Іменем України
14 грудня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/5546/21
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Басової Н.М.
при секретарі судового засідання: Бутенко К.В.,
за участю:
представника позивачів: Фоменка Д.А.,
представника відповідача: Курганова В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визнання протиправним та скасування розпорядження,
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач 1), ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2 , позивач 2) до Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі - відповідач, Сєвєродонецька МВЦА), в якій позивачі просили суд визнати протиправним та скасувати розпорядження керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області №1671 від 06 вересня 2021 року «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) по ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП»».
Позовні вимоги обґрунтовують тим, що розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області № 705 від 17 травня 2021 року оголошено конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади та серед іншого затверджено Конкурсну документацію на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади (Додаток 2).
Конкурсна документація в Додатку 2 до розпорядження № 705 від 17 травня 2021 року містила інформацію про обсяг послуг, тариф на послуги та вимоги щодо якості надання послуг з вивезення побутових відходів; орієнтовні обсяги утворення побутових та великогабаритних відходів; характеристику території, де повинні надаватися послуги з вивезення побутових відходів; перелік населених пунктів та чисельність наявного населення міста та прилеглих населених пунктів; характеристику об'єктів утворення відходів, житлового фонду міста та прилеглих населених пунктів тощо.
Відповідно до п. 4.5. Конкурсної документації тариф на послуги з вивезення побутових відходів встановлюється розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської ВЦА за результатами конкурсу у розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат, поданих виконавцем на конкурс. Виконавець не може впродовж року з дня оголошення переможця конкурсу вимагати від Замовника збільшення тарифу понад розмір поданих на конкурс економічно обґрунтованих витрат.
Розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області № 954 від 16.06.2021 внесено зміни до п. 1 розпорядження керівника Сєвєродонецької міської ВЦА від 17.05.2021 № 705 «Про конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади», зокрема, внесено зміни в Додаток 2, який викладено в новій редакції, що додається.
Вищевказані зміни стосувались лише перенесення дати проведення конкурсу з 17 червня 2021 року на 22 червня 2021 року та перенесення кінцевого терміну подання конкурсних пропозицій відповідно з 16 червня 2021 року на 18 червня 2021 року.
В іншій частині, Конкурсна документація згідно Додатку до розпорядження № 954 від 16 червня 2021 року залишилась незмінною, зокрема щодо: обсягу послуг; тарифу на послуги; вимог щодо якості надання послуг з вивезення побутових відходів; обсягу утворення побутових та великогабаритних відходів; характеристики території, де повинні надаватися послуги з вивезення побутових відходів; переліку населених пунктів та чисельності наявного населення міста і прилеглих населених пунктів; характеристики об'єктів утворення відходів, житлового фонду міста та прилеглих населених пунктів тощо.
Незмінним залишився і пункт 4.5. Конкурсної документації, згідно якого Виконавець не може впродовж року з дня оголошення переможця конкурсу вимагати від Замовника збільшення тарифу понад розмір поданих на конкурс економічно обґрунтованих витрат.
Рішенням конкурсної комісії, яке оформлено Протоколом № 1 від 22 червня 2021 року, за результатами оцінки критеріїв відповідності кваліфікаційним вимогам пропозицій КП «Сєвєродонецьккомунсервис» та ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП», переможцем конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади визнано ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» з тарифом, який воно подавало для участі в конкурсі.
Розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області № 1048 від 25 червня 2021 року введено в дію рішення конкурсної комісії з проведення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади.
Відповідно до пункту 4.5. Конкурсної документації, TOB «ЕКО-МІСТО ГРУП» не мало права впродовж року з дня оголошення переможця конкурсу (з 25.06.2021 по 24.06.2021), вимагати збільшення тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення), понад розмір поданих на конкурс економічно обґрунтованих витрат.
Згідно пункту 16 Конкурсної документації одним із критеріїв відповідності кваліфікаційним вимогам та методики оцінки конкурсних пропозицій є вартість надання послуг з вивезення побутових відходів, а саме: розрахунки економічно обґрунтованих планових витрат для формування тарифу на послуги із збирання, сортування та перевезення побутових відходів (твердих, великогабаритних, ремонтних, рідких, тощо) в гривнях за 1 м3 порівнюються окремо і перевага надається учасникові, що пропонує найменшу вартість надання послуг.
Згідно Протоколу № 1 від 22.06.2021 за результатом оцінки конкурсних пропозицій КП «Сєвєродонецьккомунсервис» та ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» в частині вартості надання послуг з вивезення побутових відходів, КП «Сєвєродонецьккомунсервис» отримало 17,8 з максимально можливих 20 балів, а ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» отримало 19,4 з максимально можливих 20 балів.
Тобто, ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» запропонувало на конкурс найменшу вартість надання послуг з вивезення побутових відходів, що стало визначальним при визначенні переможця конкурсу.
Ставши переможцем конкурсу із найменшою запропонованою вартістю надання послуг, в порушення вимог пункту 4.5. Конкурсної документації, до спливу одного року з дня оголошення переможця конкурсу, ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» звернулось до відповідача з вимогою про зміну тарифу на послуги з поводження з відходами (збирання, вивезення твердих побутових, великогабаритних та захоронення).
04 серпня 2021 року на офіційному веб-сайті Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (https://sed-rada.gov.ua/) оприлюднено інформацію ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» про намір змінити тариф на послуги з поводження з побутовими відходами.
Оприлюднюючи на власному офіційному веб-сайті інформацію ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» про намір змінити тариф на послуги з поводження з побутовими відходами, відповідач не звернув увагу на неможливість збільшення тарифу впродовж року з дня оголошення переможця конкурсу, та на відсутність підстав для зміни тарифу.
Також позивачі зазначили, що інформація про намір змінити тариф щодо «зміни об'ємів та території обслуговування» не відповідає дійсності, оскільки, з дня оголошення TOB «ЕКО-МІСТО ГРУП» переможцем конкурсу на вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади (25.06.2021) і до теперішнього часу, жодним чином не змінились об'єми та територія обслуговування, кількість населених пунктів, чисельність населення тощо, які були визначені Конкурсною документацією і на які погодилось ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП», взявши участь у конкурсі.
Таким чином, в порушення п. 7 розд. II Порядку № 130, інформація ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» про намір змінити тариф на послуги з поводження з побутовими відходами в частині обґрунтування причин зміни тарифу є недостовірною, що свідчить про відсутність підстав для зміни тарифу, які передбачені п. 3 розд. V Порядку № 239.
При цьому, не існує «Об'єднаної Сєвєродонецької громади», конкурсу про визначення виконавця послуг з перевезення побутових відходів «Об'єднаної Сєвєродонецької громади» не проводилось.
В порушення п. 5 розд. II Порядку № 130 інформація ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» про намір змінити тариф на послуги з поводження з побутовими відходами не доводилась до відома споживачів шляхом обов'язкового розміщення інформаційного повідомлення у платіжному документі, що застосовується для оплати спожитих послуг, що свідчить про порушення порядку інформування споживачів про намір зміни тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами.
Під час розміщення на власному офіційному веб-сайті повідомлення ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» про намір здійснити зміну тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів, відповідач не перевірив достовірність інформації, яка доводилась до відома споживачів, стосовно обґрунтування причин зміни тарифу, що свідчить про порушення відповідачем пункту 13 розділу II Порядку № 130.
Під час прийняття оскаржуваного розпорядження, відповідач не перевірив дотримання порядку доведення до відома споживачів інформації про намір змінити тариф, не звернув увагу на відсутність підстав для збільшення планового економічно обґрунтованого тарифу впродовж року з дня оголошення переможця конкурсу.
Позивачі зазначили, що оскільки оскаржуване розпорядження змінює тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) для всієї територіальної громади міста Сєвєродонецьк Луганської області, тому безпосередньо порушує їх права та інтереси як мешканців міста та членів відповідної територіальної громади, відтак вони мають право на оскарження спірного розпорядження шляхом звернення до суду з даним позовом.
На підставі викладеного, просили суд задовольнити їх позовні вимоги в повному обсязі (т.1 а.с.1-4).
Відповідач позов не визнав, заперечував проти його задоволення, з цього приводу 17.11.2021 надав суду відзив на позовну заяву.
В обґрунтування зазначив, що відповідно до п. 4.5. Конкурсної документації тариф на послуги з вивезення побутових відходів встановлюється розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА за результатами конкурсу у розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат, поданих виконавцем на конкурс. Виконавець не може впродовж року з дня оголошення переможця конкурсу вимагати від Замовника збільшення тарифу понад розмір поданих на конкурс економічно обґрунтованих витрат.
Враховуючи розпорядження керівника Сєвєродонецької МВЦА від 25.06.2021 № 1041 «Про введення в дію рішення конкурсної комісії з проведення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади», ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» звернулось до Сєвєродонецької МВЦА із заявою, розрахунками та підтвердними документами до них від 02.08.2021 № 3468/09 щодо встановлення тарифів на послуги з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади (далі - СМТГ). Після чого у строк, що не перевищував 5 робочих днів на офіційному сайті Сєвєродонецької МВЦА було опубліковане інформаційне повідомлення для жителів СМТГ про намір зміни тарифів на території СМТГ відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України від 05.06.2018 № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності». В повідомленні ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» зазначило адреси, номери телефонів, строки прийняття зауважень та пропозицій щодо наміру встановлення тарифів на території СМТГ.
Також в повідомлені були зазначені тарифи та їх структура. Окрім цього TOB «ЕКО-МІСТО ГРУП» опублікувало схоже повідомлення на своєму сайті, вивісило друковану інформацію на вході свого абонентського відділу.
До управління економічного розвитку Сєвєродонецької МВЦА ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» падало повний пакет документів відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України від 12.09.2021 №239 «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги поданих для їх встановлення».
Економічне обґрунтування тарифів було перевірено відповідно до постанови КМУ від 26.07.2006 № 1010 «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами» управлінням економічного розвитку Сєвєродонецької МВЦА.
Після спливу терміну прийняття зауважень та пропозицій щодо наміру встановлення тарифу, ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» звернулось до Сєвєродонецької МВЦА зі звітом від 18.08.2021 № 3953/26 про відсутність зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, стосовно опублікованих тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами.
18.08.2021 відповідно до п.4 статті 15 Закону України «Про доступ публічної інформації» на офіційному сайті Сєвєродонецької МВЦА був оприлюднений проект розпорядження керівника «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) по ТОВ «ЕКО -МІСТО ГРУП».
Також відповідач зазначив, що розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА від 18.08.2021 №1504 «Про призначення публічного громадського обговорення щодо становлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» були проведені громадські обговорення, які було призначено на 03.09.2021 о 11:00 годині та запрошено всіх бажаючих прийняти участь та висловити свої зауваження або пропозиції.
Громадські обговорення відбулись в зазначений день на засадах гласності та відкритості. На громадських обговореннях було винесено питання оновлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами, яке обговорювалось з громадою. На громадських обговореннях вирішили: підтримати встановлення тарифу послуги з поводження з побутовими відходами в частині вивезення та захоронення. За результатами чого був підготовлений протокол громадських слухань та оприлюднений на офіційному сайті Сєвєродонецької МВЦА.
Після дотримання всіх процедурних норм згідно чинного законодавства ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» були встановлені економічно обґрунтовані тарифи розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА від 06.09.2021 № 1671.
Також відповідач зазначив, що ТOB «ЕКО-МІСТО ГРУП» в період з 16.08.2021 (строк завершення договору Сєвєродонецької МВЦА і КП «СКС») по 06.09.2021 до встановлення тарифів для їх підприємства, надавало послуги з вивезення побутових відходів безоплатно.
З огляду на викладене, оскільки розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА 25.06.2021 № 1048 визначено виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади» TOB «ЕКО-МІСТО ГРУП», то з урахуванням п. 4.5. Конкурсної документації тариф на послуги вивезення побутових відходів повинен бути затвердженим розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА за результатами конкурсу, що знайшло своє відображення в розпорядженні керівника Сєвєродонецької МВЦА від 06.09.2021 №1671, яке прийнято у повній відповідності до постанови КМУ від 26.07.2006 № 1010 «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами» управлінням економічного розвитку Сєвєродонецької МВЦА, та конкурсної документації.
Відповідач зазначив, що оскаржуваним розпорядженням від 06.09.2021 № 1671 не збільшувався тариф з вивезення побутових відходів, а TOB «ЕКО-МІСТО ГРУП» в свою чергу не вимагало збільшення тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення), понад розмір поданих на конкурс економічно обґрунтованих витрат.
Також відповідач вважає, що в даному випадку, виходячи з матеріалів справи, жодних прав, свобод та інтересів позивачів у цій справі не порушено, підстави позову є надуманими та такими, що спростовуються матеріалами справи.
З огляду на викладене, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі (т.1 а.с.62-64).
22.11.2021 від представника позивачів надійшла до суду відповідь на відзив, в якій серед іншого зазначив, що згідно оприлюдненої ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» на сайті Сєвєродонецької МВЦА інформації про намір змінити тариф на послуги з поводження з побутовими відходами, основною причиною для зміни тарифів зазначено: «зміну об'ємів та території обслуговування».
Отже до відома споживачів була доведена інформація саме про намір змінити тариф на послуги з поводження з побутовими відходами, а не про їх встановлення, як вказує у своєму відзиві відповідач.
При цьому, відповідачем не доведено ту обставину, що «ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» опублікувало схоже повідомлення на своєму сайті, вивісило друковану інформацію на вході свого абонентського відділу». Доказів на підтвердження вищевказаних обставин не надано (т.1 а.с.186-188).
Правом на подачу заперечень на відповідь на відзив відповідач не скористався.
Судом по справі вчинені такі процесуальні дії.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 07.10.2021 відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд в порядку загального позовного провадження, визначено дату підготовчого засідання, витребувані докази від відповідача (т.1 а.с.38-39).
Ухвалами суду від 04.11.2021 витребувано від Управління Житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області належним чином засвідчені відповідно до вимог чинного законодавства України документи, які подавало ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» для участі в конкурсі з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади, який був проведений в травні-червні 2021 року; продовжено відповідачу строк на подання відзиву на позов до 15 листопада 2021 року та відкладено підготовче засідання на 17 листопада 2021 року на 13 год. 30 хв. (т.1 а.с.52,53).
Протокольною ухвалою суду від 17.11.2021 за клопотанням представника позивача відкладено підготовче засідання на 06.12.2021 на 14.00 год (т.1 а.с.79).
Ухвалою суду від 06.12.2021 закрито підготовче провадження у справі, за згодою сторін призначено справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в той же день (т.2 а.с.101).
Протокольною ухвалою суду від 06.12.2021 за клопотанням представника позивача в судовому засіданні оголошено перерву до 14.12.2021 (т.2 а.с.105).
В судове задання 14.12.2021 прибули представники сторін.
Позивачі не прибули, повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду справи (т.2 а.с.106,107).
Представник позивачів підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі, просив суд задовольнити позов, з підстав зазначених у ньому, надав суду пояснення аналогічні змісту позову та відповіді на відзив.
Представник відповідача позов не визнав, заперечував проти його задоволення з підстав, зазначених у відзиві, надав суду пояснення аналогічні змісту відзиву.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-74 КАС України, суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є мешканцем м.Сєвєродонецьк Луганської області, що підтверджується копією паспорту (т.1 а.с.6-7).
Позивачем ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , факт проживання в м.Сєвєродонецьку Луганської області, а отже і факт приналежності до членів Сєвєродонецької територіальної громади, суду не підтверджено.
22.06.2021 відбувся конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади, за результатами якого конкурсною комісією переможцем конкурсу за результатами оцінки критеріїв відповідності кваліфікаційним вимогам визнано Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКО-МІСТО ГРУП».
Вказані обставини підтверджуються Протоколом №1 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади від 22.06.2021 (т.1 а.с.66-70).
Розпорядження керівника Сєвєродонецької МВЦА від 25.06.2021 №1048 «Про введення в дію рішення конкурсної комісії з проведення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади» введено в дію вказане рішення конкурсної комісії від 22.06.2021 (т.1 а.с.65).
Судом також встановлено, що дійсно пунктом 4.5. Конкурсної документації на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади, затвердженої розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА від 17.05.2021 №705 «Про конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади» в редакції зі змінами внесеними розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА від 16.06.2021 №954, передбачено, що тариф на послуги з вивезення побутових відходів встановлюється розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА за результатами конкурсу у розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат, поданих виконавцем на конкурс. Виконавець не може впродовж року з дня оголошення переможця конкурсу вимагати від Замовника збільшення тарифу понад розмір поданих на конкурс економічно обґрунтованих витрат (т.1 а.с.10-24).
В матеріалах справи наявний повний пакет документів, який ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» подавало для участі в конкурсі з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади (т.1 а.с.85-184).
