Справа № 131/1157/21
Провадження № 3/131/486/2021
13.12.2021м. Іллінці
Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Балтак Д. О. розглянувши без фіксації судового процесу технічними засобами справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від СПД №1 ВП № 5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого за ч. 1 ст.187 КУпАП,
встановив:
До Іллінецького районного суду Вінницької області надійшла справа про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 278 КпАП України суддя, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За змістом ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно частини 1 статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд вважає, що його слід повернути для доопрацювання з наступних мотивів.
Так, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною 1 статті 187 КУпАП, яка передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, при цьому до матеріалів справи не додано жодних підтверджуючих доказів про те, що ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд.
За таких обставин суд вважає, що розгляд справи про адміністративне правопорушення неможливий без усунення вищевказаних недоліків, тому необхідно повернути вказану справу про адміністративне правопорушення до сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для приведення матеріалів про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам закону.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 283 КУпАП,
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області (22700, вул. Максима Кривоноса, 10 м. Іллінці Вінницького району Вінницької області) для доопрацювання.
Постанова є остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: