Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
17.06.2010 р. 30.06.10№ 2а-2529/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., при секретарі судового засідання Крикливенко І.С., за участю:
представника позивача: не прибув,
представника відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДПІ у Корабельному районі м. Миколаєва, вул. Артема, 1-А, м. Миколаїв, 54000
доприватного малого підприємства "Златник", вул. Артема, 34, кв. 84, м. Миколаїв, 54054
проприпинення юридичної особи
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про припинення підприємницької діяльності відповідача на підставі ст. 11 п. 17 Закону України “Про державну податкову службу”, посилаючись на те, що відповідач не подає звітність до державної податкової інспекції більше одного року.
Позивач у судове засідання не прибув, надіславши 14.05.10 р. заяву про розгляд справи за його відсутності (а. с. 28).
Відповідач у судове засідання не прибув. Ухвала суду про відкриття провадження в адміністративній справі і призначення справи до судового розгляду від 21.04.10 р. з позовною заявою та повістка про виклик до суду, направлені за юридичною адресою відповідача, вказаною позивачем у позовній заяві, повернулись до суду без вручення адресату.
Відповідач, згідно ст. ст. 19, 22 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а. с. 7).
Приписи Кодексу адміністративного судочинства України, не передбачають з'ясування судом або стороною у справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
Відповідно до вимог ст. 160 ч. 3 КАС України, у судовому засіданні 17.06.10 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Вирішуючи адміністративну справу, суд встановив наступне.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи, відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 28.10.92 р., про що зроблено запис 28.10.92 р. у журналі обліку реєстрацій справ за № 3478, ідентифікаційний код юридичної особи 13869876 (а. с. 6).
Відповідно до вимог ст. 145 ч. 6 Господарського кодексу України, відповідач, як суб'єкт господарювання, зобов'язаний на основі даних бухгалтерського обліку складати фінансову звітність за формами, передбаченими законодавством, проводити інвентаризацію належного йому майна для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності, надавати фінансову звітність відповідно до вимог закону та своїх установчих документів.
Строки подання податкових декларацій встановлені ст. 4 п. 4.1.4. Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”.
Згідно Акту перевірки дотримання податкового законодавства № 72/15-031 від 06.04.10 р., відповідач не надає податкові декларації про отримані доходи, документи бухгалтерської звітності з 01.04.07 р. (а. с. 8).
Службова записка ДПІ у Корабельному районі м. Миколаєва свідчить, що у відповідача відсутня заборгованість перед бюджетом (а. с. 11).
Згідно довідок управління Пенсійного фонду України в Корабельному районі м. Миколаєва, Корабельної міжрайонної виконавчої дирекції Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Корабельному районі м. Миколаєва, заборгованість відповідача перед державними цільовими фондами також відсутня (а. с. 9, 10, 35).
Згідно ст. 33 ч. 1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 38 ч. 2 п. 4 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до ст. 11 п. 17 Закону України “Про державну податкову службу”, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
20.04.10 р. ДПІ у Корабельному районі м. Миколаєва винесено розпорядження про звернення до суду про припинення юридичної особи відповідача (а. с. 5).
Відповідно до ст. ст. 11, 71 ч. 1 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 38 ч. 3 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, державний реєстратор повинен не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, внести до Єдиного державного реєстру запис щодо цього судового рішення та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та юридичну особу, щодо якої було прийнято судове рішення, про внесення до Єдиного державного реєстру такого запису.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Припинити діяльність юридичної особи - приватного малого підприємства "Златник", зареєстрованого виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 28.10.92 р., про що зроблено запис 28.10.92 р. у журналі обліку реєстрацій справ за № 3478, ідентифікаційний код юридичної особи 13869876.
3. У день набрання постановою законної сили, направити її копію для виконання Державному реєстратору виконавчого комітету Миколаївської міської ради, якого зобов'язати повідомити суд про внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Вимоги до заяви про апеляційне оскарження та до апеляційної скарги встановлені ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова у повному обсязі складена
18 червня 2010 р.
Суддя А. О. Мороз