Згідно довідки про вартість послуг з вивезення побутових відходів №14/06 від 15.06.2021, поданої ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» разом з конкурсною документацією, визначено загальну вартість послуг з поводження з побутовими відходами (вивезення та захоронення) для населення, бюджетних установ і не закріплених міських територій, для інших установ. Також конкурсант зазначив, що у разі визначення ТОВ «ЕКО-Місто ГРУП» виконавцем послуг, за результатами конкурсу, ним буде поданий повний розрахунок економічно обґрунтованих витрат та всі документи відповідно до постанови КМУ від 26.07.2006 №1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» (т.1 а.с.179).
02.07.2021 між Сєвєродонецькою МВЦА та ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» укладено договір на надання послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади (т.2 а.с.68-75).
Відповідно до підпункту 2.2.1. договору замовник зобов'язується прийняти в установленому порядку рішення про встановлення чи коригування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, розрахованих у відповідності до Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2016 №1010 (зі змінами) у розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат виконавця.
Підпунктом 2.3.1. договору передбачено, що виконавець має право подавати замовнику на затвердження розрахунки економічно обґрунтованих витрат на надання послуг з вивезення побутових відходів.
27.07.2021 ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» звернулось до керівника Сєвєродонецької МВЦА з заявою № 71 про встановлення тарифів на послуги з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади, в якій просило розглянути дану заяву та додані до неї матеріали і розрахунки тарифів, здійснені за результатами встановлення нового тарифу за результатами конкурсу (т.1 а.с.192).
01.08.2021 ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» надало відповідачу повідомлення споживачів про встановлення тарифів на послуги з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади як додаток до вказаної вище заяви. В повідомленні ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» зазначило адреси, номери телефонів, строки прийняття зауважень та пропозицій щодо наміру встановлення тарифів на території Сєвєродонецької територіальної громади. Також в повідомлені були зазначені тарифи та їх структура (т.1 а.с.194,195-201).
Вказане повідомлення було розміщено на офіційному сайті Сєвєродонецької МВЦА 04.08.2021 (т.1 а.с.31-32,76).
Після спливу терміну прийняття зауважень та пропозицій щодо наміру встановлення тарифу, ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» звернулось до Сєвєродонецької МВЦА зі звітом від 18.08.2021 № 3953/26 про відсутність зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, стосовно опублікованих тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами (т.1 а.с.202).
18.08.2021 на офіційному сайті Сєвєродонецької МВЦА був оприлюднений проект розпорядження керівника «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) по ТОВ «ЕКО -МІСТО ГРУП» (т.1 а.с.75).
18.08.2021 керівником Сєвєродонецької МВЦА було прийнято розпорядженням №1504 «Про призначення публічного громадського обговорення щодо встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП», та призначено на 03 вересня 2021 року об 11:00 за адресою м.Сєвєродонецьк, Луганська область, вул.Гагаріна, будинок 115, 2 поверх, актова зала, про що на офіційному сайті відповідача було розміщено відповідну інформацію (т.1 а.с.77, 210-211).
За результатами публічного громадського обговорення вирішено підтримати встановлення нового тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами, в частині вартості на вивезення та захоронення побутових відходів Сєвєродонецькій міській територіальній громаді по ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП». Управлінню економічного розвитку Сєвєродонецької МВЦА відповідно до вимог чинного законодавства підгодовувати проект розпорядження керівника Сєвєродонецької МВЦА «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами в частині вивезення та захоронення побутових відходів по ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» та оприлюднити згідно вимог чинного законодавства.
Вказані обставини підтверджуються протоколом публічного громадського обговорення від 03.09.2021 (т.1 а.с.218-221).
Розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА від 06.09.2021 №1671 «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) по ТОВ «ЕКО -МІСТО ГРУП» встановлено тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) у відповідних розмірах згідно додатком 1 та розрахунком згідно додатку 2 (т.1 а.с.204-205,206,207-209).
Вказане розпорядження було офіційно оприлюднено на сайті відповідача 06.09.2021 за посиланням https://sed-rada.gov.ua/rozporyadzhennya-kerivnika-vca-no1671.
При прийнятті вказаного розпорядження відповідач керувався пунктом 8 частини 1 статті 4, частиною 3 статті 6 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», статтею 19 та пунктом 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування», наказом Мінрегіону України від 12.09.2018 № 239 «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків на комунальні послуги, подання для їх встановлення», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України від 05.06.2018 № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», Постановою КМУ від 26.07.2006 № 1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів», Постановою КМУ від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» зі змінами, статтями 4, 5, 6, 25 Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги».
