Рішення від 20.12.2021 по справі 360/6571/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

20 грудня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/6571/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області (далі - відповідач), в якому позивач просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за роботу за фактично відпрацьований робочий час у листопаді 2020 року - 72 години, у січні 2021 року - 49 годин, у лютому 2021 року - 64 години, у березні 2021 року - 32 години; у квітні 2021 року - 31 годину;

- зобов'язати Територіальне управління Служби судової охорони у Луганській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за роботу за фактично відпрацьований робочий час у листопаді 2020 року - 72 години, у січні 2021 року - 49 годин, у лютому 2021 року - 64 години, у березні 2021 року - 32 години; у квітні 2021 року - 31 годину (а.с.1-2).

В обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_1 в період з 04.06.2020 до 12.05.2021 проходив службу в Територіальному управлінні Служби судової охорони у Луганській області. В зазначений період позивач проходив службу на посадах: контролер І категорії (заступник командира відділення) другого взводу охорони ТУ ССО у Луганській області; контролер І категорії другого взводу охорони першого підрозділу охорони ТУ ССО у Луганській області; контролер І категорії 2 відділення 2 взводу охорони 1 підрозділу охорони ТУ ССО у Луганській області (лист відповідача від 07.06.2021 вих. № 43/4-482/21). Враховуючи особливий характер служби несення служби позивачем здійснювалось у святкові та вихідні дні, позмінно, з нерівномірним графіком та у нічний час, що вбачається з графіків службового навантаження за листопад 2020 року; січень, лютий, березень та квітень 2021 року. Згідно вищезазначених графіків службового навантаження у визначені місяці позивач відпрацював наступну кількість годин: у листопаді 2020 року - 240 годин; у січні 2021 року - 144 години; у лютому 2021 року - 224 години; у березні 2021 року - 208 годин; у квітні 2021 року - 136 годин. Враховуючи, що в січні та квітні 2021 року позивач перебував у відпустці в періоди з 02.01.2021 до 12.01.2021 та з 12.04.2021 до 25.04.2021, норма тривалості робочого часу для позивача в ці місяці складає 95 годин. Таким чином, враховуючи норми тривалості робочого часу позивачем понаднормово відпрацьовано: у листопаді 2020 року - 72 години; у січні 2021 року - 49 годин; у лютому 2021 року - 64 години; у березні 2021 року - 32 години; у квітні 2021 року - 31 година. Проте, відповідачем не було нараховано та виплачено позивачу грошову компенсацію за роботу за фактично відпрацьований надурочний час за вказані місяці, що вбачається з довідки про доходи від 14.06.2021 вих. № 43/4-503/21.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати грошової компенсації за роботу за фактично відпрацьований робочий час у листопаді 2020 року - 72 години, у січні 2021 року - 49 годин, у лютому 2021 року - 64 години, у березні 2021 року - 32 години; у квітні 2021 року - 31 годину, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Відповідач до канцелярії суду через відділ діловодства та обліку звернення громадян 07.12.2021 за вхідним реєстраційним номером 43067/2021 надав відзив на позовну заяву від 06.12.2021 №43/4-996/21 (а.с.41-48), в якому заперечував проти задоволення позову. В обґрунтування зазначив, що згідно з наказом територіального управління Служби судової охорони у Луганській області від 04.06.2020 № 97о/с ОСОБА_1 прийнято на службу до Служби судової охорони на посаду контролера І категорії (заступника командира відділення) другого взводу охорони першого підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Луганській області. 04 червня 2020 року укладено контракт про проходження служби в Службі судової охорони з ОСОБА_1 , який зареєстровано за № 38. Контракт № 38 містить розділ III. Робочий час, в якому зазначено, що службовий час і час відпочинку Сторони 2 визначаються відповідно до Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони (пукт 1 розділу III). Розподіл службового часу співробітників визначається розпорядком дня, затвердженим керівником підрозділу Служби (пункт 2 розділу III). Особливий характер служби в Службі для сторони 2 містить такі спеціальні умови: служба у святкові та вихідні дні, служба позмінно, служба з нерівномірним графіком, служба в нічний час (пункт 3 розділу III). Пунктом 1 розділу IV Контракту № 38 визначено, що Сторона 2 отримує грошове забезпечення, розмір та умови виплати якого визначаються актами законодавства України. Відповідно до пункту 1 розділу VII Контракту № 38 строк дії цього контракту з 04.06.2020 до 04.06.2022. 