Справа № 131/1411/21
Провадження № 3/131/619/2021
20.12.2021м. Іллінці
Суддя Іллінецького районного суду Олексієнко О.Ю., розглянувши в м. Іллінці без фіксації судового процесу технічними засобами матеріали у справі про адміністративне правопорушення, яка надійшла від сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №5 Вінницького РУП ГУ НП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 190 КУпАП,-
13 грудня 2021 року до Іллінецького районного суду Вінницької області надійшла справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.190 КУпАП відносно ОСОБА_1 , яка в порядку автоматизованого розподілу призначена до розгляду судді Олексієнку О.Ю.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КпАП України суддя, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За змістом ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю, що його слід повернути для доопрацювання з наступних мотивів.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 442635 від 10.12.2021 зазначено, що ОСОБА_1 10.12.2021 зберігав гладкоствольну рушницю ІЖ 27 м № НОМЕР_1 з дозволом на зброю №1055 серії НОМЕР_2 , з невідповідними записами.
Однак, всупереч ст. 251 КУпАП інспектором РПП СПД№1 Настичем С.Л. до матеріалів справи фактично не надано основного доказу, а саме копії документу дозвільного характеру, який вказаний в протоколі.
Вказана обставина фактично позбавляє суд можливості всебічно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та винести в подальшому законне рішення.
За таких обставин вважаю, що розгляд справи про адміністративне правопорушення неможливий без усунення вищевказаних недоліків, тому вказану справу про адміністративне правопорушення необхідно повернути до СПД № 1 ВП № 5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для приведення матеріалів про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам закону.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 283 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до СПД №1 ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: