вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
16.12.2021 Справа № 917/183/21
за позовною заявою Кам'янопотоківської сільської ради, 39763, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Кам'яні Потоки, вул. Миру, 19
до 1. Кременчуцької районної ради, 36000, м. Кременчук, вул. Соборна, б. 14/23
2. Комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради "Кременчуцька центральна районна лікарня", 39627, м. Кременчук, проспект Полтавський, буд. 40
про визнання протиправним та скасування рішення
Суддя Ціленко В.А.
Секретар судового засідання: Білоус О.В.
Представники сторін:
від позивача: Чорнуха Ю.В, адв. посв. № 1051від 18.08.2017 року.
від відповідача1: не з'явився
від відповідача2: не з'явився
Позивачем по справі подане клопотання про залучення до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Кременчуцьку міську раду Кременчуцького району Полтавської області.
Згідно з ч. 1 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права чи обов'язки.
Разом з тим позивачем не надано жодних доказів або наведених беззаперечних обставин які б підтвердили, що рішення у справі може вплинути на права або обов'язки Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області. В клопотанні вказано лише те, що оспорюване рішення Кременчуцької районної ради від 24 грудня 2020 року мало наслідки для Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, однак суд звертає увагу, що предметом даного спору є саме законність прийняття вищевказаного рішення, а не наслідки, обов'язки та права котрі виникли на його підставі та є поза межами заявленого позивачем предметом позову.
Враховуючи вищевикладене клопотання про залучення третьої особи суд залишає без задоволення.
Суть спору: Розглядається позовна заява Кам'янопотоківської сільської ради, с. Кам'яні Потоки про:
- визнання незаконним та скасувати рішення Кременчуцької районної ради від 24 грудня 2020 року (Про внесення змін до статуту та затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради “Кременчуцька центральна районна лікарня” в новій редакції”;
- визнання недійсним Статут комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради “Кременчуцька центральна районна лікарня” в редакції, затвердженій рішенням Кременчуцької районної ради від 24 грудня 2020 року “Про внесення змін до статуту та затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради “Кременчуцька центральна районна лікарня” в новій редакції
- визнання незаконним та скасувати рішення Кременчуцької районної ради від 24 грудня 2020 року “Про передачу цілісного майнового комплексу комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради “Кременчуцька центральна районна лікарня”;
- визнання протиправною бездіяльність Кременчуцької районної ради (вул. Соборна, б. 14/23, м. Кременчук, Полтавська обл., 36000, код ЄДРПОУ 22543942), у не розгляді пропозицій Кам'янопотоківської сільської ради (Білецьківської сільської ради - до реорганізації) від 27 жовтня 2020 року, від 16 грудня 2020 року, від 23 грудня 2020 року про передачу із спільної власності територіальних громад Кременчуцького району всього майна, майнових комплексів, прав та повноважень засновника комунальних підприємств тощо у комунальну власність Кам'янопотоківської сільської ради {вул. Миру, б. 19, с. Кам'яні Потоки, Кременчуцький район, Полтавська обл., 39763, код ЄДРПОУ 22547199);
- зобов'язання Кременчуцької районної ради (вул. Соборна, б. 14/23, ж Кременчук, Полтавська обл., 36000, код ЄДРПОУ 22543942) розглянути пропозиції Кам'янопотоківської сільської ради (Білецьківської сільської ради - до реорганізації) від 27 жовтня 2020 року, від 16 грудня 2020 року, від 23 грудня 2020 року про передачу із спільної власності територіальних громад Кременчуцького району всього майна, майнових комплексів, прав та повноважень засновника комунальних підприємств тощо у комунальну власність Кам'янопотоківської сільської ради (вул. Миру, б. 19, с. Кам'яні Потоки, Кременчуцький район, Полтавська обл,, 39763, код ЄДРПОУ 22547199);
Відповідач 2 у визначений судом строк, без поважних причин відзив на позов не надав, при тому, що згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, ухвала суду про призначення розгляду справи вручена адресату 01.10.2021 року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд встановив
Рішенням Кременчуцької районної ради від 24 грудня 2020 року «Про внесення змін до статуту та затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» в новій редакції» змінено:
- адресу місцезнаходження з 39763, Полтавська область, Кременчуцький район, село Кам'яні Потоки, вулиця центральна, 436 на 39627, Полтавська область, місто Кременчук, проспект Полтавський, будинок 40
- виключено співвласників майна - територіальні громади у тому числі Камянопотоківську сільську раду, визнавши єдиного власника - Кременчуцьку районну раду (п. 1.5.)
- визначено, що лікарня створена на базі майна Кременчуцької районної ради (п. 1.5.)
- визначено Засновником, Власником та органом управління майном лікарні Кременчуцьку районну раду замість співвласників, у тому числі Камянопотоківської сільської ради (1.6,6.2).
- виключено інформацію про статус юридичної особи публічного права (п.6.1.)
- виключено інформацію про статутний капітал (п.7.7.)
- виключено положення щодо права оперативного управління майном лікарні територіальними громадами у тому числі Камянопотоківську сільську раду.
Рішенням Кременчуцької районної ради від 24 грудня 2020 року цілісний майновий комплекс комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня», без участі та згоди співзасновників передано безоплатно у комунальну власність Кременчуцької міської ради.
Позивач посилається на те, що без участі та згоди територіальних громад, у тому числі Камянопотоківської сільської ради, їх виключено зі складу засновників змінено адресу місцезнаходження лікарні, тому просить суд визнати ухвалені рішення недійсними та їх скасувати.
Враховуючи, що звернення Камянопотоківської сільської ради щодо розгляду питання про передачу у комунальну власність комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» від 27.10.2020 року, 16.12.2020 року та 23.12.2020 року були проігноровані та не розглянуті на пленарних засіданнях, тому заявник просить визнати бездіяльність Кременчуцької районної ради у цьому питанні протиправною та зобов'язати розглянути звернення у визначеному порядку.
При ухваленні рішення судом враховано наступне.
25 жовтня 2020 року на підставі постанови Верховної Ради України № 795 від 15 липня 2020 року у Кам'янопотоківській об'єднаній територіальній громаді були проведені чергові вибори депутатів сільської рад та сільського голови.
Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 8 ЗУ «Про добровільне об'єднання територіальних громад» об'єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об'єднання територіальних громад. Повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об'єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об'єднаною територіальною громадою.
Так, Білецьківська та Кам'янопотоківська сільські ради 05 листопад 2019 року та 08 листопада 2019 року відповідно прийняли остаточні рішення про добровільне об'єднання територіальних громад.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Рішеннями Кам'янопотоківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області від 06 листопада 2020 року розпочато повноваження депутатів Кам'янопотоківської сільської ради та розпочато реорганізацію Білецьківської сільської ради шляхом приєднання до Кам'янопотоківської сільської ради».
Відповідно до ч. 3 ст. ЗУ «Про добровільне об'єднання територіальних громад» об'єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків територіальних громад, що об'єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об'єднаною територіальною громадою.
Таким чином, Кам'янопотоківська сільська рада є правонаступником майна, усіх права та обов'язків Білецьківської сільської ради.
До фактичного ухвалення Кременчуцькою міською радою оскаржуваного рішення 24 грудня 2020 року «Про внесення змін до статуту та затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» в новій редакції» Білецьківська сільська рада, Кам'янопотоківська сільська рада та інші сільські ради Кременчуцького району були засновниками некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня», про що містилась інформація у Статуті підприємства та у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Так, комунальне некомерційне підприємство Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» створене на підставі рішення 17 сесії Кременчуцької районної ради 7 скликання від 29 грудня 2017 року (з урахуванням рішення 19 сесії 7 скликання Кременчуцької районної ради від 07 березня 2018 року «Про внесення змін до рішення 17 сесії районної ради 7 скликання від 29.12.2017 р. «Про реорганізацію Кременчуцької центральної районної лікарні шляхом перетворення в комунальне підприємство Кременчуцька центральна районна лікарня»») відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» шляхом перетворення з Кременчуцької центральної районної лікарні.
Статутом Кременчуцької ЦРЛ до внесення змін було визначено, що підприємство створене на базі майна спільної власності територіальних громад, а саме Піщанської ОТГ (Піщанської сільської ради), Омельницької ОТГ (Омельницької сільської ради), Пришибської ОТГ (Пришибської сільської ради), Новознам'янської ОТГ (Новознам'янської сільської ради), Недогарківської ОТГ (Недогарківської сільської ради), Білецьківської сільської ради, Кам'янопотоківської сільської ради, Келебердянської сільської ради, Потоківської сільської ради, Салівської сільської ради, Ялинцівської сільської ради та Новогалещинської селищної ради (Бондарівський старостинський округ) (ОТГ) - в особі Кременчуцької районної ради Полтавської області.
Відповідно до відомостей, що містились в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Кременчуцької ЦРЛ до реєстрації нової редакції Статут, серед її засновників були зазначені Білецьківська сільська рада та Кам'янопотоківська сільська рада.
Згідно п. 1.3. Статуту Майно ПІДПРИЄМСТВА є спільною власністю територіальних громад Кременчуцького району Полтавської області, зокрема Піщанської ОТГ (Піщанської сільської ради), Омельницької ОТГ (Омельницької сільської ради), Пришибської ОТГ (Пришибської сільської ради), Новознам'янської ОТГ (Новознам'янської сільської ради), Недогарківської ОТГ (Недогарківської сільської ради), Білецьківської сільської ради, Кам'янопотоківської сільської ради, Келебердянської сільської ради, Потоківської сільської ради, Салівської сільської ради, Ялинцівської сільської ради та Новогалещинської селищної ради (Бондарівський старостинський округ) (ОТГ) - в особі Кременчуцької районної ради Полтавської області.
За приписами Глави 26 Цивільного кодексу України майно, що є у власності двох або більше осіб належить їм на права спільної часткової або сумісної власності (ст. 355 Цивільного кодексу України). Право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду (ст. 365Цивільного кодексу України). Майно, що є у спільній частковій власності може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню (ст. 367 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч. 2 ст. 169 Цивільного кодексу України територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Статтею 1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
Згідно п. 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положень» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» майно передане державою до комунальної власності адміністративно-територіальних одиниць та набуте ними на інших законних підставах, крім майна, що відчужене у встановленому законом порядку, є комунальною власністю відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст.
Отже, комунальне некомерційне підприємство Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» є спільною власністю територіальних громад, зокрема: Піщанської ОТГ (Піщанської сільської ради), Омельницької ОТГ (Омельницької сільської ради), Пришибської ОТГ (Пришибської сільської ради), Новознам'янської ОТГ (Новознам'янської сільської ради), Недогарківської ОТГ (Недогарківської сільської ради), Білецьківської сільської ради, Кам'янопотоківської сільської ради, Келебердянської сільської ради, Потоківської сільської ради, Салівської сільської ради, Ялинцівської сільської ради та Новогалещинської селищної ради (Бондарівський старостинський округ).
Згідно ч. 8 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікована постановою Верховної Ради України від 15 липня 1997 року, публічні повноваження, як правило, здійснюються переважно тими органами публічної влади, які мають найтісніший контакт з громадянином.
Частиною 3 ст. 16 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Згідно п. 30 ч. 1 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання щодо прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Отже, рішення щодо внесення змін до Статуту Кременчуцької ЦРЛ та розпорядження цілісним майновим комплексом комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» мало прийматись з урахуванням інтересів Кам'янопотоківської та інших об'єднаних територіальних громад, у спільній власності яких перебуває комунальне підприємство, та з урахуванням рішень сільських рад відповідних громад щодо передання цього майна у комунальну власність певної територіальної громади. Натомість оскаржувані рішення були прийняті без урахування думки територіальних громад.
Кременчуцька районна рада в порушення ч. 8 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», прийняла рішення про передачу цілісного майнового комплексу комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» у комунальну власність Кременчуцької міської ради, та таким чином позбавила Кам'янопотоківську та інші територіальні громади без їх згоди права власності на Комунальне некомерційне підприємство Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня».
Відповідно до ст. 1 Протоколу 1 до Європейської конвенції з прав людини кожна фізична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
Європейський суд з прав людини у справі «Рисовський проти України» підкреслив важливість принципу «належного урядування», який передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (див. рішення у справах «Беєлер проти Італії» [ВП] (Beyeler v. Italy [GC]), заява № 33202/96, п. 120, ECHR 2000-I, «Онер'їлдіз проти Туреччини» [ВП] (Oneryildiz v. Turkey [GC]), заява № 48939/99, п. 128, ECHR 2004-XII, «Megadat.com S.r.l. проти Молдови» (Megadat.com S.r.l. v. Moldova), заява № 21151/04, п. 72, від 8 квітня 2008 року, і «Москаль проти Польщі» (Moskal v. Poland), заява № 10373/05, п. 51, від 15 вересня 2009 року). Зокрема, на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (див., наприклад, рішення у справах «Лелас проти Хорватії» (Lelas v. Croatia), заява № 55555/08, п. 74, від 20 травня 2010 року, і «Тошкуце та інші проти Румунії» (Toscuta and Others v. Romania), заява № 36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (див. зазначені вище рішення у справах «Онер'їлдіз проти Туреччини» (Oneryildiz v. Turkey), п. 128, та «Беєлер проти Італії» (Beyeler v. Italy), п. 119).
Щодо бездіяльності Кременчуцької районної ради та зобов'язання останнього розглянути пропозиції Камянопотоківської сільської ради пропозиції передачі прав та повноважень засновника майнового комплексу лікарні суд зазначає наступне.
На виконання вказаного рішення відповідне звернення про передання комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» було подано до Кременчуцької районної ради 27 жовтня 2020 року, що підтверджується відповідним листом.
16 грудня 2020 року Кам'янопотоківська сільська рада повторно звернулась до Кременчуцької районної ради із зверненням про включення до порядку денного та розгляду пропозиції Кам'янопотоківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області про надання згоди на передачу із спільної власності територіальних громад Кременчуцького району всього майна, майнових комплексів, прав та повноважень засновника комунальних підприємств у комунальну власність Кам'янопотоківської сільської ради та в першочерговому порядку про передачу комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» (код ЄДРПОУ 01999342).
Зазначене звернення було отримано Кременчуцькою районною радою 17 грудня 2020 року.
23 грудня 2020 року Кам'янопотоківська сільська рада втретє звернулась до Кременчуцької районної ради із зверненням про розгляд питання про передання у комунальну власність Кам'янопотоківської сільської ради комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» (код ЄДРПОУ 01999342).
Всі звернення Кам'янопотоківської сільської ради (Білецьківської сільської ради - до реорганізації) проігноровані Кременчуцькою районною радою.
Таким чином, внаслідок ухвалення оскаржуваних рішень Кам'янопотоківська сільська рада була позбавлена права на мирне володіння майном Кременчуцької ЦРЛ, співвласником якого вона була до внесення змін до статуту, та позбавлена можливості отримати некомерційне підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» із спільної власності територіальних громад на підставі частини 3 п.10 розділу V «Прикінцевих та перехідних положень» до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Отже, Кременчуцька районна рада, приймаючи будь-які рішення, що стосуються спільного майна територіальних громад, зокрема некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня», мала виходити із інтересів територіальних громад та не мала права приймати рішення про позбавлення територіальної громади Кам'янопотоківської сільської ради права власності на заклад охорони здоров'я, залишати без розгляду численні звернення Кам'янопотоківської сільської ради про передання у її власність спільної власності територіальної громади.
Викладене свідчить про протиправну бездіяльність Кременчуцької районної ради, яка полягала у не розгляді клопотань Білецьківської та Кам'янопотоківської сільських рад про передання у комунальну власність останньої із спільної власності територіальних громад Кременчуцького району всього майна, майнових комплексів прав та повноважень засновника комунальних підприємств, а також свідчить про протиправність оскаржуваних рішень Кременчуцької районної ради від 24 грудня 2020 року та наявність підстав для їх скасування.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 232-233,237-238 ГПК України, суд,-
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність Кременчуцької районної ради (вул. Соборна, б. 14/23, м. Кременчук, Полтавська обл., 36000, код ЄДРПОУ 22543942), яка полягає у не розгляді пропозицій Кам'янопотоківської сільської ради (Білецьківської сільської ради - до реорганізації) від 27 жовтня 2020 року, від 16 грудня 2020 року, від 23 грудня 2020 року
3. Визнати незаконним та скасувати рішення Кременчуцької районної ради від 24 грудня 2020 року (Про внесення змін до статуту та затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради “Кременчуцька центральна районна лікарня” в новій редакції”;
4. Визнати недійсним Статут комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради “Кременчуцька центральна районна лікарня” в редакції, затвердженій рішенням Кременчуцької районної ради від 24 грудня 2020 року “Про внесення змін до статуту та затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради “Кременчуцька центральна районна лікарня” в новій редакції
5. Визнати незаконним та скасувати рішення Кременчуцької районної ради від 24 грудня 2020 року “Про передачу цілісного майнового комплексу комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради “Кременчуцька центральна районна лікарня”;
6. Зобов'язати Кременчуцьку районну раду (вул. Соборна, б. 14/23, ж Кременчук, Полтавська обл., 36000, код ЄДРПОУ 22543942) розглянути пропозиції Кам'янопотоківської сільської ради (Білецьківської сільської ради - до реорганізації) щодо належного позивачу майна
7. Стягнути з Кременчуцької районної ради (вул. Соборна, 14/23, м. Кременчук, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 22543942) на користь Кам'янопотоківської сільської ради (вул. Миру, 19, с. Кам'яні Потоки, Кременчуцький район, Полтавська область, 39763, код ЄДРПОУ 22547199) - 11 350,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
8. Копію рішення надіслати учасникам справи в порядку, встановленому статтею 242 ГПК України.
9. Видати накази з набранням цим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.256 ГПК України). Згідно ст.256 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Повне рішення складено 20.12.2021
Суддя Ціленко В. А.