04 червня 2020 року контролер І категорії (заступник командира відділення) другого взводу охорони першого підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони сержант Служби судової охорони ОСОБА_1 прийняв Присягу співробітника Служби судової охорони. Позивач виконував службові обов'язки з охорони приміщень Луганського окружного адміністративного суду. Відповідно до наказу територіального управління Служби судової охорони у Луганській області від 16.11.2020 № 319о/с, за особистим бажанням, сержанта Служби судової охорони ОСОБА_1 було призначено на нижчу посаду контролера І категорії другого взводу охорони першого підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Луганській області. Відповідно до наказу територіального управління Служби судової охорони у Луганській області від 31.12.2020 № 385о/с, у зв'язку з проведенням організаційно штатних заходів, сержанта Служби судової охорони ОСОБА_1 було призначено на рівнозначну посаду контролера І категорії 2 відділення 2 взводу охорони 1 підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Луганській області. При цьому місце несення служби змінилось та позивач виконував службові обов'язки з охорони приміщень Сєвєродонецького міського суду Луганської області. Наказом територіального управління Служби судової охорони у Луганській області від 11.05.2021 № 115о/с контролера І категорії 2 відділення 2 взводу охорони 1 підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Луганській області сержанта Служби судової охорони ОСОБА_1 звільнено зі служби в Службі судової охорони у запас Збройних Сил (із постановкою на військовий облік), за власним бажанням з 12.05.2021. На підставі пунктів 2, 4, 6 розділу VI Контракту № 38, у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 зі служби в Службі судової охорони, 12.05.2021 було припинено дію та розірвано цей контракт, про що складено відповідну угоду від 12.05.2021. Відповідно до підпункту 4.1 пункту 4 спільного наказу Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області та територіального управління Служби судової охорони у Луганській області від 17.06.2020 № 41 /о/181 «Про прийняття під охорону Сєвєродонецького міського суду Луганської області» встановлений режим несення служби на посту пропуску та охорони - добовий. Наказом Служби судової охорони від 07.07.2020 № 287 було затверджено Інструкцію з організації та несення служби з охорони приміщень судів, органів та установ системи правосуддя, підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, забезпечення в суді безпеки учасників судового процесу. Виконання службових завдань Позивачем у період його служби в Управлінні відображено у відповідних графіках службового навантаження співробітників відділення другого взводу охорони першого підрозділу охорони (з охорони ЛОАС) територіального управління Служби судової охорони у Луганській області та графіках службового навантаження співробітників 2 відділення 2 взводу охорони 1 підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Луганській області. Відповідач зазначив, що позивач у період його служби в Управлінні не звертався до керівництва з рапортами про надання йому часу для відпочинку в порядку компенсації за виконання службових обов'язків у вихідні, святкові та неробочі дні. Вимога позивача виплатити грошову компенсацію за роботу за фактично відпрацьований робочий час на умовах та у розмірах, визначених КЗпП України, суперечить вищенаведеному, а відтак не може бути задоволена, що у свою чергу вказує на безпідставність позовних вимог. На підставі викладеного, просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Відповідачем до матеріалів справи надані також пояснення, в яких вказано, що відповідно до пункту 24 розділу І Порядку виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони, за виконання службових обов'язків понад установлений службовий час, у вихідні, святкові та неробочі дні грошове забезпечення співробітникам додатково не виплачується. Згідно з підпунктом 5 пункту 16 розділу І Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя № 1052/0/15-19 від 04.04.2019, співробітникам Служби, які виконували службові обов'язки у вихідні, святкові та неробочі дні, крім співробітників які працюють у змінному режимі, відповідний час для відпочинку в порядку компенсації надається протягом двох наступних місяців. З огляду на вищезазначене виплата грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони здійснюється на підставі спеціальних правил та процедур, встановлених спеціальними актами законодавства України, та у територіального управління Служби судової охорони у Луганській області відсутні правові підстави для нарахування та виплати співробітнику ОСОБА_1 додаткового виду грошового забезпечення у вигляді грошової компенсації за виконання службових обов'язків понад установлений службовий час, у вихідні, святкові та неробочі дні за період листопад 2020 року, січень - квітень 2021 року (а.с.40).

Ухвалою суду від 15.11.2021 прийнято позовну заяву до розгляду після усунення її недоліків та відкрито провадження у справі, призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.24-25).

Ухвалою суду від 07.12.2021 у задоволенні заяви представника Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін відмовлено (а.с.66-67).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 (а.с.3,4,5).

З трудової книжки позивача серії НОМЕР_2 вбачається, що ОСОБА_1 наказом Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області №97 о/с прийнято на службу до служби судової охорони та наказом від 11.05.2021 звільнено зі служби (а.с.6-7).

Відповідно до Контракту №38 від 04.06.2020 про проходження служби в Службі судової охорони ОСОБА_1 прийняти на посаду контролера І категорії (заступника командира відділення) другого взводу першого підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Луганській області (а.с.51-54).

