Справа № 185/10597/21
Провадження № 1-в/185/288/21
16 грудня 2021 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
особи, щодо якої подано подання - ОСОБА_3 ,
розглянувши у приміщенні суду у відкритому судовому засіданні в м. Павлограді подання т.в.о. начальника Павлоградського РВП ГУНП України в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду щодо:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Певек Чаунського району Магаданської області Російської Федерації, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
раніше судимого, останній раз:
- 22.12.2017 року Василівським районним судом Запорізької області за ч. 2 ст. 185 КК України до 2 років 6 місяців позбавлення волі, 19.06.2020 року звільнений з місця позбавлення волі за відбуттям строку покарання,
До Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду щодо громадянина ОСОБА_3 , відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Так, у поданні зазначено, що гр. ОСОБА_3 було неодноразово притягнено до адміністративної відповідальності, а саме:
- 25.05.2021 р. щодо ОСОБА_3 було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 187 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 грн.;
- 26.05.2021 р. - за ч. 2 ст. 187 КУпАП, штраф 51 грн.;
- 16.06.2021 р. - за ч. 2 ст. 187 КУпАП, штраф.
За місцем проживання ОСОБА_5 характеризується негативно, веде аморальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, на проведені профілактичні бесіди дільничого офіцера поліції ОСОБА_5 уваги не звертає та продовжує порушувати громадський порядок та вести аморальний спосіб життя.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_3 підтвердив факти, викладені у поданні.
Вивчивши подання та матеріали, додані до нього, вислухавши пояснення особи, щодо якої подано подання, суд приходить до висновку про необхідність відмовити в задоволенні подання за наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно із постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду (із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України №3 (v0003700-93) від 04.06.93, №19 (v0019700-95) від 26.10.95) №3 від 28.03.1986 р., при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду суддя, перевіряючи обґрунтованість встановлення такого щодо осіб, зазначених у п. «В» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління. Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення; письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.
Судом встановлено, що ухвалою Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 17 червня 2021 року ОСОБА_3 було продовжено адміністративний нагляд строком на шість місяців.
Звертаючись до суду з поданням про продовження відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду начальник Павлоградського РВП ГУНП в Дніпрорпетровській області обґрунтовує його тим, що ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, за місцем мешкання характеризується негативно.
Разом з тим, щодо порушень, на які посилається начальник Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області, як на підставу встановлення адміністративного нагляду, то такі порушення були предметом розгляду 17 червня 2021 року та постановлення ухвали про продовження ОСОБА_3 адміністративного нагляду строком на шість місяців.
Зазначене свідчать про відсутність підстав для встановлення адміністративного нагляду, оскільки, на час розгляду подання, відсутні ознаки систематичного вчинення правопорушень, або вчинення порушень громадського порядку, відсутні ознаки суспільної небезпечності ОСОБА_3 за місцем проживання.
За таких обставин, у задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 слід відмовити, оскільки на час розгляду справи відсутні законні підстави та допустимі і належні докази для встановлення адміністративного нагляду, які зазначенні у поданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
Відмовити в поданні начальника Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 .
На ухвалу може бути подано апеляцію до Дніпровського апеляційного суду протягом семи діб від дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1