Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
17.06.2010 р. 30.06.10№ 2а-2531/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., при секретарі судового засідання Крикливенко І.С., за участю:
представника позивача: не прибув,
представника відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДПІ у Корабельному районі м. Миколаєва, вул. Артема, 1-А, м. Миколаїв, 54000
доСПД ОСОБА_1, АДРЕСА_1
проприпинення підприємницької діяльності
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про припинення підприємницької діяльності відповідача на підставі ст. 11 п. 17 Закону України “Про державну податкову службу”, посилаючись на те, що відповідач не подає звітність до державної податкової інспекції більше одного року.
Позивач у судове засідання не прибув, надіславши 14.05.10 р. заяву про розгляд справи за його відсутності (а. с. 12).
Відповідач у судове засідання не прибув, надіславши 17.05.10 р. заяву, у якій позовні вимоги визнав повністю (а. с. 14).
Відповідно до вимог ст. 160 ч. 3 КАС України, у судовому засіданні 17.06.10 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Згідно довідки адміністрації Корабельного району, відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 13.11.06 р., реєстровий номер 25220000000024666, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (а. с. 7).
Відповідно до вимог ст. 145 ч. 6 Господарського кодексу України, відповідач, як суб'єкт господарювання, зобов'язаний на основі даних бухгалтерського обліку складати фінансову звітність за формами, передбаченими законодавством, проводити інвентаризацію належного йому майна для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності, надавати фінансову звітність відповідно до вимог закону та своїх установчих документів.
Строки подання податкових декларацій встановлені ст. 4 п. 4.1.4. Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”.
Згідно Акту перевірки дотримання податкового законодавства України № 143 від 12.04.10 р., відповідач не надає податкові декларації про отримані доходи, документи бухгалтерської звітності з 23.11.06 р. (а. с. 6).
Службова записка ДПІ у Корабельному районі м. Миколаєва свідчить, що у відповідача відсутня заборгованість перед бюджетом (а. с. 9).
Згідно довідки управління Пенсійного фонду України в Корабельному районі м. Миколаєва, заборгованість відповідача перед державним цільовим фондом також відсутня (а. с. 8).
Відповідно до довідок Корабельної міжрайонної виконавчої дирекції Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Корабельному районі м. Миколаєва, відповідач на обліку не перебуває (а. с. 10, 21).
Відповідно до ст. 46 ч. 1 п. 5 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Згідно ст. 46 ч. 2 п. 3 вищезазначеного Закону, підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до ст. 11 п. 17 Закону України “Про державну податкову службу”, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
12.04.10 р. ДПІ у Корабельному районі м. Миколаєва винесено розпорядження про звернення до суду про припинення підприємницької діяльності відповідача (а. с. 5).
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 ч. 3 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, державний реєстратор зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем внести до Єдиного державного реєстру запис про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та фізичну особу-підприємця, щодо якої було постановлено судове рішення, про внесення такого запису.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, зареєстрованого виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 13.11.06 р., реєстровий номер 25220000000024666, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
3. У день набрання постановою законної сили, направити її копію для виконання Державному реєстратору виконавчого комітету Миколаївської міської ради, якого зобов'язати повідомити суд про внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Вимоги до заяви про апеляційне оскарження та до апеляційної скарги встановлені ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова у повному обсязі складена
18 червня 2010 р.
Суддя А. О. Мороз