Відповідачем до матеріалів справи надано довідку від 30.11.2021 №3/37, в якій зазначив, що в матеріалах справи ОСОБА_1 відсутні рапорти про надання йому часу для відпочинку в порядку компенсації за виконання службових обов'язків у вихідні, святкові та неробочі дні (а.с.55).

Також, в матеріалах справи наявний: графік службового навантаження співробітників відділення другого взводу охорони першого підрозділу охорони (з охорони ЛОАС) територіального управління Служби судової охорони у Луганській області на листопад 2020 року (а.с.9); графік службового навантаження співробітників 2 відділення другого взводу охорони першого підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Луганській області на січень 2021 року (а.с.10); графік службового навантаження співробітників 2 відділення другого взводу охорони першого підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Луганській області на лютий 2021 року (а.с.11); графік службового навантаження співробітників 2 відділення другого взводу охорони першого підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Луганській області на березень 2021 року (а.с.12); графік службового навантаження співробітників 2 відділення другого взводу охорони першого підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Луганській області на квітень 2021 року (а.с.13).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовані вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд визначає Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VIII (далі - Закон №1402-VIII).

Згідно зі статтею 160 Закону №1402-VIII підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу здійснює Служба судової охорони.

Відповідно до частини першої статті 161 Закону № 1402-VІІІ служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах.

Відповідно до частини другої статті 163 Закону № 1402-VІІІ призначення на посади та звільнення з посад співробітників Служби судової охорони у центральному органі управління та керівників і заступників керівників територіальних підрозділів Служби здійснюється Головою Служби судової охорони, а інших співробітників Служби судової охорони у територіальних підрозділах - керівниками відповідних територіальних підрозділів. Призначення на посади співробітників Служби судової охорони (крім призначення на рівнозначні або нижчі посади) здійснюється виключно за результатами конкурсу, що проводиться Державною судовою адміністрацією України в порядку, визначеному Вищою радою правосуддя.

Згідно з частиною шостою статті 163 Закону № 1402-VІІІ (в редакції що діяла на час проходження служби Позивачем в Управлінні), порядок проходження служби співробітниками Служби судової охорони визначається у відповідному положенні, яке затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Голови Служби судової охорони, погодженим із Державною судовою адміністрацією України.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 4 квітня 2019 року № 1052/0/15-19 затверджено Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони (далі - Положення № 1052/0/15-19), згідно з яким співробітниками Служби є громадяни, які в добровільному порядку прийняті на службу до Служби, склали Присягу співробітника Служби (пункт 3 розділу І).

Відповідно до пунктів 1-3 розділу V Положення №1052/0/15-19 контракт про проходження служби - це письмовий договір, що укладається між громадянином України та державою, від імені якої виступає Служба, за результатами конкурсу для визначення правових відносин між сторонами під час проходження служби. З особою, яка призначається на посаду молодшого складу Служби та вперше прийнята на службу, укладається контракт строком на два роки в порядку та на умовах, що визначені Головою Служби. Контракт є підставою для видання наказу про прийняття особи на службу.

Як вже було зазначено, 04 червня 2020 року укладено контракт № 38 про проходження служби в Службі судової охорони з ОСОБА_1 (а.с.51-54).

Відповідно до розділу ІІІ вищевказаного Контракту, службовий час і час відпочинку Сторони 2 ( ОСОБА_1 ) визначаються відповідно до Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони (пункт 1 розділу III). Розподіл службового часу співробітників визначається розпорядком дня, затвердженим керівником підрозділу Служби (пункт 2 розділу III). Особливий характер служби в Службі для сторони 2 містить такі спеціальні умови: служба у святкові та вихідні дні, служба позмінно, служба з нерівномірним графіком, служба в нічний час (пункт 3 розділу III).

Пунктом 1 розділу IV Контракту № 38 визначено, що Сторона 2 ( ОСОБА_1 ) отримує грошове забезпечення, розмір та умови виплати якого визначаються актами законодавства України.

Відповідно до пункту 1 розділу VII Контракту № 38 строк дії цього контракту з 04.06.2020 до 04.06.2022.

Відповідно до п.п.1 п.12 Розділу І Положення №1052/0/15-19 співробітники вважаються такими, що виконують обов'язки Служби на території центрального органу управління та територіальних підрозділів або в іншому місці служби (занять) протягом службового часу, включаючи перерви, встановлені внутрішнім розпорядком.