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (частина друга статті 2 КАС України).
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» від 3 лютого 2015 року № 141-VIII (далі - Закон №141- VIII) військово-цивільні адміністрації населених пунктів на відповідній території здійснюють повноваження із встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.
Згідно пункту 8 частини третьої статті 6 Закону №141-VIII керівник військово-цивільної адміністрації видає накази та розпорядження у межах своїх повноважень, які мають таку ж юридичну силу, що і рішення відповідної ради (рад). Проекти наказів керівника військово-цивільної адміністрації, які є нормативно-правовими актами, підлягають оприлюдненню в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти оприлюднюються негайно після їх підготовки. Накази та розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації можуть бути оскаржені до суду.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон № 2189-VIII) предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.
Згідно пункту 2 частини третьої статті 4 Закону № 2189-VIII до повноважень органів місцевого самоврядування належать встановлення цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до закону.
Пунктом 2 частини першої статті 5 Закону № 2189-VIII визначено, що до житлово-комунальних послуг належать комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Згідно пункту 7 частини другої статті 6 Закону № 2189-VIII виконавцем комунальних послуг з поводження з побутовими відходами є суб'єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з вивезення побутових відходів у встановленому законодавством порядку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 р. № 1010 затверджено Порядок формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами (далі - Порядок №1010), який визначає механізм формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами (далі - послуги).
До послуг належать операції поводження з побутовими відходами (збирання, зберігання, перевезення, сортування, перероблення, утилізація, видалення, знешкодження та захоронення), що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою, розробленими з урахуванням схеми санітарного очищення населеного пункту та затвердженими органом місцевого самоврядування (абзац другий пункту 1 Порядку №1010).
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 12 вересня 2018 року № 239 затверджено Порядок розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2018 р. за № 1172/32624 (далі - Порядок №239).
Цей Порядок застосовується органами місцевого самоврядування під час розгляду розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги (послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами) і поширюється на суб'єктів господарювання, зазначених у пункті 1 цього Порядку (пункт 2 розділу 1 Порядку №239).
За визначенням даного Порядку встановлення тарифів - прийняття органом місцевого самоврядування рішення про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами (пункт 3 розділу 1 Порядку №239).
За результатами розгляду поданих суб'єктом господарювання (заявником) згідно з вимогами цього Порядку розрахунків тарифів органом місцевого самоврядування здійснюється встановлення відповідних тарифів.
До рішення про встановлення тарифів додається структура тарифів.
Встановлення тарифів здійснюється як при повному перегляді (перерахунку) тарифів і їх структури, так і за результатами коригування тарифів (пункт 6 розділу 1 Порядку №239).
Розділом VІ Порядку №239 передбачено:
1. Під час розгляду органом місцевого самоврядування заяви про встановлення тарифів на комунальні послуги (послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, послуг із поводження з побутовими відходами) та доданих до неї документів, зокрема розрахунків тарифів на комунальні послуги, суб'єктом господарювання (заявником) здійснюється інформування споживачів про намір зміни тарифів відповідно до вимог чинного законодавства.
2. Після завершення процедури доведення до відома споживачів інформації про намір зміни тарифів (на наступний робочий день після останнього дня приймання пропозицій/зауважень від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань) суб'єкт господарювання письмово повідомляє орган місцевого самоврядування про її результати (надходження/ненадходження пропозицій та зауважень, врахування їх або вмотивоване відхилення).
Якщо у процесі доведення до відома споживачів інформації про намір зміни тарифів суб'єктом господарювання враховано зауваження та/або пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань та відповідно перераховано тарифи, які доводилися до відома споживачів, розрахунки таких тарифів надсилаються органу місцевого самоврядування листом із висловленою позицією та відповідними обґрунтуваннями для розгляду та подальшого встановлення тарифів.
3. Рішення про встановлення тарифів оприлюднюється органом місцевого самоврядування у засобах масової інформації та/або на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування невідкладно, але не пізніше ніж п'ять робочих днів із дати його прийняття.
4. Суб'єкт господарювання (заявник) інформує споживачів про зміну тарифів на комунальні послуги (з посиланням на рішення органу місцевого самоврядування) відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
5. Спори щодо формування та встановлення тарифів, а також порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, комунальні послуги вирішуються в судовому порядку.
