31 серпня 2021 року Справа № 160/8313/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін в письмовому провадженні у м. Дніпрі адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "САОЛ" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
25.05.2021 року Приватне підприємство "САОЛ" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області № 0039495630 від 16.07.2020 року, яким зобов'язано ПП "САОЛ" сплатити штраф у розмірі 20 % у сумі 9 540, 00 грн. за затримку на 99 календарних днів сплати грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 47 700, 00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що податкове повідомлення-рішення № 0039495630 від 16.07.2020 роки винесено у зв'язку із затримкою на 99 календарних днів сплати грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 47 700 грн. Згідно розрахунку до даного податкового повідомлення-рішення вбачається, що вказані штрафні санкції були нараховані у зв'язку з затримкою сплати грошового зобов'язання ПП “САОЛ”, визначеного податковим повідомленням - рішенням №0004191409 від 22.10.2019 року. Однак, податкове повідомлення-рішення №0004191409 від 22.10.2019 року оскаржено ПП “САОЛ” в судовому порядку, що підтверджується копією адміністративного позову та ухвалою суду від 30.06.2020 р. про відкриття провадження у справі №160/6760/20. Оскільки суми визначені податковим органом за податковим повідомленням-рішенням від 22.10.2019 року вважаються неузгодженими, податкове повідомлення-рішення від 16.07.2020 року є протиправним та підлягає скасуванню.
30.06.2021 року від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог, в якій він просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області № 0039495630 від 16.07.2020 року, яким зобов'язано ПП "САОЛ" сплатити штраф у розмірі 20 % у сумі 9 540, 00 грн. за затримку на 99 календарних днів сплати грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 47 700, 00 грн.; визнати протиправною та скасувати податкову вимогу ГУ ДПС у Дніпропетровській області №0082389-1308-0484 від 19.05.2021 р. на суму 9 540,00 грн.; визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області №0082389-1308-0484 від 19.05.2021 р. про опис майна у податкову заставу.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.07.2021 року прийнято позовну заяву та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заперечуючи проти позовної заяви та вимог зазначених в ній, відповідачем 02.08.2021 року подано відзив на позовну заяву, який долучено до матеріалів справи. У відзиві зазначено, що підприємством було порушено термін сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток по податковому повідомленню рішенню від 22.10.2019 року №00034191409. Податковим органом було проведено перевірку та за результами проведення перевірки складено акт від 17.04.2020 року №18917/04-36-56-30/34063202. Перевіркою встановлено, що приватним підприємством “САОЛ” несвоєчасно сплачено податкове зобов'язання з податку на прибуток на підставі ППР від 22.10.2019 року №00034191409 на суму 56242,50 грн. (граничний термін сплати - 25.11.2019 року), згідно платіжного доручення від 04.03.2020 № 1032 із затримкою строків сплати більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, чим порушено вимоги п.57.3. ст.57ПК України. За результатами розгляду матеріалів перевірки ГУ ДПС у Дніпропетровській області було винесено податкове повідомлення - рішення від 16.07.2020 року № 0039495630 про застосування штрафу за порушення граничного строку сплати податку на прибуток у розмірі 20 відсотків погашеного боргу у сумі 9540,0 грн. Податкове повідомлення - рішення від 22.10.2019 року №00034191409 оскаржено до суду, тобто податковий борг, який рахувався за платником по ППР від 22.10.2019 №00034191409, частково погашено 04.03.2020 на суму 47 700 грн., та на момент сплати в інтегрованій картці платника податку в автоматичному режимі розрахувалась штрафна санкція у сумі 9540,0 грн. (20% погашеного боргу у сумі 47 700,0 грн.), згідно з п. 126.1 ст. 126 ПК України. Вважає, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог ПП «Саол» та просить відмовити в їх задоволенні.
13.08.2021 року позивачем подано письмові пояснення, в яких підтримано позицію викладену в позовній заяві.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, що 22.10.2019 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області було прийняте податкове повідомлення-рішення №0004191409 зі сплати податку на прибуток приватних підприємств, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток на суму 56 242,50 грн.
22.06.2020 року ПП «Саол» було оскаржено дане податкове повідомлення-рішення до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.06.2020 року прийнято позовну заяву ПП «Саол» до розгляду та відкрито провадженні в адміністративній справі №160/6760/20.
04.03.2020 року ПП «Саол» було сплачено податок на прибуток у розмірі 47700 грн.
Даними коштами, в силу приписів п.87.9 ст.87; пункту 57.3 статті 57 глави 4 розділу II Податкового кодексу України, було погашено податковий борг, який рахувався у позивача у зв'язку з визначенням суми податкового зобов'язання по податковому повідомленню-рішенню від 22.10.2019 року № 0004191409.
16.07.2021 року Головним управління ДПС у Дніпропетровській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0039495630, яким за затримку на 99 календарних днів сплати грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 47 700 грн. ПП «Саол» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20 % у сумі 9 500 грн.
Згідно розрахунку штрафної санкції, наданого до податкового повідомлення-рішення від 16.07.2020 року, вбачається, що суму штрафу нараховано у звязку з несвоєчасною сплатою грошового зобов'язання визначеного на підставі податкового повідомлення рішення від 22.10.2019 року № 0004191409.
Позивачем до Державної податкової служби України було оскаржено в адміністративному порядку податкове повідомлення - рішення № 0039495630 від 16.07.2020 року.
Рішенням Державної податкової служби України від 15.03.2021 року № 5171/99-00-06-03-01-06 за результатами адміністративного оскарження спірне податкове повідомлення-рішення залишено без змін, скарга ПП «Саол» без задоволення.
19.05.2021 року Головним управлінням Державної податкової служби у Дніпропетровській області винесено податкову вимогу форми “Ю” №0082389-1308-0484 від 19.05.2021 р., на підставі ст. 59, 60 Податкового кодексу України, в якій зазначено, що станом на 18.05.2021 року сума податкового боргу позивача становить 9 540 грн. та вимагається сплатити суму податкового боргу.
Крім того, 19.05.2021 року Головним управління ДПС у Дніпропетровській області прийнято рішення № 0082389-1308-0484 про опис майна позивача у податкову заставу відповідно до ст. 89 Податкового кодексу України.
Не погодившись з податковим повідомленням-рішенням Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 16.07.2020 року №0039495630, вимогою про сплату боргу №0082389-1308-0484 від 19.05.2021 року та рішенням про опис майна у податкову заставу від №0082389-1308-0484 від 19.05.2020 року, Приватне підприємство "САОЛ" звернулось до суду з даною позовною заявою.
Вирішуючи заявлений спір по суті, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту - Податковий кодекс України, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України.
За правилами п. 36.1 ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
У відповідності до вимог п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно до ст. 31 Податкового кодексу України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
З урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (п.56.18. ст.56 ПК України).
У відповідності до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно до п.п. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Аналіз зазначених норм права дає підстави для висновку, що право податкового органу застосовувати штрафі санкції до платника податків за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань виникає лише у випадку коли суми такого зобов'язання є узгодженими. У протилежному випадку, зокрема коли платником податків оскаржено відповідне рішення, яким йому нараховано суму грошового зобов'язання, таке грошове зобов'язання вважається неузгодженим, на таку суму не розповсюджується дія статті 126 ПК України щодо граничних строків сплати, а в контролюючого органу не виникає право нараховувати штрафи за їхнє порушення.
Судом встановлено, що оскаржуване у даній справі податкове повідомлення-рішення від 16.07.2020 року прийняте контролюючим органом за затримку ПП "САОЛ" на 99 календарних днів сплати грошового зобов'язання в сумі 47 700 грн.
Згідно розрахунку до податкового повідомлення-рішення від 16.07.2020 року вбачається, що штрафні санкції були нараховані у зв'язку з затримкою сплати грошового зобов'язання ПП “САОЛ”, визначеного податковим повідомленням - рішенням від 22.10.2019 року.
Разом з тим, матеріали справи свідчать, що позивачем 22.06.2020 року оскаржено податкове повідомлення- рішення від 22.10.2019 року у судовому порядку та рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.07.2021 року №160/6760/20, позов задоволено, визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області: від 22.10.2019 року №0004191409 та №0004181409.
Враховуючи встановлені обставини справи, суд зазначає, що на момент прийняття податкового повідомлення-рішення № 0039495630 від 16.07.2020 року Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, воно уже оскаржувалось в судовому порядку в адміністративній справі №160/6760/20, відповідно сума податку на прибуток у розмірі 56 242,50 грн., визначена податковим повідомленням - рішенням №0004191409 від 22.10.2019 року не була сумою узгодженого грошового зобов'язання та не набула статусу податкового боргу.
Оскільки пункт 126.1 статті 126 Податкового кодексу України передбачає відповідальність у вигляді штрафу при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу, виключно у разі якщо платник податків не сплачує саме узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, за відсутності факту узгодженості грошового зобов'язання, суд вважає, що податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області № 0039495630 від 16.07.2020 року прийняте передчасно, є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Щодо заявлених позовних вимог про скасування вимоги про сплату боргу №0082389-1308-0484 від 19.05.2021 року та рішення про опис майна у податкову заставу від №0082389-1308-0484 від 19.05.2020 року, суд зазначає наступне.
Так, судом встановлено, що оскаржувана вимога форми “Ю” №0082389-1308-0484 від 19.05.2021 р., прийнята на суму податкового боргу у розмірі 9 540 грн. та визначена станом на 18.05.2021 року.
Крім того, 19.05.2021 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області прийнято рішення № 0082389-1308-0484 про опис майна позивача у податкову заставу.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з п. 89.1 ст. 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Разом з тим, згідно з п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
Отже, встановлення наявності саме узгодженого податкового зобов'язання є вирішальним в даному випадку при прийнятті податкової вимоги та рішення про опис майна у податкову заставу.
Як встановлено судом, сплаченими позивачем 04.03.2020 року коштами у розмірі 47700 грн. з податку на прибуток в силу приписів п.87.9 ст.87; пункту 57.3 статті 57 глави 4 розділу II Податкового кодексу України, було погашено податковий борг, який рахувався у позивача у зв'язку з визначенням суми податкового зобов'язання по податковому повідомленню-рішенню від 22.10.2019 року № 0004191409.
Крім того, як зазначено судом вище, відповідачем нараховано також штрафні санкції у розмірі 9 540 грн. за порушення граничних строків сплати грошових зобов'язань визначених у податковому повідомленні-рішенні від 22.10.2019 року.
Частина перша пункту 87.9 статті 89 Податкового кодексу України визначає, що у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Аналіз наведених нормативно-правових положень дає підстави для висновку, що законодавець чітко встановив черговість спрямування коштів, сплачених платником податків, у разі наявності податкового боргу.
Отже, у випадку перенаправлення контролюючим органом коштів на оплату поточних податкових зобов'язань у рахунок погашення податкового боргу, що виник раніше, у такого платника податків виникає недоїмка за податковими зобов'язаннями за поточні податкові періоди, яка погашається у порядку, визначеному пунктом 87.9 статті 87 Кодексу та у випадку несвоєчасного погашення якої, контролюючий орган нараховує штраф у розмірах, встановлених статтею 126 Податкового кодексу України в залежності від терміну затримки.
Разом з тим, слід зазначити, що питання обліку податків, зборів визначені положеннями Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07 квітня 2016 року № 422 (далі - Порядок).
Пунктом 2 підрозділу 9 розділу IV Порядку визначено, що інформація щодо початку/продовження та результатів адміністративного або судового оскарження податкового повідомлення-рішення вноситься до підсистеми, що забезпечує облік платежів, працівником структурного підрозділу органу ДФС, яким податкове повідомлення-рішення було сформовано, на підставі документів, зазначених у розділі VII цього Порядку (заяви - оскарження податкового повідомлення-рішення, ухвали суду про відкриття провадження, рішення про результати розгляду скарги (заяви), рішення суду, прийнятого по суті), протягом 3-ох днів з дати отримання такого документа.
На підставі інформації про початок/продовження у законодавчо встановлені строки процедури адміністративного оскарження (скарга (заява) платника податків) або про початок/продовження процедури судового оскарження нарахована сума податків вважається неузгодженою, а в ІКП відображаються облікові показники (операції) щодо її виключення.
Враховуючи зазначене та беручи до уваги те, що у зв'язку із оскарженням податкових повідомлень-рішень від 22.10.2019 року, визначені в них грошові зобов'язання, в силу приписів п. 56.18 ст. 56 ПК України, являються неузгодженими, відповідач зобов'язаний був відкоригувати дані в інтегрованій картці позивача та самостійно спрямувати сплачену позивачем суму зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 47 700 грн., в рахунок сплати податкового зобов'язання, що останнім здійснено не було.
З огляду на викладене, суд вважає, що відповідач протиправно обліковував сплачені позивачем кошти в рахунок погашення неузгодженого грошового зобов'язання, що у свою чергу, призвело до помилкового висновку щодо наявності податкового боргу та прийняття оскаржуваних рішень.
Згідно з положеннями ч. 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Нормами частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та наявні в матеріалах справи докази, надані позивачем в обґрунтування заявлених вимог, суд доходить висновку, про наявність підстав для задоволення даного адміністративного позову.
Суд враховує положення Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов'язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення.
При цьому, зазначений Висновок також акцентує увагу на тому, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (заява № 65518/01; пункт 89), «Проніна проти України» (заява № 63566/00; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (заява № 4909/04; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; пункт 29).
Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду в розмірі 6810 грн., що документально підтверджується квитанціями від 20.05.2021 року, від 24.06.2021 року.
Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає стягненню сплачений судовий збір у розмірі 6810 грн.
Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву Приватного підприємства "САОЛ" (50074, м. Кривий Ріг, вул. Якіра, буд. 3-а, ЄДРПОУ 34063202) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17а, ЄДРПОУ 44118658) про визнання протиправними та скасування рішень - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 0039495630 від 16.07.2020 року.
Визнати протиправною та скасувати податкову вимогу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №0082389-1308-0484 від 19.05.2021 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №0082389-1308-0484 від 19.05.2021 р. про опис майна у податкову заставу.
Стягнути на користь Приватного підприємства "САОЛ" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 6810 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.І. Озерянська