Відповідно до п.16 Положення №1052/0/15-19 службовий час і час відпочинку співробітників: 1) особливий характер служби містить такі спеціальні умови для певних категорій співробітників: службу у святкові та вихідні дні; службу позмінно; службу з нерівномірним графіком; службу в нічний час; 2) розподіл службового часу співробітників визначається розпорядком дня, який затверджує керівник відповідного органу (підрозділу) Служби; 3) для співробітників установлюється п'ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями; 4) вихідні, святкові та неробочі дні є днями відпочинку для всіх співробітників, крім залучених до виконання службових обов'язків; 5) співробітникам Служби, які виконували службові обов'язки у вихідні, святкові та неробочі дні, крім співробітників, які працюють у змінному режимі, відповідний час для відпочинку в порядку компенсації надається протягом двох наступних місяців.

Внутрішній розпорядок, в якому визначено вимоги до організації несення служби, та розпорядок дня в підрозділах встановлюються керівниками (начальниками) центрального органу управління та територіальних підрозділів з урахуванням особливостей діяльності таких підрозділів (п. 17 Положення №1052/0/15-19).

Відповідно до п.п.4.1 п.4 Наказу від 17.06.2020 №41/о/181 «Про прийняття під охорону Сєвєродонецького міського суду Луганської області» - встановлено кількість постів та їх чисельність: пост пропуску та охорони режим несення служби - добовий (а.с.56-57).

Відповідно до п.п.4.1 п.4 Наказу від 18.06.2020 №16/С-од/191 «Про прийняття під охорону Луганського окружного адміністративного суду» - встановлено кількість постів та їх чисельність: пост пропуску та охорони режим несення служби - добовий (а.с.58-59).

Відповідно до ст.165 Закону №1402-VIII грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України на рівні не нижчому, ніж установлений для поліцейських, і повинно стимулювати до комплектування Служби судової охорони кваліфікованими співробітниками. Співробітникам Служби судової охорони гарантується інший соціальний захист в обсягах та порядку, передбачених Законом України "Про Національну поліцію" для поліцейських, за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на фінансування Служби судової охорони.

Нарахування грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 № 289 «Про грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони» (далі - Постанова КМУ № 289).

Відповідно до п.2 Постанови КМУ № 289 порядок виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони затверджується Державною судовою адміністрацією.

Так, грошове забезпечення у органах судової охорони здійснюється на підставі Порядку виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України №384 від 26.08.2020 (далі - Порядок).

Так, відповідно до пунктів 4-7 Порядку грошове забезпечення включає:

1) щомісячні основні види грошового забезпечення;

2) щомісячні додаткові види грошового забезпечення;

3) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать:

1) посадовий оклад;

2) оклад за спеціальним званням;

3) надбавка за стаж служби.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать:

1) підвищення посадового окладу;

2) надбавки;

3) доплати;

4) премія.

До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать:

1) винагороди;

2) допомоги.

Пунктом 24 розділу І Порядку чітко визначено, що за виконання службових обов'язків понад установлений службовий час, у вихідні, святкові та неробочі дні грошове забезпечення співробітникам додатково не виплачується.

Таким чином, виплата грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони врегульована спеціальними нормативно-правовими актами, а тому відсутні правові підстави для нарахування та виплати позивачу додаткового виду грошового забезпечення у вигляді грошової компенсації за виконання службових обов'язків понад установлений службовий час.

Суд вважає неприйнятними посилання позивача на норми Кодексу законів про працю України та Закон України «Про державну службу», оскільки до спірних правовідносин вони не можуть бути застосовані у зв'язку з наявністю вказаного вище спеціального законодавства, саме яким і врегульовані спірні правовідносини.

Позивач за характером служби не відносився ані до вільнонайманого персоналу, на яких поширюються норми КЗпП України, ані до державних службовців, на яких поширюється дія Закону України «Про державну службу».

За встановлених в цій справі фактичних обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, суд дійшов висновку, про відсутність правових підстав для визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за понаднормовану роботу у листопаді 2020 року, січні - квітні 2021 року. У зв'язку з цим відсутні правові підстави і для зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію за понаднормовану роботу за вказані періоди. Як наслідок, у задоволенні позову слід відмовити повністю.

За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. «Руїз Торія проти Іспанії» (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09 грудня 1994 року, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.

З урахуванням зазначеного суд не надає оцінку іншим доводам позивача, оскільки вони не мають суттєвого впливу на рішення суду за результатами вирішення цього спору.

Згідно з частиною 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Виходячи з меж та підстав заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають, у зв'язку з чим у задоволенні позову слід відмовити.

Питання про розподіл судових витрат відповідно до вимог статті 139 КАС України судом не вирішується, оскільки позивач згідно з пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 241-246, 250, 255, 262, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.М. Басова