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України від 05.06.2018 № 130 затверджено Порядок інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 р. за № 753/32205 (далі - Порядок №130).
Цей Порядок визначає механізм інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) з обґрунтуванням такої необхідності виконавцями комунальних послуг, тарифи для яких встановлюються органами місцевого самоврядування (далі - орган, уповноважений встановлювати тарифи).
Положення цього Порядку застосовуються при зміні цін/тарифів на комунальні послуги як за результатами перегляду тарифів і їх структури (або встановлення нових тарифів), так і за результатами перерахунку окремих складових тарифів (коригування тарифів) (пункти 1,2 Розділу І Порядку №130).
Виконавці комунальних послуг здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) комунальних послуг і подають їх для встановлення тарифів органам, уповноваженим встановлювати тарифи.
Протягом 5 робочих днів з дня подання відповідних розрахунків до органу, уповноваженого встановлювати тарифи, виконавці комунальних послуг інформують споживачів про намір здійснити зміну тарифів (або встановити тарифи) у спосіб, визначений цим Порядком, та доводять до відома споживачів інформацію, передбачену цим Порядком.
Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження і пропозиції, встановлюється виконавцем комунальних послуг, але він не може бути меншим за 7 календарних днів та більшим ніж 14 календарних днів з дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів на комунальні послуги (або встановити тарифи) (пункти 1,2 Розділу ІІ Порядку №130).
Виконавцями комунальних послуг, що надають послуги з поводження з побутовими відходами, до відома споживачів доводиться така інформація:
загальний розмір планованого тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами для кінцевого споживача, поданого до органу, уповноваженого встановлювати тарифи, та його структура (плановані витрати за елементами, прибуток, податок на додану вартість), розмір планованих тарифів окремо за кожною послугою з поводження з побутовими відходами (вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів) та видами побутових відходів (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі) та їх структура;
періодичність надання послуги, графік вивезення побутових відходів;
обґрунтування причин зміни тарифу (зазначення розміру діючого тарифу та відсотка відшкодування затвердженим тарифом собівартості, планованого економічно обґрунтованого тарифу, дати, коли тариф востаннє переглядався, причин перегляду тарифу із визначенням форми (способу) його зміни, відсотка зміни основних складових тарифу (заробітної плати, електроенергії, паливно-мастильних матеріалів), визначення відсотка зміни тарифу тощо);
обґрунтування необхідності встановлення тарифу (у випадку, якщо тариф встановлюється вперше);
інша додаткова інформація, визначена виконавцем комунальних послуг (за необхідності);
адреса, за якою приймаються зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань (місцезнаходження виконавця комунальної послуги та органу, уповноваженого встановлювати тарифи), а також строк приймання таких зауважень і пропозицій (пункт 4 Розділу ІІ Порядку №130).
Інформація, зазначена у пунктах 3, 4 цього розділу, доводиться до відома споживачів шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування в мережі Інтернет (за наявності), у друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження (перевага надається друкованим засобам масової інформації органу місцевого самоврядування), веб-сайті виконавця комунальних послуг (за наявності), на інформаційних стендах в абонентських відділах виконавців комунальних послуг та на інформаційних стендах біля адміністративних будинків органів місцевого самоврядування в населених пунктах, де споживачі отримують відповідні послуги.
Виконавець комунальних послуг може обрати один із вищеперелічених способів доведення інформації (крім розміщення на інформаційних стендах в абонентських відділах виконавців комунальних послуг та на інформаційних стендах біля адміністративних будинків органів місцевого самоврядування) як основний для розміщення всього масиву необхідної інформації, визначеної цим Порядком. За допомогою інших способів, передбачених в абзаці першому цього пункту, а також шляхом обов'язкового розміщення інформаційного повідомлення у платіжному документі, що застосовується для оплати спожитих послуг, виконавець комунальних послуг повідомляє споживачів про намір зміни тарифів (або встановлення нових тарифів) на комунальні послуги та обов'язково зазначає джерело розміщення всієї необхідної інформації, з якою без перешкод може ознайомитися споживач.
Виконавець комунальних послуг за власним бажанням може додатково також доводити до відома споживачів інформацію про намір зміни тарифів за допомогою радіо, телебачення та способу, визначеного статутом територіальної громади (пункт 5 Розділу ІІ Порядку №130).
Процедура доведення до відома споживачів інформації вважається такою, що відбулася, незалежно від надходження до виконавця комунальних послуг/органу, уповноваженого встановлювати тарифи, протягом встановленого строку зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.
Контроль за дотриманням виконавцями комунальних послуг порядку доведення до відома споживачів інформації, передбаченої цим Порядком, здійснюється органами, уповноваженими встановлювати тарифи, відповідно до їх повноважень, визначених законом.
Спори щодо доведення до відома споживачів інформації згідно з вимогами цього Порядку вирішуються відповідно до чинного законодавства (пункти 12-14 Розділу ІІ Порядку №130).
Так, судом встановлено, що позивачі фактично оскаржують спірне розпорядження відповідача у зв'язку з недотриманням порядку доведення до відома споживачів інформації ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» про намір змінити тариф та не звернення уваги на відсутність підстав для збільшення планового економічно обґрунтованого тарифу впродовж року з дня оголошення переможця конкурсу.
Між тим, суд не може погодитись з такими доводами позивачів, оскільки матеріалами справи підтверджується, що ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» звернулось до відповідача з заявою не про зміну, а про встановлення тарифів на послуги з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади, як переможець конкурсу, у зв'язку з цим не порушував вимоги пункту 4.5. Конкурсної документації на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади, затвердженої розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА від 17.05.2021 №705 «Про конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Сєвєродонецької територіальної громади» в редакції зі змінами внесеними розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА від 16.06.2021 №954.
Щодо порядку доведення до відома споживачів інформації ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» про намір встановити тарифи, то ця інформація в повній мірі була відображена на офіційному сайті відповідача з зазначенням адреси, номерів телефонів, строки прийняття зауважень та пропозицій щодо наміру встановлення тарифів на території Сєвєродонецької територіальної громади.
При цьому жодних зауважень з боку громадян - мешканців територіальної громади та юридичних осіб у встановлені строки до ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» не надійшло.
Відповідач, натомість, провів громадські слухання щодо даного питання, сповістивши про це всіх зацікавлених осіб, розмістивши на офіційному сайті відповідне оголошення. На громадських слуханнях були присутні представники громадськості, представники засобів масової інформації, мешканці міста Сєвєродонецьк, представники комунальних підприємств та громадських організацій. За результатами обговорень, одноголосно, без жодних зауважень, було прийнято рішення про підтримання встановлення тарифів, запропонованих ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП».
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що відповідач, провів всю процедуру, яка перелічена вище вказаними нормативно-правовими актами, та встановив тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) по ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП».
Той факт, що ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» не надав відповідачу доказів щодо розміщення інформаційного повідомлення у платіжному документі, що застосовується для оплати спожитих послуг про намір встановлення тарифів, суд не розцінює як безумовну підставу для скасування спірного розпорядження відповідача, оскільки відповідач зі свого боку виконав всі умови щодо такого повідомлення громадян.
Доводи позивачів про те, що під час конкурсу ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» не включив у довідку про вартість послуг тарифи на вивезення великогабаритних відходів, а також занизив вартість послуг під час конкурсу, суд вважає неприйнятними, оскільки предметом позову по даній справі не є визначення переможця за результатами конкурсу, а отже не стосується предмету спору по даній справі.
Аналізуючи у сукупності вказані вище нормативно-правові акти разом зі встановленими фактичними обставинами справи, суд дійшов висновку про те, що розпорядження відповідача №1671 від 06 вересня 2021 року «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) по ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП»» відповідає критеріям, визначеним статтею 2 КАС України, та прийнято у відповідності до вимог Конституції та законам України.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. "Руїз Торія проти Іспанії" (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.
З урахуванням зазначеного суд не надає оцінку іншим доводам сторін, оскільки вони не мають суттєвого впливу на рішення суду за результатами вирішення цього спору.
Згідно з частиною 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з меж та підстав заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач довів правомірність свого рішення, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задоволенню не підлягають, у зв'язку з чим у задоволенні позову слід відмовити.
У зв'язку з відмовою в задоволенні позову судові витрати, понесені позивачами, відповідно до статті 139 КАС України не відшкодовуються.
Керуючись статтями 2, 3, 5, 9, 77, 90, 139, 241-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визнання протиправним та скасування розпорядження відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Текст повного судового рішення складено 20 грудня 2021 року.
Суддя Н.М. Басова