо досягти без застосування адміністративного стягнення. Застосуванням такого заходу як громадський вплив, буде достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобігання вчинення нових правопорушень із звільненням його від адміністративної відповідальності у відповідності до вимог ст. 21 КУпАП.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 працевлаштований, позитивно характеризується за місцем роботи, а також беручи до уваги те, що трудовим колективом ТОВ «Укравтотранс плюс» прийнято рішення про взяття його на поруки, суд вважає, що його слід звільнити від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу ТОВ «Укравтотранс плюс», що буде достатнім для його виправлення та попередження скоєння нових правопорушень.
Згідно ч. 2 ст. 284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Відтак, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 21, 44-3, 251, 252, 284 КУпАП, суд -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, та передати матеріали про адміністративне правопорушення на розгляд трудового колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравтотранс плюс» (код ЄДРПОУ 37875689, юридична адреса: 61002, м. Харків, вул. Мельникова, 23) для застосування до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , заходу (заходів) громадського впливу.
Зобов'язати керівництво Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравтотранс плюс» у десятиденний строк з дня одержання копії постанови повідомити Московський районний суд м. Харкова про заходи громадського впливу, які застосовані до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв'язку із вчиненням ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Московський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи.
Суддя М. В. Власенко